Sitem başka siteye yönleniyor ?

Bu konuyu okuyanlar

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar
çok acil yardımlarınıza ihtiyacım var..
garip bir durumla karşıkarşıyayım...
kendime ait bir wordpress ile tasarlanmış internet sitem var.
sitemi google dan hat eserleri şeklinde aratıp girdiğimde başka siteye yönelniyor ???
normal adresten girdiğimde bir problem yok...
ayrıca ilk girdiğimde oluyor geri diyip tekrar tıkladığımda normal site açılıyor ???
ne yapmalıyım acil yardımlarınızı rica ediyorum.....
meta taglarına baktım ben bişey bulamadım :(
site

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Herhangi bir yönlendirmeye rastlamadım. Nasıl bir yönlendirmeden bahsediyoruz?

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeş sorunu söyleyeyim benimde başıma gelmişti wordpress sitemde.

google de aratıp girdiğin linkin sitende hangi sayfanın linki olduğunu tek tek arayarak bul..sonrada yönetim paneline girerek o sayfanın içindeki kodları ya komple temizle yada yönlendirme yapan kodu bulup sil.

kolay gelsin.

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
y akardeş senin sitende şu adres yönlendirmesi var...sanırım anasayfayı kodla doldrmusşun.

[SIZE=-1]googosearch.biz iletim yapıyor burası takip edememişsin.[/SIZE]

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kodların çoğu eklentilerden...
peki şuanda düzeltmek adına ne yapabilirim ?

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla kardeş senin sitenin aynısından bende iki tane var hem wordpress hemde dini içerikli...geçendede benimde başıma geldi ve ilahi dinleme player kodunun içinde ki yonlendirmeyi fark ettim o playeri kaldırınca düzeldi yonlendirme.

bence anasayfanı silip yeni embed kodları hatta güvenilir embed kodları ekle.

dacaroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
scorpion20 nasıl düzelttin ya hemen yazabilirmisin deli olcam bi türlü bulamadım :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nasıl düzelttiniz sorunu bendede var aynı sıkıntı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
adam düzeldi diyip basmış gitmiş googledan aynı sorunla karşılaşıp çözüm arayan napacak düşünmemiş

PelinYavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
.htaccess dosyasını açıp içinde 301 yönlendirilmesi yapılmış mı diye bakın. Muhtemelen hack işi. Wordpressi son sürümüne güncelleyin.

ozr147

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu bir virüs kaynaklı problem arkadaşlar peki bu virüs sunucumuza nasıl enjekte oluyor ondan bahsedeyim.
cute ftp adında bir program kullanarak birkaç websayfamı sunucuya upload etmiştim google den websayfama tıklayınca degişik uyarılar alıyordum..
bilgisayarımdaki tema yedegini filezilla ile upload ettim sorun çözüldü..
hatta wordpressin orjinal temalarından birini aktif edip googledan aratınca sorunun temaya bulaşan bir virüsten kaynaklandıgını görüceksiniz..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar web sitem asringlobal nette arama yattım ama bir türlü bulamadım. Siteme girdiğim zaman frmsu diye bir siteye yölendiriyor. Ne admin panaline nede siteye giremiyorum. sorunun kaynağı nedir. Joomla kullanıyoruz.

najiba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, aynı sorun benim de websitemde mevcut... ftp programı kullanmıyorum ve ana sayfama baktım link de mecut değil

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Merhaba, aynı sorun benim de websitemde mevcut... ftp programı kullanmıyorum ve ana sayfama baktım link de mecut değil

kullandığınız temanın içererisinden bir harfin değişmesi bile buna sebep olabilir. Benim sitemde de sorun vardı virüs taraması gibi bir çok şey yaptım ancak olmadı. Sonra sıfır tema kodlarıyla benim kodlarımı kıyasladım sadece bir harf değişmiş onu düzelttim sorun düzeldi.