Sizce hangisi alınmalı? (Mate 10 Pro, Note 8, İphone7 Plus 128gb, Oneplus 5t 128gb)

Bu konuyu okuyanlar

weezer009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, 5 yıl Nokia 5800 ardından da 4.5 yıl LG G2 kullandıktan sonra yeni telefon arayışlarına girdim. Yaklaşık 1 aydır yaptığım araştırmalardan sonra yine bu sürelerde kullanabileceğim 4 telefon belirledim (Aslında 5di fakat Lg V30 bi türlü ülkeye gelemedi)
Kendimce telefonların + ve - lerini yazdım. 25 yaşında oyun oynamayan, akademik işlerle koşuşturan ( bu yüzden büyük ekran istiyorum),bolca müzik dinleyen ve yolculuk yapan bir arkadaşınızım. Sizce hangi telefonu almalıyım?
Bu arada arkadaslar benchmark testlerine , işlemcilerin hızlarına vs pek bakmıyorum,suni geliyor bana. İphone'u eklememin sebebi her telefonda farklı bir platform kullandım yeni bir heyecan olabilir mi diye bir tane de apple ürünü ekledim.Ayrıca benim için kutu içeriği,aksesuar ve yazılım desteği ve sar değeri önemli şeyler.
Gelelim telefonların + ve -lerine :
1-HUAWEİ MATE 10 PRO
+++ARTI YANLARI++++
Yüksek batarya ömrü, 6gb ram, harika fotoğraf çekimi, yapay zekalı yeni işlemci, mikrofonun cok iyi ses kaydetmesi ve düşük sar değeri
-----EKSİ YANLARI-------
Video çekerken ois'den dolayı yaşanan bazı sıkıntılar, piksel yoğunluğu düşük, sd kart desteği, kablosuz şarj desteği ve jak girişi yok.
2-İPHONE 7 PLUS 128gb
+++ARTI YANLARI++++
İos yazılım ve getirdikleri,hoparlörleri stereo ve yüksek ses,diğerlerine göre daha ele oturması (5.5 inch) slow motion modunu en iyi şekilde yaşatması,güncellemeler ve marka güvencesi
-----EKSİ YANLARI-------
Ekran kasa oranı çok düşük,bataryası rakiplerine göre çabuk bitiyor, kulaklıgı vasat, jak girişi yok, sd kart desteği yok,
3-SAMSUNG NOTE 8
+++ARTI YANLARI++++
Always on ekran, kalem, piksel yoğunluğu yüksek, iç çerceve yok, video+fotoda en iyi kamera, jak girişi ve yazılım
-----EKSİ YANLARI-------
Bazı kullanıcıların ışık sızma sorunu yaşamaları, batarya huawei ve oneplusdan daha hızlı bitiyor, cok parmak izi bırakıyor, hoparlor mono ve ses yüksekliği olarak yetersiz, kulaklık vasat
4-OnePlus 5t 128gb
+++ARTI YANLARI++++
Diğerlerine göre bariz fiyat farkı ( 1000-1200tl), fiyatına göre harika batarya ve kamera performansı, iç çerceve yok, 8gb ram, özel ekran teknolojisi ( truetone gibi) , jak girişi
-----EKSİ YANLARI-------
Marka ve servis durumu, yüksek sar değeri, suya dayanıklılık yok, kulaklık yok, sd kart desteği yok, batarya kapasitesi biraz düşük.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bu kullandığın modellere göre note 8 al hayatını yaşa

smerih

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Note8 de batarya problemi var.acin internetten bakin.samsung kabul etti.samsung bitti coktan. Yeni ve ucuz mallara bakin.dunyaya acilan ucuz ve kaliteli urunler var mesela oneplus xiaomi vs vs

weezer009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oneplus5t nin bataryasi bana 2gun gidiyor kardesim. Camera performansi da iphone8plus tan cok daha iyi. Gizli suya dayaniklilik ozelligi var ayrica.ben faniyim

