Limitsiz interneti hangi oparatörden almak isterdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    104

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet, Herkes burada Limitsiz interneti hangi oparatörden istiyorsa ve nasıl bir paket veya tarife beklentisi içinde ise yazsın. Fiyatları konusunda da fikrini belirtsin. Sesimizi birlik oluşturarak ancak duyurabiliriz. Eğer çok olursa yazan kişi sayısı kurumlara istekleri uygun bir dille iletmeyi veya en azından dikkatlerini çekmeyi başarırız inşaAllah...

Neden Limitsiz mobil internet istiyoruz? Öğrenci miyiz (mesleklerimizi de istersek belirtelim)? Yabancı ülkelerde veya en azından gelişmiş ülkelerdeki limitsiz mobil internet kullanımı hakkında bilgi sahibi olanlarımız konuya katkıları çok önemli...

Oparatörlerden ilgili, bilgili ve yetkili birileri de çıkar da konuya açıklama katkısında bulunurlar diye umuyorum.
Bizden küçük bir adım olsun, inşaAllah çığ gibi büyür ve isteklerimiz dikkate alınır.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
20-30 gb akk'lı sonrasında yavaşlayabilecek bir internet olsa. 30 tl civarına...
Ne güzel olur. @Vodafone

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Pakete ek olarak gerekirse 50 TL olsun limitsiz internet almaya hazırım. Öğrenciyim, yurtta kalıyorum ve internet yok gibi bir şey. Vınn dahil limitsiz internet sunabilecek herhangi bir paket yok. O yüzden limitsiz bir internet olduğu takdirde hemen alırım. Bu arada hattım Turkcell.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Akn olayı kalktı, artık akn olayı bitsin. Yerine hız sınırlamalı Limitsiz internet geldi fakat mobilde hala yok, biz burada bunun gerçekleşmesi için çabalayacağız.

2 Mbit/sn Limitsiz internetli bile olsa Limitsiz bir internet tarifesi veya paketi iyi olurdu ama ben şahsen belli saatlerde örneğin sabah 8 ile akşam 8 arası hızı en az 4 Mbit/sn olan gece de bundan daha hızlı farklı bir model olursa daha işimize gelir düşüncesindeyim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bundan yaklaşık 7 yıl önce Nokia 603 telefonum vardı. Telefonda 3G değilde 3.5G desteği vardı. O zaman Vodafone da sınırsız internet 9 TL gibi bir fiyattan satılıyordu. Telefonun internetini bilgisayara bağlayıp Dota oynadığım zamanlar hala aklımda. Şimdi de adam gibi bir limitsiz paket getirmeleri lazım. 2 mbit de bana göre 2019 yılında olmayacak hız. 4.5G ne kadar hızlıysa onu versinler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bundan yaklaşık 7 yıl önce Nokia 603 telefonum vardı. Telefonda 3G değilde 3.5G desteği vardı. O zaman Vodafone da sınırsız internet 9 TL gibi bir fiyattan satılıyordu. Telefonun internetini bilgisayara bağlayıp Dota oynadığım zamanlar hala aklımda. Şimdi de adam gibi bir limitsiz paket getirmeleri lazım. 2 mbit de bana göre 2019 yılında olmayacak hız. 4.5G ne kadar hızlıysa onu versinler.
Bugün bir haber sitesinde bir şey okudum, şöyle yazıyordu: Oparatörler mobilde zarar ediyolarmış, o yüzden sınırsız interneti vermek istemiyorlarmış mobilde... :D Gelde gülme, nasıl zarar bu her yıl karları katlanıyor yahu bunların !

Gece bari yine en yüksek hızda versinler ama gündüz veremiyoruz diyolarsa bari kendilerine yakışır bir hızda versinler limitsiz interneti. Bu arada hem kendilerine yakışan hem de içinde bulunduğumuz Teknoloji Çağına yaraşır bir hız olsun, bunu ben de temenni ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bugün bir haber sitesinde bir şey okudum, şöyle yazıyordu: Oparatörler mobilde zarar ediyolarmış, o yüzden sınırsız interneti vermek istemiyorlarmış mobilde... :D Gelde gülme, nasıl zarar bu her yıl karları katlanıyor yahu bunların !

