Sizce iPhone neden bu kadar seviliyor?

Bu konuyu okuyanlar

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Evet beyler sizce İPhone nin bu kadar sevilmesinin sebebi ne? Diğer amiral gemileri arasındaki farklar neler ?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus kullanıyorum ama çok sevdiğim söylenemez. Özelliği çok az sadece hızlı o kadar. Aman aman bir özelliği yok. Bir sonraki telefonum Nokia ya da Xiomi olacak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fiyat ve cihazların abartılması... :D :D
Hızmış bu kadar hız meraklısıysanız HTC var Sony var, OnePlus var bunlar emin olun iPhone'dan hızlı hele bunların 835'li olanları uçak. :D :D Bakın video işleme konusunda vb bazı buna benzer konularda A11'li rakiplerine göre haliyle geri kalabilirler ama bunun dışında geri kalacaklarını sanmıyorum.

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Benim sevmemin nedeni kapalı yazılımı olması .Kasa gibi resmen.Virüs felan girmesi çok zor buda tercih etmemi sağlıyor .

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
1- ios kullanmak daha kolay
2- ikinci el piyasası iyi.
3- virüs girmiyo
4- müşteri hizmetleri çok iyi.
dezavantajlar :
pil vs çok pahalı
her gün şarja takmak gerekiyor (şikayetçi değilim bu konuda ama çok şikayet eden var).

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Uzun zaman ıos kullanan biri olarak 8 sene dir ıos dan başka birşey kullanmadım şahsi olarak şirket telefonları hariç. 1. Sebebi yılların verdiği alışkanlık 2. Sebebi satın aldığım uygulama ve müzikler 3. Sebebi daha çok toplu bir sistem olması karmaşık değil arka planda uygulama kapatmayı ben android sisteminde duydum mesela. 4. Sebebi verdiği güvenlik hissi rahat rahat hesaplarıma giriyorum ödeme yapabiliyorum maillerime bakıyorum bunu diğer sistemler de de yaparım ama korkmadan yapmak güzel bir duygu 5. Sebebim kayıtlı sistem olması yani şöyle açıklayım cihaza format attım ya da cihazı değiştirdim kullanıcısı adımı şifremi giriyorum hepsi bu kadar eski bıraktığım telefonu mu kullanmaya devam ediyorum uygulamam hesaplarım en önemlisi rehberim. Kısacası ıphone sevme sebebim yazılım onun dışında 5s den sonra ıphone modellerini sevmedim sevemedim önce en iyi kalite sistem vardı şimdi rakipleri ezdi geçti resmen.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Uzun zaman ıos kullanan biri olarak 8 sene dir ıos dan başka birşey kullanmadım şahsi olarak şirket telefonları hariç. 1. Sebebi yılların verdiği alışkanlık 2. Sebebi satın aldığım uygulama ve müzikler 3. Sebebi daha çok toplu bir sistem olması karmaşık değil arka planda uygulama kapatmayı ben android sisteminde duydum mesela. 4. Sebebi verdiği güvenlik hissi rahat rahat hesaplarıma giriyorum ödeme yapabiliyorum maillerime bakıyorum bunu diğer sistemler de de yaparım ama korkmadan yapmak güzel bir duygu 5. Sebebim kayıtlı sistem olması yani şöyle açıklayım cihaza format attım ya da cihazı değiştirdim kullanıcısı adımı şifremi giriyorum hepsi bu kadar eski bıraktığım telefonu mu kullanmaya devam ediyorum uygulamam hesaplarım en önemlisi rehberim. Kısacası ıphone sevme sebebim yazılım onun dışında 5s den sonra ıphone modellerini sevmedim sevemedim önce en iyi kalite sistem vardı şimdi rakipleri ezdi geçti resmen.
hocam apple music kullanıyor musunuz ?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Pahalı olması pahalı olunca indsanlar birşey sanıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben sevmiyorum

Son düzenleme:

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Stabil ( stock androide göre arayüz de takılmalar nadir de olsa var ama bir galaxy gibi değil), güvenilir, bankacılık uygulamaları neredeyse android versiyonu na göre çok daha stabil,çıkan her telefonu amiral gemisi seviyesinde (istisnalar hariç)

İkinci el değeri, sıfırı ile değiştirme politikası sıfirlama digerlerinden bir adım önde. Lakin 4 jenerasyon hala aynı kasa tasarımı artık itici hale geldi ama buna ragmen hala deli gibi satılıyor.

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kim ne derse desin. İndoid telefon alıyonux 1 yılmsonra kasmaya başııyor ama aphonede öylemi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kim ne derse desin. İndoid telefon alıyonux 1 yılmsonra kasmaya başııyor ama aphonede öylemi
1 aylık 6 kasıyordu benim yeğende. :D:D 2 sene S7 kullandım şimdi OnePlus 5T kullanıyorum 4-5 aydır. 0 X getir OnePlus 5T arayüzde ve çoğu yerde daha hızlı çalışır iddai ediyorum.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Kullanım kolaylığı, yazılım desteği vs birçok nedenden dolayı tercih ediliyor

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Tabiki de yazilim. Evet pahali diye cok yakiniyoruz fakat basitligi stabil olmasi ve kullanilabilirligi en sevdigim yanı. 2 hafta android cihaz kullandim telefonum servisteyken android bana gore degilmis onu anladim:)

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Pahalı pahalı diyorsunuz ama samsung, huawei çok mu ucuz? Baz model iPhone ve + tan daha pahalı

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Benim tek sevme nedenim yazılımının genelde stabil çalışması bunun dışında hava atmak içinde birebir telefon

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tabiki de yazilim. Evet pahali diye cok yakiniyoruz fakat basitligi stabil olmasi ve kullanilabilirligi en sevdigim yanı. 2 hafta android cihaz kullandim telefonum servisteyken android bana gore degilmis onu anladim:)
İphone mi. Kullanışlı?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Marka algısı diye bir şey vardır.

Kendini kanıtlamış markaların başarısı o markayı kullananların da ortak başarısı gibi algılanır.

Beşiktaş maç kazandığında aslında maçı kazanan sahadaki 11 futbolcuyken kendini Beşiktaş’lı olarak gören milyonlar bu başarı hissini tadar. Sahada kendileri ter dökmüş gibi başarı duygusunu yaşar.
Üstelik maça gitmeye hatta maçı izlemeye bile gerek yoktur. Beşiktaş’ın kazandığı haberi bile o başarı hissini taraftarına yaşatır.

Bir otomobil düşünün, tepeden tırnağa özel bir ekip tarafından tasarlansın...

Ama üzerine hiç bir markanın logosu ismi yazılmasın sonra bu otomobil bir grup insana test edişmesi için verilsin.

Kullanıcı deneyimleri kayıt altına alınsın.

Ardından aynı arabaya Renault logosu yapıştırılsın ve kullanıcı deneyimleri kaydedilsin.

Son olarak aynı arabaya BMW logosu yapıştırılarak kullanıcı deneyimleri kaydedilsin.

Göreceksiniz ki en yüksek kullanıcı deneyimi puanları BMW’ye gelecek ardından Markasız olana gelecek en düşük notlar ise Renault logolu olana gelecek.

Markasız olan için genelde görüşler tarafsız olacak.

BMW logolu olanda asamlar yapmış beee tarzında yorumlar gelecek,

Renault logolu olduğunda ise insanlar GÜZEL AMA diye başlayan yorumlar yaparak eksiklik kusur arayacaklar...

Araç birebir aynı araçtır ama tepkiler farklıdır.

İşte bu MARKA algısıdır...

Kimseye de neden bir markayı sevdiğini soramazsın.

Marka sevgisi yaratmak bir ürünü üretmekten çok çok çok daha zor ve maaliyetlidir.

Bir ürünü üretmek için birim başına 100$ harcıyor olabilirsiniz ancak o ürünün markasını sevdirmek için ürün başına belki 10000$ dan fazla harcamanız gerekir.

Yok o stabilmiş, yok bu hızlıymış, yok diğerinin özellikleri daha iyiymiş...

Hepsi hikaye...

Marka sevgisini bunlarla açıklayamazsınız...

Pepsi Michael Jackson’lı reklamlar için harcadığı parayı kazanması için 190 milyon şişe kola satması gerekiyordu...

O reklam 190 milyon şişe kola sattırmaz...

Ama kendisini Micheal Jackson ile özdeşleştirmiş milyonlarca kişiye Pepsi markasını sevdirir...

Bu işler karışık işler ?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747

Kahraman Yıldız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şu iPhone kameralarında ki sarımsı efekt kendiliğinden olan ve kameradaki gerçekçilik ve son dönemde kusursuz portre beni benden alıyor. Sosyal medyaya attığım fotoğraflar fark yaratıyor. Başka hiçbir şeyi cazip değil. Şarj tasarım batarya hız vb diğer android telefonlar bir tık daha önde. Piyasada ki her telefonu kullanmış biri olarak yazıyorum. Ve yıldırda sık sık değişiyorum telefonumu kameradan dolayı tekrar iPhone dönüyorum

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Her şarkı var mı ? Fizyden geçmeyi düşünüyorum bazı sanatçılar yok fizyde veya müzikler. Sizce geçilir mi ? Arada 3-4 tl var (öğrenci pakedi alcam).
Fizy kullanmadım onunla karşılaştıramam ama Spotify ile aynı gibi geldi bana içerik olarak. Yani Spotify da olupta apple müzik te olmayan bir şarkıya denk gelmedim. Fakat Spotify’ın ekolayzerı daha iyi bence sesi azaltmadan bass arttırılabiliyor. Apple müzik te ise bass arttırınca ses kısılıyor.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Fizy kullanmadım onunla karşılaştıramam ama Spotify ile aynı gibi geldi bana içerik olarak. Yani Spotify da olupta apple müzik te olmayan bir şarkıya denk gelmedim. Fakat Spotify’ın ekolayzerı daha iyi bence sesi azaltmadan bass arttırılabiliyor. Apple müzik te ise bass arttırınca ses kısılıyor.
bass falan çok anlamıyorum genelde olduğu gibi dinliyorum :D bu arada spotifyda fizye oranla 50 kat şarkı var :D demekki iyiymiş. geçicem büyük ihtimal, çok teşekkür ederim.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Estetik açıdan iyi ve telefon oranı iyi bide en iyi yanı kapalı kutu olması... malum telefonlar cüzdandan farksız.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Kaliteli olması ama tercih sebebinin genellikle "kanka ayfon ya" olduğunu düşünüyorum. Elma için iPhone 3gs falan bile alır bunlar, bu tiplerin beyin ölümleri gerçekleşmiştir.
1- ios kullanmak daha kolay
3- virüs girmiyo

Katılmıyorum. İOS kullanmak daha mı rahat bilemem ama daha kısıtlı bir kullanım sunduğu kesin. Ayrıca virüs, Android'e de girmiyor ya da ben karşılaşmadım.

Eskide kaldı o, öyle bir şey söz konusu bile olamaz.