Kaynak: https://youtu.be/kOP8FSyu10M
evet bataryasının cok iyi gittigini ben de okudum sadece aklıma kağıt üzerinde gözüken 3300mah takıldı.Yoksa batarya,kamera,ekran,8gb ram ve fiyatı göz önüne alınınca çok öne çıkıyor

smerih

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
evet bataryasının cok iyi gittigini ben de okudum sadece aklıma kağıt üzerinde gözüken 3300mah takıldı.Yoksa batarya,kamera,ekran,8gb ram ve fiyatı göz önüne alınınca çok öne çıkıyor
Emin ol gercekten batarya iyi.ayrica arkaplan da calisan uygulamalar icin batarya tasaarruf yazilimi var diye okumustum. Bununla beraber arka plan uygulamalarina donus icin gecen sure de cok kisa emsallerine gore. Onu da bi video da gordum izledim. Gercekten amiral gemisi katili.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
şimdi senin için video önemli değilse mate 10 pro al.ama önemliyse bataryası biraz daha kötü note 8 var.ama size önerim çok az daha beklemeniz.Bu kadar bütçeniz varsa mwc 2018'de tanıtılan telefonları alma imkanınız olur diye tahmin ediyorum.onları almanızı öneririm.
xz premium düşünür müsünüz?

weezer009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şimdi senin için video önemli değilse mate 10 pro al.ama önemliyse bataryası biraz daha kötü note 8 var.ama size önerim çok az daha beklemeniz.Bu kadar bütçeniz varsa mwc 2018'de tanıtılan telefonları alma imkanınız olur diye tahmin ediyorum.onları almanızı öneririm.
xz premium düşünür müsünüz?
kasa yapısından dolayı düşünmüyorum ne yazık ki. bu arada 7-8 gün içerisinde alacağım muhtemelen yani mwcye kalmaz.ocak sonunda v30+ geliyormus onun hakkında ne düşünüyorsunuz

smerih

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
500dolara alinacak telefon baska yok.oneplus... ust fiyatlar vereceksiniz ama karsiliginda ne alacaksiniz.paranin karsiligini alamadiktan sonra neden fazla parayi vereyim diye dusunuyorum ben. Kolay kazanilmiyor cunku

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar merhaba, 5 yıl Nokia 5800 ardından da 4.5 yıl LG G2 kullandıktan sonra yeni telefon arayışlarına girdim. Yaklaşık 1 aydır yaptığım araştırmalardan sonra yine bu sürelerde kullanabileceğim 4 telefon belirledim (Aslında 5di fakat Lg V30 bi türlü ülkeye gelemedi)
Kendimce telefonların + ve - lerini yazdım. 25 yaşında oyun oynamayan, akademik işlerle koşuşturan ( bu yüzden büyük ekran istiyorum),bolca müzik dinleyen ve yolculuk yapan bir arkadaşınızım. Sizce hangi telefonu almalıyım?
Bu arada arkadaslar benchmark testlerine , işlemcilerin hızlarına vs pek bakmıyorum,suni geliyor bana. İphone'u eklememin sebebi her telefonda farklı bir platform kullandım yeni bir heyecan olabilir mi diye bir tane de apple ürünü ekledim.Ayrıca benim için kutu içeriği,aksesuar ve yazılım desteği ve sar değeri önemli şeyler.
Gelelim telefonların + ve -lerine :
1-HUAWEİ MATE 10 PRO
+++ARTI YANLARI++++
Yüksek batarya ömrü, 6gb ram, harika fotoğraf çekimi, yapay zekalı yeni işlemci, mikrofonun cok iyi ses kaydetmesi ve düşük sar değeri
-----EKSİ YANLARI-------
Video çekerken ois'den dolayı yaşanan bazı sıkıntılar, piksel yoğunluğu düşük, sd kart desteği, kablosuz şarj desteği ve jak girişi yok.
2-İPHONE 7 PLUS 128gb
+++ARTI YANLARI++++
İos yazılım ve getirdikleri,hoparlörleri stereo ve yüksek ses,diğerlerine göre daha ele oturması (5.5 inch) slow motion modunu en iyi şekilde yaşatması,güncellemeler ve marka güvencesi
-----EKSİ YANLARI-------
Ekran kasa oranı çok düşük,bataryası rakiplerine göre çabuk bitiyor, kulaklıgı vasat, jak girişi yok, sd kart desteği yok,
3-SAMSUNG NOTE 8
+++ARTI YANLARI++++
Always on ekran, kalem, piksel yoğunluğu yüksek, iç çerceve yok, video+fotoda en iyi kamera, jak girişi ve yazılım
-----EKSİ YANLARI-------
Bazı kullanıcıların ışık sızma sorunu yaşamaları, batarya huawei ve oneplusdan daha hızlı bitiyor, cok parmak izi bırakıyor, hoparlor mono ve ses yüksekliği olarak yetersiz, kulaklık vasat
4-OnePlus 5t 128gb
+++ARTI YANLARI++++
Diğerlerine göre bariz fiyat farkı ( 1000-1200tl), fiyatına göre harika batarya ve kamera performansı, iç çerceve yok, 8gb ram, özel ekran teknolojisi ( truetone gibi) , jak girişi
-----EKSİ YANLARI-------
Marka ve servis durumu, yüksek sar değeri, suya dayanıklılık yok, kulaklık yok, sd kart desteği yok, batarya kapasitesi biraz düşük.
Yuksek sar degeri demissin ama avrupa ve amerika da satiliyor ve o ulkenin standartlarina uygun degerlerde.sonuc olarak degerler normal aralikta

