Siyah Ekran WİN 10

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kdrntr

Üyecik
Dell Vostro 3550 model laptopumun harddiski bozuldu ve yerine ssd taktım. Orjinalinde win 7 kuruluyken ssd takınca win 10 yükledim, win 10 otomatik olarak ekran kartı driverini yükleyince siyah ekran hatası verdi, kapatıp açınca da windows logosundan sonra siyah ekranda kaldı, güvenli moddan girip ekran kartını devre dışı bırakınca görüntü geldi. Bunun bi çözümü varmı yoksa win 7 mi kurmam lazım, yoksa başka bir sorun sebebiylemi siyah ekran hatası alıyorum?

PARAzitCELL

Profesör
Ekran kartı sürücüsü yüzünden oluyor belli ki... ddu ile silip güncel veya dvd deki sürücüyü yükleyin. sorun ortadan kalkacaktır...

kdrntr

Üyecik
Sürücüyü güncelleyince de aynı oldu, sonra DELL'in sitesinde servis tagı girerek laptopun modeline önerilen driveri yüklemeye çalıştım yine olmadı, acaba laptop eski olduğundan win 10a uyumsuzmu (2012 de aldım)

PARAzitCELL

Profesör
Sürücüyü güncelleyince de aynı oldu, sonra DELL'in sitesinde servis tagı girerek laptopun modeline önerilen driveri yüklemeye çalıştım yine olmadı, acaba laptop eski olduğundan win 10a uyumsuzmu (2012 de aldım)
ddu programıyla eski sürücüyü sildin mi tamamen?

kdrntr

Üyecik
ddu programıyla eski sürücüyü sildin mi tamamen?
dediğinizi yaptığımda bilgisayarı yeniden başlattı, tam şifreyi girerken yine siyah ekran sonra güvenli moddan yine sürücüyü devre dışı bıraktım, win 10 açılışta otomatik yüklemiş aynı sürücüyü.
sonrasında wifi yi iptal edip tekrar sürücüyü kaldırdım ve dell in sitesinden indirdiğim sürücüyü yükledim maalesef yine siyah ekran, sanırım win 10 da aynı sürücüyü yüklüyor, sürücüyü incelediğimde win 7 ve win 8 uyumlu olduğunu gördüm, bu modele uygun sürücü nerden bulunur, yada başka çözüm aklınıza geliyor mu?

PARAzitCELL

Profesör
bilgisayarın işlemci ve ekran kartı modellerini yazabilir misin? Ben dell in sitesine baktım ama çıkmadı...

kdrntr

Üyecik
işlemci : Intel Core i5 2430M
aygıt yöneticisinden baktığımda
görüntü bağdaştırıcıları kısmında "Intel(R) HD Graphics 3000" yazıyor

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
İnternet bağlantınızı kesin, Windows 10 sürüm 1803 yapısını kurun, Dell sürücü indirme sayfasından Windows 8 (64-bit) işletim sistemi için Intel ve AMD sürücülerini indirip kurun. Bilgisayarı baştan başlatarak test edin. Cihaz sorunsuz açılıp kapanırsa, internete bağlanın, Windows ve gerekli sürücülerin otomatikman güncellemesini sağlayın. Sorun yaşanan bir sürücü varsa da Dell sürücü indirme sayfasından ilgili sürücüyü indirip kurun.

PARAzitCELL

Profesör
dellin yukarıda işaret edilen sitesinden önce indir ama şunu da belirteyim intelin sayfasında 2015 yılına ait olan en güncel sürümü de dikkate almak lazım. dellin sitesi 2013 sürümü...

kdrntr

Üyecik
dell sitesindeki sürücüleride aynı şekilde denedim yine siyah

kdrntr

Üyecik
zaten ürün tagını girip modele uygun sürücülere baktığımda 2 sürücü çıkıyor ikiside win 7 ve 8 için onlardada siyah oluyor

PARAzitCELL

Profesör
zaten ürün tagını girip modele uygun sürücülere baktığımda 2 sürücü çıkıyor ikiside win 7 ve 8 için onlardada siyah oluyor
win 10 1803 olanı yükle o en kararalısı...

PARAzitCELL

Profesör
69022

intelin sitesindeki sürüm başka... delin sitesindeki sürüm de başka... intelin sitesindeki bu yazan sürümü yüklemeyi bir dene...
yüklenmez ise uyumluk modunda yükle

stat counter