Gece bari yine en yüksek hızda versinler ama gündüz veremiyoruz diyolarsa bari kendilerine yakışır bir hızda versinler limitsiz interneti. Bu arada hem kendilerine yakışan hem de içinde bulunduğumuz Teknoloji Çağına yaraşır bir hız olsun, bunu ben de temenni ederim.
Valla baya komikmiş :D İnternet bir mal gibi ithal edilen bir ürün değil ki nasıl zarar ediyorlar acaba. Birde nedense yurt dışında adamlar 10-20-30 dolara sınırsız internet veriyor zarar etmiyor bir bizim ülkedeki firmalar ediyor bak şu işe ne kadar ilginç :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Eğer Mart seçimlerine kadar hatrı sayılır bir okunma ve mesaj sayısına ulaşabilirsek işin içine siyasileri de katarak destek arayabiliriz ama mesaj sayısı oldukça önemli, ne kadar çok mesaj o kadar çok hizmet demektir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Konuyu öne çıkarttım faydası olur umarım.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
superbox mıdır nedir turkcell de var 4.5 bulundugum alanda 95 mb ama sınırsız 289 tl mı ne..

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
superbox mıdır nedir turkcell de var 4.5 bulundugum alanda 95 mb ama sınırsız 289 tl mı ne..
Aşırı pahalı, ve evde internet için daha çok kullanılıyor, mobil - taşınabilir ölçülerde olmalı. Benim tercihim tarife veya paket şeklinde olması...

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Kesinlikle desteklediğim platform. Yıllardır aylık 100 TL üzerinde fatura ödüyorum ve operatörlerin en üst tarifelerini kullanıyorum (Red, Prime, Platinum) ancak ödediğim fiyatın hakkını kesinlikle ve kesinlikle alamadığımı söyleyebilirim. O kadar komik paketler var ki (haftalık 1 gb 15 TL olanını gördüm, 2 gb 20 TL falan) inanılacak gibi değil. Yahu 20 dakikalık 720p 60fps video izlesen zaten 1 gb gidiyor. Yani 1 saat yüksek çözünürlüklü video izlemenin bedeli = 15-20 TL. Sözün bittiği yer. Şu operatörler neyin kafasını yaşıyorlar çözebilmiş değilim. Umarım adam gibi limitsiz paket yada tarifeler çıkar da rahat bir internet deneyimi yaşayabiliriz.

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
mevcut alt yapı şirketler arası ilişkiler ekonomik durum düşünüldüğünde imkansız olan durum.

Sınırsız mobil İnternet tarife ve paketleri olabilir mi?
Evet sınırsız mobil İnternet tarife ve paketleri olabilir.

Sınırsız mobil İnternet tarife ve paketlerinin fiyatları ve hızı beklenilen seviyelerde mi olur?
Kesinlikle hayır fiyatlar astronomik olur. Hız da kabul edilemeyecek seviyelerde olur.

Neden ;

Varsayalım'ki sınırsız mobil İnternet tarife ve paketleri oldu sınırsız mobil İnternet için istenilen fiyat 150TL hız 50mbps oldu bu tarife veya pakete talep ne kadar olur? Neredeyse tüm İnternet kullanıcıları bu tarife ve paketleri kullanır değil mi? peki mevcut alt yapı baz istasyonları bu yoğunluğu kaldırır mı? imkansız. Yani ne yapılması lazım? ciddi maliyetleri olan alt yapı çalışmaları. Yine varsayalım bu alt yapı çalışmaları yapıldı. Bu 150TL olan sınırsız mobil İnternet neyi bitirir? Tabi ki sabit İnternet sağlayan şirketleri sonuçta sınırsız mobil İnternet'i olan birisi neden evinde sabit İnternet kullansın değil mi? Ülkemizdeki mobil operatörlerinin sabit İnternet için alt yapı çalışması yaptığı yatırımlar yaptığı şu anki durumda bu şirketler için ekonomik açıdan tabiri caiz ise ''kendi ayağına sıkmak'' olmaz mı? Yine varsayalım bu şirketlerin yöneticilerinin akıl sağlığı yerinde değil her şeye rağmen fiyatı 150TL hız 50mbps olan sınırsız mobil İnternet olayına girecekler. Bu duruma her ne kadar şuan bitik durumda da olsa Türkiye'nin en büyük alt yapı gücünü sahip, Sabit // Mobil // Uydu bu 3 alandaki neredeyse tüm yasal izin ,anlaşma ve lisansları elinde bulunduran şuan Sabit İnternet'te dahi tarife ve paketlerinin güncel fiyatları bizleri memnun etmeyen TürkTelekom buna müsaade eder mi? Ne yazık ki HAYIR

Benim için İnternet Hızının vasat Fiyatının astronomik olması önemli değil sınırsız mobil İnternet olsun yeter diyorsanız bak bu olabilir işte.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Daha normal ev internetinde binbir zorlukla sınırsız internet veriyolarsa şebeke üzerinden hiç vermezler. Torrentçiler şebekeleri işgal edecek, hatları dolduracak diye :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tarife veya paketleri çok çeşitli formlarda sunabilir oparatörler. Örneğin çok kullanılan saat dilimlerinde nispeten düşük hızda olur ama az kullanılan saatlerde yani gece saatlerinde yüksek hızda olur. Bu sadece bir örnek, çoğaltılabilir böyle çeşit çeşit :) ...