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
500dolara alinacak telefon baska yok.oneplus... ust fiyatlar vereceksiniz ama karsiliginda ne alacaksiniz.paranin karsiligini alamadiktan sonra neden fazla parayi vereyim diye dusunuyorum ben. Kolay kazanilmiyor cunku

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yuksek sar degeri demissin ama avrupa ve amerika da satiliyor ve o ulkenin standartlarina uygun degerlerde.sonuc olarak degerler normal aralikta
5T 3000, İthalatçı garantili Note 8 3380 TL neden 5T alsın ki? TR'ye bakarım ben yurt dışı başka dünya

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
kasa yapısından dolayı düşünmüyorum ne yazık ki. bu arada 7-8 gün içerisinde alacağım muhtemelen yani mwcye kalmaz.ocak sonunda v30+ geliyormus onun hakkında ne düşünüyorsunuz
ön kamerası dışında güzel cihaz.fiyatı 4300 liraydı sanırdım

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Note8 alınıyorsa Note8 ama sonuçta aralarında ekonomi açısındanda yaklaşıldığında oneplus 5t 128 gb daha bi uygun. Liste orantısız. Cihazların fiyatları birbirinden çok uzak. Hayır Note8 alınacak para varsa neden Oneplus 5t'de o listede bulunur?

weezer009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@Akif52 oneplus 5t yi koymamın sebebi : Fiyatına göre verdiği özelliklerin çoğu pahalı olanlardan iyiyse onu tercih edebilirim o yüzden de o listede. diğerleri de aşağı yukarı 4000 civarında

@TeknoBoss32 suan g2 kullanıyorum ve en kötü yanı ön kamerasıydı o yüzden ön kameradan cok çektim bu sefer en önemli kriterlerimden biri.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
@weezer009 bütçeyle alakalı durum note 8 alınıyorsa note 8 al derim 6 GB ram harika kamera geniş ekran güzel özellikler. Bence diğerlerinden her türlü daha iyi.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Note 8 ile One plus 5t arasında seçim yap V30 u bir ara düşündüğüne görede lg den memnun kalmışsın ama bem olsam gerçekten iyi düşünürdüm bu iki telefonunda kendine göre avantajları var

smerih

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
] bütçeyle alakalı durum note 8 alınıyorsa note 8 al derim 6 GB ram harika kamera geniş ekran güzel özellikler. Bence diğerlerinden her türlü daha iyi. [/QUOTE
note 8 problemlerini hiç duydun mu.dunya capında arastırın derim. samsung ta hatasını kabul etti bu arada.çozum için calıştıklarını bildirdiler.

