Sistemim İçin Upgrade Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Simitti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fx-6100
Gigabyte 970a
Hd 7850 2gb
8gb ram
Sizce yeni kasami toplamam lazim mi yoksa mantikli upgrade öneriniz var mi ? Aslında sadece h1z1 kotk ve cs go oynuyorum ama extra fps istiyorum ve yeni oyunlarida denemek istiyorum .

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Sen yeni oyunları dene bu sistemle sonra gel tekrardan... Yeterince oyun oynarsın bununla, ne diye masraf çıkaracaksın. Birde, yeni kasa mı toplasam diyor.

Simitti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen yeni oyunları dene bu sistemle sonra gel tekrardan... Yeterince oyun oynarsın bununla, ne diye masraf çıkaracaksın. Birde, yeni kasa mı toplasam diyor.
144 hz freesync monitör aldim onu destekleme amacli bi ekran karti upgradesi yapsam darboğaz yaparmi islemci peki ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Mafia 3 gta 5 witcher 3 gibi oyunlari sence akici bi sekilde oyniyabilir miyim ? :) hayır h1 de 70 fps den fazla alamiyorum ki dusuyor fps 45 50 lere

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Siz yüksek çözünürlükte oynarsanız ekran kartına, düşük çözünürlükte oynarsanız işlemciye yüklenirsiniz... Bu bahsettiğiniz oyunlar için işlemciniz size yeterli deneyim sunacaktır. Deneyin, eğer ki darboğaz olursa FX X8 8350 almayı denersiniz. Ama denemeden böyle bir masrafa girmeyin. Masraf ederseniz de zaten darboğaz hiç bir şekilde olmayacağına emin olursunuz...

Simitti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz yüksek çözünürlükte oynarsanız ekran kartına, düşük çözünürlükte oynarsanız işlemciye yüklenirsiniz... Bu bahsettiğiniz oyunlar için işlemciniz size yeterli deneyim sunacaktır. Deneyin, eğer ki darboğaz olursa FX X8 8350 almayı denersiniz. Ama denemeden böyle bir masrafa girmeyin. Masraf ederseniz de zaten darboğaz hiç bir şekilde olmayacağına emin olursunuz...
Peki bu anakart ile oc yapsam islemciye anakart iş yapar mi stock fani var hala guzel bi sogutucu ile oc yapsam cunku gercekten darboğaz yapiyor islemci

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Peki bu anakart ile oc yapsam islemciye anakart iş yapar mi stock fani var hala guzel bi sogutucu ile oc yapsam cunku gercekten darboğaz yapiyor islemci

Para vermeden darboğazdan kurtulmak istersen yüksek çözünürlükte oynamayı denemen daha temiz çözüm. OverClock ile tecrüben yoksa bilen birinden destek alman gerekir. Yok ben yapacağım diyorsan, anakartına daha da kötüsü anakart üzerine takılı olan parçalara (yani her şeye) zarar verme olasılığını göze alırsan bazı bilgiler vermem gerekir.
Birincisi soğutma sistemi; yüksek frekansta çalıştırdığın işlemci (ya da neye oc atıyorsan) daha çok ısınacaktır. Kasanın içine, dışına fan ya da klima taktırman gerekebilir. Bir başka önemli nokta güç kaynağı... Eğer ki OC atmaya kalkarsan yüksek performans yüksek güç isteyecektir. Güç kaynağın bunu kaldırmayabilir. OC attığını sanıp atamadığın için Darboğaz hala olabilir. Ve birde işlemcine termal macun sürmeyi sakın ha unutma!
Velhasıl, her şey doğru dürüst yapıldığında evet yüksek fps'yi alırsın... Ve fakat, ben kesinlikle (tecrüben yoksa) tavsiye etmiyorum! FPS için masraf yapacaksan, tüm sistemi değil işlemcini yenilemen yeterli olacaktır.

Kolay gelsin...