Sizce İngilizce İşletme Okumalı Mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

crazyboy019

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lise son sınıf öğrencisiyim. YGS-5 sıralamasında 106 bin yaptım.
Ailem ve çevremdeki insanlar hukuk okumam için üzerime baskı yapmaktalar fakat nedense hukuk fakültesine bir türlü ısınamıyorum.
Eşit ağırlık alanının sadece hukuk veya psikolojiden ibaret olmadığını düşünüyorum.
Birkaç haftadır işletme bölümünü işitiyorum. Hacettepe Üniversitesi'nin işletme alanında ileri gelen üniversitelerden olduğunu duydum. Bende bunları içimizde işletme okuyan veya mezun olmuş birine danışmak istedim. İnternette yazılanları okudum ve anladığım kadarıyla ağzı olan konuşmuş, yani pek birşey anladığım söylenemez.
Günümüz şartlarında işletme okumak nasıl olur? İnternette yazıldığı gibi diplomalı işsiz durumda mı olurum?
Kendimi geliştirme imkanım nedir?
Üniversite bittiğinde kendi alanımda işe başlamam zor mudur?
Maaşı nedir?
Beni aydınlatabilirsen ne mutlu sizlere.
İyi forumlar..

tasom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ailem ve çevremdeki insanlar hukuk okumam için üzerime baskı yapmaktalar fakat nedense hukuk fakültesine bir türlü ısınamıyorum.
Eşit ağırlık alanının sadece hukuk veya psikolojiden ibaret olmadığını düşünüyorum.
Birkaç haftadır işletme bölümünü işitiyorum. Hacettepe Üniversitesi'nin işletme alanında ileri gelen üniversitelerden olduğunu duydum. Bende bunları içimizde işletme okuyan veya mezun olmuş birine danışmak istedim. İnternette yazılanları okudum ve anladığım kadarıyla ağzı olan konuşmuş, yani pek birşey anladığım söylenemez.
Günümüz şartlarında işletme okumak nasıl olur? İnternette yazıldığı gibi diplomalı işsiz durumda mı olurum?
Maaşı nedir?
İyi forumlar..
isletme ile ilgili is bulabilir misin? bilemiyorum okursun ama bos bos oturursun bi de ozellikle turkiyede ? bir dusun derim

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Herkesin hayal edebildiğinden daha fazla kazanırsın.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Merhaba, hangisini seçersen seç öncelikle seçtiğin konuya odaklanmalı ve çok çalışmalısın. Ben bir işletme mezunu olarak işletme seçmeni tavsiye ederim. İyi notlarla mezun olursan ve yabancı dilin de iyi düzeydeyse iş bulmaman için bir sebep yok. Mezun olduktan sonra ise gerek bankalar gerekse şirketlere başvurabilirsin. Emin ol hukuk branşına göre çok daha fazla iş imkanı var...

crazyboy019

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle vakit ayırıp yorum yazdığınız için teşekkürlerimi sunarım.
Sektörün içinden gelen biri olaraktan yorumunuza çok büyük değer veriyorum.
Fakat beni düşündüren bir diğer konuda şudur ki bölümün puanı sürekli düşüş izlemiş. Siz hangi yıl mezun oldunuz?
Veya günümüz şartları işletme bölümü okumaya elverişli midir?
Elbetteki işinde iyi olduktan sonra sektör ne olursa olsun her meslek grubunda yeriniz var demektir, önemli olan şey insanda bitmektedir.
Fakat çevremdeki insanların işletme dediğimde buna sayın rehberlik öğretmenimde dahil olmak üzere bana saçmalama dermişcesine bakıyor.
Uzun lafın kısası bir işletmeci olarak bana bu bölümü gerek eksileriyle gerek artılarıyla tavsiye eder misiniz?

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ben 1991 SBF İşletme mezunuyum. Birkaç yıl başka işlerde çalıştıktan sonra 29 yaşımda oturup yeniden ders çalışarak sıfırdan banka teftiş kurulu sınavı kazandım ve 8 yıl sonra da müdür oldum. Herşey senin çalışmana ve kendini geliştirmene bakıyor...

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Biz mühendislerden genel olarak açıktan bir de işletme diploması topluyorlar. Evet Hacettepe ile bir değil ama, mühendis işletmeden de anlıyor, hmm... Biraz bu işin ehli olan kişileri zora sokuyor? :)

Kbra2023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maaşı nedir?
İyi forumlar..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
İngilizce İşletme mezunu biri vardı.
Bildiğin seyyah hayatı yaşıyor.
Bir firmanın pazarlama bölümünde çalışıyor.
Sürekli yurt dışı gezileri yapıyor. Her hafta farklı bir ülkede...

Hayat sana güzel dedik.
Şimdi bekarım, gencim, gezmeyi seviyorum o yüzden bu işi yapıyorum ama maaşı için yapılacak iş değil diyor.

Asgari ücretin üstü memur maaşının altı bir maaş alıyormuş.

İşletme mezunu isen, çevren geniş olacak ki iş bulma ihtimalin artsın diğer türlü piyasada yığınla işletme mezunu var.

İngilizce işletme mezunu ile işletme arasında fark yok gibi