Sıvı Soğutma üst tarafta olacak şekilde mid tower kasa önerisi

Bu konuyu okuyanlar

sartan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Bütçem 900 tl civarı, içinde power supply olmayan, sistemin gözükecegi yan tarafı tamperli cam olan, ön tarafında mümkünse 3 adet RGB li fan bulunan ve en önemlisi tam kararını vermemiş olsamda sıvı sogutucu radyatörün kasanın üst tarafına sığabilecegi/takılabileceği bir kasa arıyorum.

aslında 1 haftadır inceliyorum bir çok video seyrettim. Radyatörün önde veya üste olması ile ilgili. Anladığıma göre önde olması çok büyük bir ısı düşüşü sağlamıyor. Fakat evet üste olmasına göre biraz daha faydalı olabileceği söyleniyor. Fakat maalesef çok büyük ısı düşmesi sağlamadığı yönünde videolar çekilmiş. ön taraftan düzgün çalışan kasanın içine üfleyen 3 fan ve üste takılan radyatör ve dışarı üfleyen örneğin cooler-master-masterliquid-ml240r-240mm-adreslenebilir-rgb-led-sivi-sogutma (2x120 mm oluyor sanırım) ve eksoz fanı ile de oldukça iyi soğutma elde edilebileceğini düşündüm.

Ayrıca kasanın içinde şöyle bir görüntü veriyor:
coolermaster.jpg

sanırım böyle bir görüntü elde etmek istiyorum :))
bu yüzden ön tarafta RGB li fan olup iç tarafta da sıvı sogutmanın fanlarıyla böyle bir görüntü sağlayıp ışıklı mışıklı birşey elde etmeyi düşündüm.

Birkaç tane kasa bulmuş olsamda bazılarında ön tarafında sadece 2 RGB li fan bulunuyor, bazı kasalarda yukarı tarafa radyatör sığmayacağı bilgisi var. Marka meraklısı ve ya fanboy değilim. Aklıma yatan sağlam bir kasa olması yeterli. Eski kasam Cooler Master Haf 912'yi oğluma vereceğim için artık kasanın içini daha güzel gösteren bir kasa arıyorum.

Aerocool Project 7 P7-C1 Pro 3 Adet Rgb Led Fanlı

dün bu kasayı gördüm. üst tarafa radyatör takılabiliyor, önde 3 adet RGB li fanı bulunmakta. Pro modeli olmayanında fanlar RGB li değil sanırım.

başka arkadaşlar Rampage Spectrum - TT View 22 - xigmatek en9726 prosper - RAMPAGE FALCON-X GAMING - PHANTEKS P400S kasalarını önerdiler.

yardım ve önerilerinize açığım. aklım karıştı :(