Sizce çok mu kiloluyum ya?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
76
Yaşım 15 ve 172 boyundayım. Kilom ise 81. Sizce çok mu kiloluyum. Az önce sipariş ettiğim 2 kişilik Popeyes menüyü gömdükten sonra bunun aklıma geliyor olması trajik :D
Kilolu olduğumu biliyorum da çok mu yav? Diyet yapmama, spor yapmama gerek var mı? Rutinim genelde herkes gibi bilgisayar, televizyon ve telefon başında. Çok arada dışarı çıkar alışveriş yaparım.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Çok şişmansın. :p Ben de aşşağı yukarı o boylardayım. 60-64 kilo arasında geziniyorum. 64'e yaklaşınca kendimi ağır hissediyorum.
Yemene dikkat et. Ekmekten uzak dur. Spor yap...
Neler yapman gerektiğini Google amcaya sorarsın.

Reaksiyon puanı
76
Aynen. Şu an o menüyü yemenin verdiği pişmanlık ve ağırlığı içerisindeyim. Ama doyduğumu hissetmiyorum yav keçi gibiyim aynı. Hatta kararımı verdim. Bu yaz 3 ay boyunca diyet yapacağım ve göbüşümün fotoğraflarını çekeceğim. Bakalım nasıl olacak gelişme kaydedecek miyim

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Aynen. Şu an o menüyü yemenin verdiği pişmanlık ve ağırlığı içerisindeyim. Ama doyduğumu hissetmiyorum yav keçi gibiyim aynı. Hatta kararımı verdim. Bu yaz 3 ay boyunca diyet yapacağım ve göbüşümün fotoğraflarını çekeceğim. Bakalım nasıl olacak gelişme kaydedecek miyim
Fast foodların içindeki kimyasallar vs sağolsun o hissi verir. Doğal beslenmeye çalış. Abur cubur, fast food yok!
Vücut kitle endeksine bak. Bu boylar için 65-70 kilo ideal. 60'a düşeceğim diye zorlama. ;)

Reaksiyon puanı
76
Fast foodların içindeki kimyasallar vs sağolaun o hissi verir. Doğal beslenmeye çalış. Abur cubur, fast food yok!
Evet. Bir anlık sinirle evdeki 1lt lik 100ml si kalmış ice şişesini lavaboya döktüm. 1 saat boyunca da koşu bandında koştum sinirden. En sonunda ne oldu? Kaslarım ağrıdığı için kendimi daha ağır hissettim gvxtrfhgcrfxhrzfsd :p

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
ben 15 yaşındayken 132 kg dim sonra daha aldım 17 yaşıma doğru 143 kg olmuştum sonra 2 yıl ağır bir diyetle zar zor indirdim 79 a

şu an biraz aldım ama acilen diyet ve spora başlayacağım