Sistemde Güç yetmeme Olayı

Bu konuyu okuyanlar

erdemexi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar emektar sistemimi parça parça değiştirmeye karar verdim de

herşeyi değiştireceğim ama ekran kartından başladım diğer parçaları alana kadar ekran kartını eski sisteme takar kullanırım diye.

2. el bi 660ti aldım 300 liraya ancak sisteme taktığımda sistem fanları ekran kartı fanları falan çalışıp hemen reset atıyor görüntü hiç gelmiyor

660ti ın sitesinde minimum sistem gücü için 450w
maximum kartın çekeceği güç için 150w deniyor

benim psu 350w anakart da msi g41m-p33
psu da 6 pin güç çıkışı yok o yüzden ekran kartının içinden çıkan şu alta resmini eklediğim aparatlardan 2 tanesini karta bağladım ekstra beslemeyi böyle yaptım (ekstra besleme yapmadan da kartı çalıştırdığımda reset problemi devam ediyor)

aklıma ilk gelen güç yetmeme meselesiydi. bu yüzden sisteme takılı harddiskleri cd sürücüleri falan çıkardım 150w değeri kartın maximum çektiği güç olduğu için en azından bios ekranı gelir diye düşünüyordum
sistem boştayken o kadar güç tüketemez 100w falan diyordum ancak hiçbirşey değişmedi. sisteme gene görüntü gelmedi

4 ihtimal geliyor benim aklıma bu problemle ilgili sizce hangisi olailir yada yeni bir öneriniz varmı yardımlarınız için teşekkürler

1-satıcı beni kandırdı ekran kartı arızalı.
2-güç yetmiyor yeni 500-600w psu ile denemek lazım
3-karta yaptığım ekstra 6 pin beslemeleri besleme yapmıyor güç vermiyor
4- anakart ekran kartının güç talebini karşılamıyor pci slotundan yeterli beslemeyi sunamıyor anakart da değişecek.

sizce problem nerede

Feagle81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun güç kaynağından olcağını pek zannetmiyorum sistem boşta iken yeterli (en azından görüntü alabilicek kadar)Bana kalırsa beslemesinde,anakart girişinde veyahutta kartta bir sıkıntı mevcut

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
500W 80 plus sertifikalı Güç kaynağı alman gerekir