Site Çökerterek Vatan Kurtarılır mı? [Tartışma]

Bu konuyu okuyanlar

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
[h=1]
Liberty-Leading-the-People.jpg
[/h]
Son dönemde RedHack ve onların destekçisiAnonymous‘un devlet kurumlarının sitelerine yaptıkları saldırılar hakkında haberler ile sıkça karşılaşıyoruz.

Dışişleri Bakanlığı, MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü, ÖSYM, Türk Hava Yolları ve TÜBİTAK aktivist grupların çökerttiği ve bizim de sayfalarımızdan sizlere duyurduğumuz sitelerden bazıları. Bu konuda bir karışıklık da mevcut aslına bakarsanız. Zira hangi siteyi hangi grup hackledi, kim kime yardım etti tam olarak bilinmiyor. Farklı kaynaklardan farklı bilgilere ulaşabiliyoruz bu konu ile ilgili.

RedHack ve Anonymous eylemlerinde artık hepimizin aşina olduğu bir yöntem kullanıyorlar: DDoS. Bu yöntem ile hacklenen kurumun sayfası belirli bir süre erişime engelleniyor ve daha sonrasında hiçbir şey olmamış gibi tekrar eski haline dönüyor. Bunun yanında RedHack’in başta Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesi olmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlara ait sitelere yaptıkları saldırılar sonucunda bazı dökümanları ve şifreleri de ele geçirdiğini biliyoruz.

Uzun zamandır aklımda olan ve bir çoğunuzun da mutlaka aklına gelen bir soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Halk için hareket ettiğini söyleyen ve halk için siber eylemler yapan RedHack grubunun bu siteleri hacklemesi Türk halkına ne fayda sağlıyor? İlk cevabınız ‘Dikkat çekmek’ olabilir, benim de aklıma o geliyor ancak bunun ötesinde de bir şeyler mutlaka olmalı. Düzeni yıkmak için hareket ettikleri, Türk halkının menfaatlerini gözettikleri gibi sosyalist söylemlerine alışkın olduğumuz Kızıl Hackerlar bu eylemleri ile Türk halkına nasıl hizmet ediyorlar?

Bu soruları tüm samimiyetimle, RedHack’in Türk halkına ve dolayısıyla bize nasıl faydalar sağladığını öğrenmek için soruyorum.

RedHackçilere ve onları destekleyen herkese, eylemlerin sağladığı faydayı anlatmak için sosyalmedya.co olarak bir ortam yaratmak istiyoruz. RedHack ekibinden olsun olmasın, bu konu hakkında fikirleri olan herkesi onları paylaşma çağrısında bulunuyoruz. Böylece bir tartışma ortamı yaratabilir ve RedHack ekibine (ve karşıtlarına) kendilerini ifade etmek için bir fırsat sunabiliriz.

Alıntı

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Herkes kendi görüşünün doğrultusunda hareket ediyor.

Red Hack halkçı olduğunu iddia ediyor. Yazıda da belirtildiği üzere halka pek bir faydaları olduğunu görmesek de.

Komünist düşüncede olduklarını söylüyorlar. Komünizmin bu ülkeye herhangi bir katkı sağladığını ben görmedim de duymadım da.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı çok olumlu duygular beslediklerini düşünmüyorum. Zira devlet kurumlarına saldırmaları, askeri bilgileri sızdırmaları da bunu kanıtlar nitelikte. Zaten onların da aksini iddia ettiklerine rastlamadım. Konu başlığının da bu noktada yanlış olduğunu düşünüyorum. Vatan kurtarmak gibi bir niyetleri yok kesinlikle; varsa da o vatanın Türkiye olduğunu sanmıyorum.

Benim görüşüme göre Türkiye Cumhuriyeti'ne kin güden, bölücülük çizgisinde faaliyet gösteren kişi ve gruplarla işbirliği yapan bir grup benim hakkımı falan savunamaz.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Komünistlerin bu zamana kadar bu ülkeye yaptığı olumlu şeyler olarak bana 1 tane sonuç getirin, redhack'i desteklerim.
Aslında suç iki taraflı. Türkiye gibi kaynayan ateşin ortasında olan (her ne kadar medya sansürü devam etse de) bir ülkenin gizli evraklarının barındırıldığı resmi sitelerin şifrelerinin mümküm olduğu kadar güçlü olmalı.
Mesela Emniyet'in şifresinin 123456 olduğunu redhack hack ekranından duyurmuştu.
RedHack ne kadar haksızsa bizim devlet webmasterlerimiz de o kadar haksız.
Şifreyi 123456 koyarak hatanın büyüğüne düşmüşler.. :)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Komünistlerin bu zamana kadar bu ülkeye yaptığı olumlu şeyler olarak bana 1 tane sonuç getirin, redhack'i desteklerim.
Aslında suç iki taraflı. Türkiye gibi kaynayan ateşin ortasında olan (her ne kadar medya sansürü devam etse de) bir ülkenin gizli evraklarının barındırıldığı resmi sitelerin şifrelerinin mümküm olduğu kadar güçlü olmalı.
Mesela Emniyet'in şifresinin 123456 olduğunu redhack hack ekranından duyurmuştu.
RedHack ne kadar haksızsa bizim devlet webmasterlerimiz de o kadar haksız.
Şifreyi 123456 koyarak hatanın büyüğüne düşmüşler.. :)

Şifre konusuna katılıyorum.
123456 yerine artık qwerty koyarlar :)