Son düzenleyen moderatör:

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
] bütçeyle alakalı durum note 8 alınıyorsa note 8 al derim 6 GB ram harika kamera geniş ekran güzel özellikler. Bence diğerlerinden her türlü daha iyi. [/QUOTE
note 8 problemlerini hiç duydun mu.dunya capında arastırın derim. samsung ta hatasını kabul etti bu arada.çozum için calıştıklarını bildirdiler.

Kişisel tercih ben olsam alırdım ): Arkadaşada kendi bilgimi aktardım son kararı tabi kendisi verir Mate 10 Pro'da Kirin işlemci kullanıyor ve hiç iyi değiller bence. Yapay zeka kamera falanda boş. Pili çok tükettiğide ortaya çıktı. Yazılımsal problem her telefonda olur ve ilerde çözülür.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Mate 10 Pro al rahat et mükemmel fotoğraflar çek keyfine bak usta. Mate 10 Pro'yu tek geçerim.

weezer009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@smerih google a note 8 sorunları yazıyorum 3-4 çeşit sorun cıkıyor . Işık sızma, batarya sorunu, donma sorunu gibi.

@lgsever lgyi severim fakat her yeni telefonumda baska bir platform-marka deniyorum o yüzden bu sefer tercih etmeyeceğim sanırım.Ama testlerde en uzun bataryası giden telefon da v30 lg yine güzel bi iş çıkarmış gibi duruyor

@Bareth Gale ilginçtir hepsiburadadan baktım mate 10 pro note 8den daha ucuz fiyata satılıyor. en son baktıgımda mate 10 pro daha pahalıydı

android amiral telefonlarındaki yenilikler iphonenun çok önünde sanırım kimse iphone dememiş :)

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
@Akif52 oneplus 5t yi koymamın sebebi : Fiyatına göre verdiği özelliklerin çoğu pahalı olanlardan iyiyse onu tercih edebilirim o yüzden de o listede. diğerleri de aşağı yukarı 4000 civarında

@TeknoBoss32 suan g2 kullanıyorum ve en kötü yanı ön kamerasıydı o yüzden ön kameradan cok çektim bu sefer en önemli kriterlerimden biri.
o zaman alma.gündüz idare eder ama azcık ışık kaybında kötü oluyor.verilen paraya değer bir ön kamera değil.ön kamerası en iyi cihaz bence note 8.mate 10 pro çok saçma renkler gösteriyor

smerih

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
@smerih google a note 8 sorunları yazıyorum 3-4 çeşit sorun cıkıyor . Işık sızma, batarya sorunu, donma sorunu gibi.

daha ne olsun arkadaş.bu problemler yetmezmi.3500 tl bandında olan bu telefona yakısırmı. telefon yuzde 0 batarya olduğunda kapanıyor ve bir daha acılmamak üzere kitleniyor. ısık sızma problemi var. yani ilk cıktıgında 5000 tl olan bu telefonun neden bir anda 3500 e dustuğü aşikar bence. samsung hala batarya problemi yaşıyor su gunlerde. s7 deki problemleri bir hatırlayalım arkadaşlar. note 8 ozellik bakımında guzel gercekten. ama kimse problemli telefon almak istemez.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
O zaman Mate 10 Pro veya Oneplus 5t 128 gb arasında seçim yapsın iphone'larda da yavaşlatma politikası var deniliyordu.. oneplus 5t pil olarak en önde android cihazlarda. mate 10 pro'yla karşılaştırsın hız olarak değil hangisi işimi görür yönünde

weezer009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
mate 10da kalem olsa hiç düşünmeden alacağım :) kalem hiç kullanmadım ama çok işime yarayacak gibi duruyor. iphone alsam klasik olsa da kasa artık ölü kasa oldu artık o yüzden onu eledim.operatörden almak zorunda kalırsam eğer oneplus ı da elemek zorunda kalacağım. geriye note 8 ve mate 10 kalıyor.bu konuda da cevaplayan arkadaslar %50-50 oranda kaldılar. internetteki testlere cok güvenemedigimden 2 telefonu da kullanan, kullanmış bi arkadasa denk gelirsem çok güzel olacak. her iki telefonu da cok yerdiler ikisi de gözümden düştü biraz :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,363
Galaxy Note 8 Harika bir cihaz TR garantili ürünlerde hiçbir problem yok