Sistemime göre hangi işletim sistemini kullanmalıyım? Lütfen yardım..

Bu konuyu okuyanlar

jwrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, ben günlerdir uğraşıyorum tam verim nasıl alırım ne yapsam daha sağlıklı olur diye ama bir sonuca varamadım. win7 kullanıyordum ancak stabil kalmıyor donmalar kasmalar oluyor, win10 kurdum ekran kartı güncellemem, win10 için yokmuş sonradan fark ettim, daha çok oyun oynamak için kullanıyorum bu bilgisayarı, aslına bakarsanız oynuyorum da ancak tam anlamıyla bir verim alamıyorum bir türlü. Sorum hangi işletim sistemini kurmalıyım? Ayrıca konuyu umarım doğru yere açmışımdır, şimdiden teşekkür ederim..
Sistem:
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (4).png

jwrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevabınız için çok teşekkür ederim. Birde şöyle bir şey yaşadım onu da söylemek isterim, csgo oyunu üzerinden bir deneme yapıyorum. Win 7 de ve Win 10 da tamamıyla aynı ayarlarda csgo da 40 fps kadar fark gördüm, Win7 40 fps fazla verdi, ancak zaman geçtikten sonra dediğim gibi stabil kalmadığı için sanırım ben o fpsi bir daha doğru düzgün alamadım, Win10 da ise o 40 fps fazlalığı hiç göremedim, belki ekran kartının driverından, belki sistemin yetersizliğinden, evet Win10 çok daha iyi deniliyor ama sanırım bende işe yaramıyor :) şimdi yolladığınız linki indirdim deniyorum tekrardan çok teşekkür ederim.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Rica ederim. Evet Windows 7 oyunlarda daha fazla performans veriyor ama bu kadar fark olması da pek normal değil. Driverı yükledikten sonra tekrar deneyin.

jwrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Programı yükledim güncelleştirme yaptı ancak bir sıkıntı var, sanki var olan ekran kartını kaldırmışım gibi oldu, çözünürlük düştü ve ayarlarda önceki çözünürlüğüm yok, aygıt yöneticine baktığımda ise ekran kartım ismiyle, sanki normal çalışıyormuş gibi gözüküyor ama genel kısmında ''Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş. '' yazıyor. Catalyst control programına girmeye çalıştığımda ise ''Catalyst control center başlatılamıyor, Catalyst control center kullanılarak yapılandıralbilecek başka ayar bulunmamaktadır diye bir hata veriyor. Yanlış bir şeymi yaptım acaba? Sorun nedir?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Programı yükledim güncelleştirme yaptı ancak bir sıkıntı var, sanki var olan ekran kartını kaldırmışım gibi oldu, çözünürlük düştü ve ayarlarda önceki çözünürlüğüm yok, aygıt yöneticine baktığımda ise ekran kartım ismiyle, sanki normal çalışıyormuş gibi gözüküyor ama genel kısmında ''Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş. '' yazıyor. Catalyst control programına girmeye çalıştığımda ise ''Catalyst control center başlatılamıyor, Catalyst control center kullanılarak yapılandıralbilecek başka ayar bulunmamaktadır diye bir hata veriyor. Yanlış bir şeymi yaptım acaba? Sorun nedir?
DDU ile ekran kartının driverlarını kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

jwrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güvenli modda açtım amd yi komple sildim kapattım tekrar açtım ve verdiğiniz linkten güncellemeyi tekrar yaptım ancak durum hala aynı, driverı yüklemedi. Önerdiğiniz uygulamaya bakıyorum ama maalesef tüm sürücüler yüklü diyor. Durum hala aynı bir önceki mesajımdaki gibi bilgisayarın durumu.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
güvenli modda açtım amd yi komple sildim kapattım tekrar açtım ve verdiğiniz linkten güncellemeyi tekrar yaptım ancak durum hala aynı, driverı yüklemedi. Önerdiğiniz uygulamaya bakıyorum ama maalesef tüm sürücüler yüklü diyor. Durum hala aynı bir önceki mesajımdaki gibi bilgisayarın durumu.
Bir de AMD'nin kendi sitesinden Windows 8 driverını yüklemeyi deneyin. Olmazsa şu driverı deneyin.
ATI Radeon HD 4800 Sürücü v.17.10.1 v.17.10.1 için Windows 10 yükleme ücretsiz

jwrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amd nin kendi sitesindekinden önce bunu denedim ancak ekran karıtını bulamadı hata verdi, amd nin kendi sitesinde ise bu ekran kartının windows 10 seçeneği yok, windows 8 son. bu durumda ne yapılabilir?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Amd nin kendi sitesindekinden önce bunu denedim ancak ekran karıtını bulamadı hata verdi, amd nin kendi sitesinde ise bu ekran kartının windows 10 seçeneği yok, windows 8 son. bu durumda ne yapılabilir?
Dediğim gibi 8 driverını yüklemeyi deneyin.

jwrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
az önce bir yarım saat 40 dakika kadar bilgisayar boşta bekledi, geldiğimde kendi kendine ekran kartı yüklediğini fark ettim. Bu nasıl oluyor? Windows 10 mu yaptı bunu? Ama yinede şu haliyle verim alamıyorum win7 deki kadar, sanırım win10 driverı olmadığı için

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
az önce bir yarım saat 40 dakika kadar bilgisayar boşta bekledi, geldiğimde kendi kendine ekran kartı yüklediğini fark ettim. Bu nasıl oluyor? Windows 10 mu yaptı bunu? Ama yinede şu haliyle verim alamıyorum win7 deki kadar, sanırım win10 driverı olmadığı için
Yeniden başlattığınız da yükleme tamamlanmış olmalı. Windows Update ile güncellemeleri yükleyin. Oyunlar dışında Windows 10 daha performanslıdır.

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Eğer içinizde şüphe kaldı ise DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar uyumluluk modunda kurun.

jwrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ancak benim derdim oyun, daha çok kardeşim için toparlamaya çalışıyorum bilgisayarı onun için. Bu sistem bu ekran kartıyla ne öneririrsiniz oyun için? 8 e falan indirmem daha doğru olur mu? ekran kartı için soruyorum, yada 7 ye falan mı çekmeyeliyim geri? Yani sizlerce en doğrusu nedir benim için? daha doğrusu kardeşim ve oyunları için :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eğer içinizde şüphe kaldı ise DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar uyumluluk modunda kurun.
çok kez yaptım ancak hala kullanamıyorum ekran kartını doğru düzgün. catalyst control merkezinide kullanamıyorum hiç bir şekilde.. :(

Son düzenleme: