Sınırsız Elektrik

Bu konuyu okuyanlar

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Merhaba arkadaşlar şimdi söyle bi sistem düsündüm etraftaki enerji ile elektrik üreten birsürü alet var
ışık bir enerji türüdür
ben bir led alıcam sonra elektrik üreten aletlerdende 2 tane alcam sonra elektrik üretenlerden birinin ucunu lede bağlıyacam diğerininkiylede işimi görecem
(eğer yeterli elektriği bulamazsa voltaj yükseltici koyabilirim)

eğer yöntemi çalıp patent almaya giden olursa haram ederim

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Siz buraya yazinca başkası artık patent alamıyor mu bu ilgünç konu hakkında?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Olmaz led in yaydığı ışın çok az
Güneş paneli şey dediğniz
Ve ilk başta led çalışmadığı için panel üretmez döngüyü nadıl sağlayacaksın ?
Önce ateşleme yani ışık tutmak lazım ama güneşin yerini tutmaz
Bu mekanizmayı okulda bile denediler düşünceniz tutmaz

Elektrik okudum biraz bilgim var

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hiçbir şey yoktan var olmaz. :)
Ben çok araştırdım mıknatısın enerjisini almak vs ama yok olmaz. Enerjinin korunumu kanunu izin vermez. ;)
Ben aylarımı harcadım birsürü proje oluşturdum ama nafile
Uzmanların bunun tek çözümü atom altı quantum enerjisi ile olabileceğini düşünüyor

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Güneş sonsuz güneşi kurutabilirsin. :D

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Güneş
sonsuz değil xd 4 milyar yıl sonra içine çöküp kızıl dev oluşturcak sonrada dünya yok oluyor zaten (güneş kızıl dev oluna dünyayı içine alcak kadar büyüyor tüm gezegenleri içine alıcak

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Güneş
sonsuz değil xd 4 milyar yıl sonra içine çöküp kızıl dev oluşturcak sonrada dünya yok oluyor zaten (güneş kızıl dev oluna dünyayı içine alcak kadar büyüyor tüm gezegenleri içine alıcak
4 milyar sonra senin ne işin var dünyada? şuandaki yaşayanlar sonsuz kabul etse daha iyi. XD

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
ama teknik olarak sonsuz değil ya ölümsüzlük bulunursa xd

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Sınırsızlık maalesef yok burada. Sınırsız istersen öbür dünyada bulabilirsin. Gerçekten anlamıyorum, bazı Hint YouTuberlardan inanıp ta, neden deniyorsunuz? Yani burada şu soru ile aynı soruyu sormuş oluyorsunuz:
Sınırsız Yemek ve Su Elde Edebilir Miyim?

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
yeterince güçlü ise dev oluyordu yanlış hatırlamıyorsam bir yerden sonrada cüce yıldız oluyordu diye hatırlıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada şaka maka termo dinamik diye bir şey var yoktan enerji yapamazsınız ayrıca 10 koyup 10 alamazsın yani başka yerlere gider o enerji mesala arabada ne kadar verimli motor kullanırsan kullan %100 verimli olamaz o enerji sürtünmeye falan gider

Son düzenleme:

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
güneşin hayvani kütlesi onu kendi içine çökmeye zorluyor. ama içindeki helyum-hidrojen reaksiyonu ve patlamaları çok kuvvetli olduğundan içten dışarı doğru bir itiş kuvveti de var. ikisi birbirini dengelediği sürece şu anki halde devam ediyor. kararlı halinde.

içindeki hidrojen azaldığı zaman dışarı doğru itiş kuvveti de azalıyor. güneş kendi kütle çekimine yenik düşüyor. kendi içine çökmeye başlıyor. bu da hidrojen reaksiyonundan mahrum kalan helyumu kendi içinde sıkıştırarak daha büyük bir itiş gücü oluşturuyor. iyice şişiyor güneş. dünyayı da içine alacak kadar büyüyor.

ama artık hidrojen helyum reaksiyonu diye bir şey kalmadığından kalan yakıtını da tüketip iyice küçülüyor. ömrünün son deminde küçülerek şimdikinden çok daha sönük ve soğuk bir şekilde elinde kalan helyumu yakıp duruyor garibim. supernova ya da kara delik oluşturacak kütlesi de yok maalesef. çok şaşalı bir vedası olmayacak evrene. ama yine de müteşekkiriz tabi bunca sene bizlere bronzluk kattığı için.

Son mesajlar