Site Açacağım Ancak Bilgim Sınırlı Tavsiyelerinizi Önemle İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar web site açmak istiyorum. Sitem önce, blog tarzı bir konu hakkında bilgi içeriği gireceğim. Yazı sitesi gibi olacak. Ancak takipçisinin çok olması lazım. Sosyal Medya aracılığı ile de takipçi çekmeyi düşünüyorum. Eğer aklımdaki bu sistem ve müşteri tutarsa daha sonra e-ticaret sitesine döndüreceğim sitemi. Ancak bunun için siteme günde en az bin iki bin kişi girmesi gerekmekte. Çünkü belli bir takipçi sayısına ulaşmalıyım ki ticaret işine girebileyim. Konunun özeti bu.

Şimdi ise karşımda iki seçenek var. Birincisi Natro İkincisi Godady. Bu hosting ve alan adı sağlayıcılar farklı fiyat politikaları var. Godaddy daha uyguna gelmekte. Ancak ikisininde farklı özellikleri var.

Godady Ekonomik Paket: 100 gb depolama alanı, sınırsız bant genişliği ve 1 web sitesi veriyor. Birde alan adını ücretsiz veriyor.
Natro Kurumsal Plan: Disk alanı sınırsınz deniyor ancak günde 1 gb veri girdisi sağlanabiliyor sadece. Trafik sınırsız. Biraz daha pahalı.

Şimdi arkadaşlar hangisi iyi bilmiyorum ancak firmayı aradığımda tıklanma sayısına belli bir seviyeden sonra sınır getirilmekteymiş. Diğer kullanıcıların hakkını yememek için. Bu doğrultuda benim siteme kaç kullanıcı girecek bunu paylaşmıyorlar. Nasıl öğrenebilirim? Günde benim siteme kaç kullanıcı girebilecek?
Benim hedefim günde 2-3 bin kullanıcı girmesini sağlamak. Ancak bunu tabiiki yıl sonunda.
Birde ssl sertifikası almak zorundamıyım natro da 45 tl ye GO dady de 200 tl ye baya pahalı olarak satılmaktadır.
Kafam çok karıştı lütfen yardım edin.

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar birde garantiweb.com diye bir sağlayıcı buldum. 17 yıllık bir firmaymış. Fiyatları daha uygun. Sizde nasıldır?

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Wordpress mi kuracaksınız?

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar Bilen kimse yokmu kafayı yiyeceğim

Qene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ücretsiz Web Sitesi Yapımı bu konuyu oku buradan aldıgın hostta ücretsiz ssl..
--- Gönderi Güncellendi ---
istersen alpnames gibi bir sirketten 3-5tl karsılıgında düzgün bir domain de alıp bu hosy kullanırsın ilk yıl bedavaya gelir host sonraki her yıl 20 tl

Aydnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nasıl bir site kurmak istiyorsun

pıa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba,
ben hosting ve alan adı aldim godaddyden fakat bîrturlu kurulum yapamiyorum pek bilgimde yok bu konularda videolar izledim amabirturlu olmuyor
wordpress istiyorum,su domen seylerinide yaptim ama en son sayfama gidince yine sadece saksi resmi gorunuyor :/
yardim eden olursa simdiden cok cok tesekkur ederim!