Sisteminizin performansı hiç düşmesin [Python-Symbian]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Mobil cihazlar da ilgi isterler...
Bu sözü daha önce duydunuz mu yahut uyguladınız mı bilmiyorum ancak elimizdeki cihazlar artık basit birer telefon olmasının yanında küçük bilgisayarlar.
Ve her uygulama yükleyip kaldırdığınızda her internete bağlandığınızda ilgiyi biraz daha fazla istiyorlar ve hakediyorlar da bana göre.

Elimizdeki bu aklıllı mobil cihazların hakkını sonuna kadar veriyorsak birazcık bakım da yapmak gerek.
Bunun için de gerekli programlardan bir tanesi de Python tabanlı geliştirilen Rus yapımı uygulama. Adı "deleter"

Programın adından az çok neler yaptığını tahmin etmiş olmalısınız. Biraz ayrıntıya girelim o halde;
Uygulama Symbian cihazınızda biraz temizlik yapıyor. Kendince önceden belirlenmiş kurallar çerçevesinde bir takım gereksiz gördüğü dosyaları silerek hem cihazınızdan optimum oranda faydalanmanızı sağlıyor hem de size daha fazla bellek imkanı sunuyor.
Uygulama cihazınıza yükleyip kaldırdığınız porgramların kalıntılarını temizler, format atıldıktan sonra yükleniyor uyarısına neden olan dosyaları temizler, galeride daha hızlı gezebilmek adına oluşturulan küçük resim dosyalarını siler.
Ayrıca programın çok sevdiğim bir başka yönü bluetooth aygıt geçmişini tek tıkla temizleyebiliyor olması. Bu sayede eşlenmiş cihazlar da gideceği için bazen bluetooth ile yaşanan bağlantı sorunlarının önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca program realplayer ortam geçmişini de temizleyebiliyor.

Pqm0ROA.jpg

NOT: Symbian os9.1 ve os9.2 cihazlarda tam olarak çalışan program os9.3 cihazlarda bazı firmwarelerde hata oluşturmaktadır. Nokia N82 ve N95 ile denenmiştir.
Python, Script Shell ve Ultra Module Pack cihazınızda kurulu olmalıdır. Unsigned bir uygulamadır.

http://rapidshare.com/files/214754615/Deleter_v1.0.3_Unsigned.sisx

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Paylaşım için teşekkürler! :):):)

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Ne demek istediğinizi anlayamadım. Türkçe yazarsanız sevinirim.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Özür dilerim usta ingilizceye gitti kafa :)

aliorhan15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Proğramı kurdum ve açtım ama açılışta CAPS ON diye bi yazı cıkıyor ve proğram tekrar kapanıyor.neden acaba bir bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.Teşekkürler.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Proğramı kurdum ve açtım ama açılışta CAPS ON diye bi yazı cıkıyor ve proğram tekrar kapanıyor.neden acaba bir bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.Teşekkürler.

Cihazınızda hack işlemini yaparak sistem klasörlerine erişim izni verin. Caps on uyarısı da bunu ifade ediyor.

aliorhan15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazınızda hack işlemini yaparak sistem klasörlerine erişim izni verin. Caps on uyarısı da bunu ifade ediyor.

Bilgi için teşekkürler.telefonumu hacklemek istemiyorum.buna benzer telefonu hacklemeden kullanabileceğim temizleme proğramı varmı?unsigned olabilir.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Bilgi için teşekkürler.telefonumu hacklemek istemiyorum.buna benzer telefonu hacklemeden kullanabileceğim temizleme proğramı varmı?unsigned olabilir.

Üzgünüm ama Symbian'da gerçekten faydalı bu tarz bir program arıyorsanız system klasörlerine erişim izninin verilmiş olması gerekmektedir.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
emeğine sağlık kardeş deneyecem bakalım inşallah işe yarar, benim tel 5320xm hackledim teli istediğimi yükleyebilyorum

---------- saat 14:16 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:13 eklenmişti ----------

bende açmadı programı hiçbir tepki vermedi sanırsam 9.3 lerde işe yaramıyor,