Bu durumu kaldıracak altyapı ve teknoloji Türkiye'de var, kaç yıldır geceleri yüksek hızlı interneti kullanıyordu zaten pttcell gibi yan şirketler aracılığı ile... Allah muhafaza afet gibi zor durumlarda dahi çalışabilecek sistemin temellerinin de güçlü olması gereklidir ve bu güçlü sistemin ilk adımı interneti limitsiz / sınırsız vermektir diye düşünüyorum.

Özellikle öğrenci kesimin ve işini daha çok bir mekandan bağımsız dışarıda takip eden milletimiz evlatlarına bu çok görülmemeli. Duyduğum kadarı ile avrupa ve amerika gibi veya gelişmiş ülkelerde internet mobil olarak sınırsız olarak kullanıma sunulmuş fakat ayrıntılı bilgim yok bu konuda. Eğer biz de gelişmiş bir ülke olmak istiyorsak korkularla yaşamamalıyız ve bu ülkenin evlatlarına bu hakkı tanımalıyız.

Engelli kardeşlerimizi de unutmayalım, onlar da her daim mobil olabilmeli ve sosyal hayata katılabilmeli, onlara da güzel limitsiz mobil internet hakkı verilmeli... Değerli kardeşlerimizi konumuza davet ediyorum, bir mesaj da olsa yazınız. "Hak verilmez, alınır." Oparatörlerin vermeye niyeti yoksa hakkımızı yasal yollardan ve en güzel bir şekilde almayı bilen bir "bilinçli" müşteriler olarak alırız biz de.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Daha normal ev internetinde binbir zorlukla sınırsız internet veriyolarsa şebeke üzerinden hiç vermezler. Torrentçiler şebekeleri işgal edecek, hatları dolduracak diye :D
superbox var işte. ama cok pahalı ve sınırsız hemde tasınabilir istediğin yere götür.. turkcell ne derece cekıyorsa sadece bir priz bulman yeterli tak kullan

-MuzaffeR-

Superlative Сasual Dating - Real Women
Reaksiyon puanı
4
tarifeye ek 100 liraya komple sınırsız kotasız vs vs ek pakete razıyım ben.

Shshshshshs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu forumu cok seviyorum ve arkadaslarida ve turktelekom diyorum insallah cikar suan asmayan 10 gb tarifesindeyim 31 aralikta musteri alimina kapatiliyo bakalim 256kbps dusuyor kanuna uyup kaldirmak zorundalar bekleyip gorecegiz

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu paketi buldum beyler, malumatı olan var mı? :D Deneyen, kullanan varsa bu gece itibari ile sınırsız olmalı...!

Sınırsız 1 GB (Katlayan)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tablet resmi var ama başka forumda telefondan kullanan da varmış, hatalı değilsem... Turkcell mim web adresinden kayıt olunduktan sonra telefondan kullanılabiliyorsa bi sorun olmaz dediler. Acil yorumlarınızı bekliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 60826
Ekli dosyayı görüntüle 60826
böyle yazıyor paketin altında :)

https://i.hizliresim.com/DY4rro.png

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
trukcellsınırsızzzz.png

turkcellsınırsızz.png

...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

lostmode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sizin modem ilgili sayfada yazan modemden farklı mı yoksa ..? (kusura bakmayın şimdi mobilim ve hızım düşük :D) Çünkü hız konusunda şöyle bi madde yazıyor:

• Teklif dahilinde verilen Jet Wifi Modemler 10 cihaza kadar bağlantı sağlamakta ve 21.6 Mbps veri indirme hızını desteklemektedir.

lostmode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sizin modem ilgili sayfada yazan modemden farklı mı yoksa ..? (kusura bakmayın şimdi mobilim ve hızım düşük :D) Çünkü hız konusunda şöyle bi madde yazıyor:

• Teklif dahilinde verilen Jet Wifi Modemler 10 cihaza kadar bağlantı sağlamakta ve 21.6 Mbps veri indirme hızını desteklemektedir.

Verilen cihaz o kadar destekliyor kendiniz başka cihaz kullanabilirsiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Verilen cihaz o kadar destekliyor kendiniz başka cihaz kullanabilirsiniz.
Yani:
4,5 g modem cihazı + sınırsız interneti ücreti -> türk telekom,
4,5g tablet + sınırsız internet ücreti -> turkcell.

Tabiki tercih turkcell olur (şahsen).