Sizce hangi dili öğrenmeliyim

Bu konuyu okuyanlar

eminonder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
byler ben şimdi 11.snıfım bilgiseyer mühendisliği veya yazılım mühendiliği okumak istiyorum dedim ki şimdiden bi dil örenemye başlayayım sizce hangi dil örenmeli şirketler hengi dill tercih eder üniverstede hangi dil bilme işime gelir ban sonraları iş olanağı sunar

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
dostum bu ösym sınavında ingilizce bilenler kendi kurtadılar biraz ingilizce bilmen iyi olur baktığım kadar mühendislik tercih edilmiyo işsizlik artabilir mühendislikte ama başka ülkelerde nasıldır onu bilemem

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Sınav vs hakkın da bilgim yok ama iş ve eleman arayanlar diye bi gruba üyeyim grupta 2 aydır bir şirket almanca bilen çağrılara yanıt verecek birini arıyor 3500tl maaş veriyolar ben olsam şuan ilk öğreneceğim dil almanca olurdu

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bilgisayar müh. ve yazılım ise tabi ki ingilizce bu iş sanatının geçmişi ve gelişimi daha çok abd tarzı ing konuşan ülkeler olduğundan kendi işinde kendini geliştirmek için daha iyi olabilir ama yurtdışına çıkmak istiyor ve mesleki yeterlilik sorununuz yoksa bir şey diyemem bu sorunun cevabını en iyi senin bilmen lazım( yukardaki senin sorunu kast ettim).

Rebelle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar yabancı dil önermiş fakat sanki yazılım dili sormuşsun gibime geldi eğer yabancı dil soruyorsan İngilizceyi söylemiyorum zaten daha sonra Almanca, Fransızca Türkiye'de yaşıyorsan Arapça kesin şart. Ama yazılım dili soruyorsan C# başlangıç için iyidir çok karmaşık değil onun dışında Java şart onun dışında Web ile ilgili isen PHP, ASP.NET gibi dilleri öğrenebilirsin

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İngilizce uluslar arası iletişim dili. Çin'de bile geçerli.
Bilişimde en geçerli diller :
Masaüstü'nde C# (Asp.Net'i de içerir) ve Python.
Web'de PHP + JavaScript.
Mobil'de Java.
Gömülü sistemlerde (Makine programlama) C, C++
Kurumlarda veritabanı yönetimi (MySql, MsSql)

Python ile başla ve dene bakalım bu iş gerçekten senin hayal ettiğin gibi mi ?

Son mesajlar