Sitemle ilgili görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Enes Özel

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Merhaba dostlar. Ben 16 yaşında yaklaşık 6 aydır Teknopost.net isimli güncel hayata dair,teknoloji,otomobil,mobil,sosyal medya,güncel hayata dair içerikleri siteme üretmeye çalışıyorum düzenli olarak üretemedim çünkü okul vardı artık tatil geldi ve daha düzenli olarak üreteceğim yavaş yavaş her gün haber atmaya başladım fakat haberlerim özgün değil çünkü herhangi bir haber ajansına kayıtlı değilim bu yüzden bilindik sitelerden haberlere bakıyorum ve kendime göre yorumlarımıda katıp yayınlıyorum tabii ki bu şekilde fazla büyümek elimde değil fakat gerekirse haber ajanslarına kayıt olucam şuan web sitemin tasarımını elimden geldiğince kendim yapdım ve fazla güzel olduğunu düşünmüyorum ama cidden başarmak istiyorum siteme bakıp görüşlerinizi aktarabilirmisiniz acaba bu arada benle birlikte bu işe gönül verecek editör arkadaş varsa benle iletişime geçerse çok sevinirim.

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Merhaba, alan adın çok güzel. Sitenin tasarımı da hoşuma gitti. Sana verebileceğim naçizane bir kaç önerim var.

tpe.png

• Üzücü bir durum, teknopost markası farklı bir şahıs tarafından 2016 yılında tescillenmiş. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, marka 42 numaralı sınıf için tescillenmiş. Sitenin gelecekte daha fazla ziyaretçiye ulaşacağını düşünürsek, hukuki açıdan uzun vadede bir risk teşkil eden durum söz konusu. İnternet yayıncılığı için 38 numara sınıflı bir marka tescili gerekiyor(Shiftdelete.net'in olduğu gibi). Bu nedenle, bana sorarsan en başta, marka tescil vekillerine ulaşıp "42 numara ile tescillenmiş bir markanın 38 numaralı sınıf ile farklı bir kişi tarafından tescillenebilir mi, tescillenemez mi?" sorusuna yanıt bulman iyi bir başlangıç olacaktır. Facebook üzerinde de marka tescili vekilleri grupları mevcut. Onlara girerek de yardım alabilirsin.

• trends.google.com-> Sol üst bölümden menüden "Trend Olan Aramalar" -> "Gerçek Zamanlı Arama Trendleri" -> Türkiye -> Bilim/Teknoloji kategorisini seçerek, o gün içerisinde trend olan konular ve haber sitelerinin o konu hakkında yazdıklarını görebilirsin. Bu sayede sen de o an hem neyin trend olduğunu hem de büyük teknoloji sitelerinin konu için ne yazdıklarını görebilirsin.

• PageSpeed Insights bağlantısından sitenin açılma hızını kontrol ederek bir takım optimizasyon çalışmaları yapman gerek. Zira, Google yavaş çalışan siteleri pek sevmiyor. Bu bağlamda, yapabileceğin en basit optimizasyon çalışması, resimlerini yüklemeden önce Tinypng gibi sitelerden boyutunu küçültüp, daha sonra yüklemek olacaktır. Daha pek fazla Pagespeed puanını yükseltecek şeyler yapabilirsin. Bunu araştırmanı tavsiye ederim.

• Yazılarını yayınlamadan önce Google üzerinden, Plaigarism Check(Yazının kopya olup olmadığını tespit etmeye yarayan araçlar)'lerden birine yapıştır ve test et. %100 özgün(unique) olmayan yazılarını yayınlama, kopya kısımlarını düzelttikten sonra yayınlaman daha iyi olacaktır.

• Youtube üzerinden SEO uyumlu makale yazma konusunda pek çok kaynak mevcut, bunlardan faydalanarak SEO uyumlu makaleler yazmaya özen göstermen ziyaretçi sayısı açısından iyi olacaktır.

• Son olarak, freelance makale yazma siteleri var. Bunlardan birine kayıt olup bir kaç görev almayı dene. Bu sayede gerçekten yazdığın makalelerin yayınlamak için ne denli uygun olduğunu, hatalarını çok daha iyi tespit edebilir ve düzeltebilirsin.