Sizce hangi windows sürümü ?

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetekne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamınaleyküm arkadaşlar. size bir sorum olacak. ben bu bilgisayara yeni windows sürümü yüklemek istiyorum. windows 10 tercihim benim ama, başlangıçta siyah ekranda kalıyordu hep. sizce hangi windows sürümü yüklemeliyim?? (oyun ve performans açısından)
Ekran Alıntısı.PNG

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;

Tabiki Windows 10. Zira Windows 10 açılış hızı, arayüzdeki hızı, ekstradan Paint 3D, Oyun Modu gibi özellikleri bulunuyor. Yeni güvenlik güncellemelerini alıyor. Bu yüzden Windows 10 daha iyi olur. ;)

Ahmetekne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;

Tabiki Windows 10. Zira Windows 10 açılış hızı, arayüzdeki hızı, ekstradan Paint 3D, Oyun Modu gibi özellikleri bulunuyor. Yeni güvenlik güncellemelerini alıyor. Bu yüzden Windows 10 daha iyi olur. ;)
dediğim gibi, windows 10da siyah ekran hatası alıyordum. hala almaya devam edersem eğer yüklediğime bir daha pişman olucam. belki siyah ekran hatasını düzeltmişlerdir diye yüklemek istiyorum.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
dediğim gibi, windows 10da siyah ekran hatası alıyordum. hala almaya devam edersem eğer yüklediğime bir daha pişman olucam. belki siyah ekran hatasını düzeltmişlerdir diye yüklemek istiyorum.
Temiz Windows 10 kurulumu yaparsanız bu hatayı almazsınız. :)

Ahmetekne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Temiz Windows 10 kurulumu yaparsanız bu hatayı almazsınız. :)
bazı arkadaşlarıma sordum ekran kartı driverıyla alakalı dedi. intel hd graphics 3000 ekran kartınıın windows 10 driveri yok galiba.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Ahmetekne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Download Intel® HD Graphics Production Driver for Windows® 10, 64-bit* (N-Series)

Bu linkten driverı yükleyebilirsin. Ekran kartın eski olduğu için güncel versiyonu 2015'te çıkmış.

Aldığın siyah ekran hatası tam olarak nedir? Mümkünse ekran görüntüsü paylaşırmısınız?
şuan windows 7 kullanıyorum. ve değiştirmek istiyorum. windows 10da iken bilgisayarım açılıyor windows logosu geliyor, gidiyor ve siyah ekranda kalıyor.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bende windows 7 kullanıyordum dün 10 aldım kurdum bilgisayara açılış hızı inanılmaz çok şaşırdım.Zaten bilgisayarıda yeni topladım bayağı sağlam kasa 10 ile daha da iyi oldu

Ahmetekne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende windows 7 kullanıyordum dün 10 aldım kurdum bilgisayara açılış hızı inanılmaz çok şaşırdım.Zaten bilgisayarıda yeni topladım bayağı sağlam kasa 10 ile daha da iyi oldu
siyah ekran hatasını bir daha alırım diye korkuyorum.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Valla hatayı neden alıyosun bilgisayarın durumu nedir bilmeden bişey diyemem öyle bi korkun varsa 7 ile idare et olayı çözene kadar en azından

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Siyah ekranda ne kadar kalıyor? Biraz bekle gerekirse bir yarım saat kadar bekle. Sistemin windows 10 la çalışabilir. Her zaman kurduğun Windows 10 DVD yada İmajından daha farklısını kullanarak kurmayı dene.
İntelin sürücüsünü yukarıdaki adresdende indirebilirsin şu adresdende indirebilirsin otomatik bulup yükler.
Intel® Driver and Support Assistant

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
siyah ekran hatasını bir daha alırım diye korkuyorum.
Kurduğunuz Windows büyük ihtimalle dosyası eksik veya bozuk. Çünkü aynı sorunu Windows 7'de yaşamıyorsunuz. Bu yüzden sorun yazılımsaldır. Bunun için de yukarıda attığım linkteki adımları uygulayıp temiz Windows 10 kurarsanız. Bir daha böyle hata almayacaksınızdır.