Sinifta kalmak

Bu konuyu okuyanlar

Salih425395

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Okula giden 9. Sınıf öğrencisiyim ve sınıfta kaldim bu duyguyu size nasil anlatabilirim bilmiyorum ailemden korkuyorum şuan ne yapsam bilmiyorum bazı arkadaşlar intihara teşebbüs ediyorlar bende bunu düşündüm bunu fakat bunun bir çare olmadığını biliyorum ve şuan sizden destek istiyorum ne yapmam gerek

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Hangi tür lisedesin ve neden kaldın..

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Imam hatip 9 sınıf ta kaldim arkadaş ortamından kaldim 2 dönem duzelcem dedim fakar başarılı olamadim

Öncelikle şunu söyliyim 9. Sınıf lisede zordur kalmış olman bence lise hayatı boyunca en normali.. Ortaokulda çalışma alışkanlığın yoksa lisede genelde bocalarsın sınıfta kalabilirsin bu normal..Intihar falan kardeşim ne yapıyosun daha kaç yaşındasın sen bi dur bakalım milletin ne sorunları var kaç yaşında insanlar var sen daha çok gençsin... Hedefin yokmu senin ben şu mesleği yapmak istiyorum ben böyle bi hayat istiyorum diye.. Bence yoksa kalmanın ilk sebebi budur.. Hedefin olmalı ki çalışırken zevk alasın.. Ne için çalıştığını bilesin.. İyı tarafından bakmaya çalış ders çıkar neyi yanlış yaptığını öğren ve düzelt.. 4 yıl boyunca sınırda geçmektense 1 yıl kalıp adam akıllı ders çıkarıp 4 yılı dolu dolu geçirmek çok daha iyidir. Son sene eyvah demek çok daha büyük ızdırap olur..

Bu arada hedefi olmayan gereksiz boş arkadaşlarından uzak dur... Kültürlü terbiyeli hedefi olan ne yapacağını bilen insanlarla takıl inan arkadaş ve ortam çok önemli

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
İmam Hatip'te size intiharın sonuçlarını anlatmıyorlar mı? Dini eğitimin faydaları bunlar mı?
2000 jenerasyonunda moda olmuş intihara meyilli olmak galiba.

Salih425395

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İmam Hatip'te size intiharın sonuçlarını anlatmıyorlar mı? Dini eğitimin faydaları bunlar mı?
2000 jenerasyonunda moda olmuş intihara meyilli olmak galiba.
Şimdi pişmanım ne yapsam babam bayağı kızılçam bana çok korkuyorum

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
İstanbul’da universitede okuyan genç kız Ankara’daki babasına telefon etmiş:
-”Baba, meraba. Ben Lale….”
-”Ooooo. Güzel kızım benim. N’abersin bakalım?…”
-”Hiç sorma babacığım. Hiç keyfim yok valla…”
-”Hayırdır? Bi sorun mu var?… Kiz ağlamaya başlar; babası ise üzüntü ve merakla :
-”N’ooldu kızım? Anlatsana…”
-”Murat evi terketti. Boşanmak istiyormuş…”
-”Ne evi ? Ne boşanması? Sen ne zaman evlendin de boşanıyorsun?…”
-”Hani senin hiç hoşlanmadığın esrarkeş çocuk vardı ya. Ben onunla evlendim.”
-”Iyi halt ettin. Neyse, artık yapacak bir şey yok. Versin mahkemeye, hemen boşanın…”
-”Boşanalım ama benden 10 milyar istiyor. Eğer vermezsem, iyi zamanlarımızda çektiği çıplak fotograflarımı Internetten herkese yollayacakmış….”
-”Puuh. Rezil… Çıplak fotograf çektirdin, öyle mi?”
-”Ama babacığım. O benim kocamdı. Ne biliyim böyle bir şey yapacağını.”
-”Peki. Olan olmuş artık. Yarın havale ederim parayı…öğleden sonra Bankaya gidip çekersin; sonra da alıp yakarsın o kahrolası fotografları…”
-”Sağol baba. Eeee. Şey…Bir de kurtaj icin 2 milyara ihtiyacım var…” Adam artık iyice fenalaşır. Boğuk bir sesle konuşur:
-”Kurtaj mı ? Bir de hamile mi kaldın o çocuktan sen?…”
-”Aslında ondan değil… Zenci bir çocuk vardı…Zaten o yüzden ayrılıyoruz ya….” Adam bayılmak üzeredir. Nabzı yükselir, tansiyonu duşer, artık inleyerek konuşmaktadır:
-” Biz seni oraya okumaya yollamıştık. Sen ne haltlar çevirmissin. Allahım. Nedir bu başımıza gelenler…Okulu bititir bitirmez Ankara’ya dönüyorsun, yoksa kırarım bacaklarını…”
-”İstersen hemen dönebilirim babacığım. Ben geçen yıl okuldan atıldım çünkü…” Adam masanın üzerindeki soğuk su dolu sürahiyi başından aşağıya devirir ve ancak bu sekilde konusmasını sürdürebilir:
-”Okuldan mı atıldın? Hani birlikte avukatlık yapacaktık, zilli?…Eh ulan? Sen hele bi gel buraya. Ben sana yapacağımı bilirim. Evden dışarıya adım attırmıycam sana. İlk isteyenle de evlendiricem….”
-”O iş zor be baba. Biliyorsun, moda oldu, artık evlenmeden önce eşler birbirlerinden sağlık raporu istiyorlar… Pek iyi bi rapor sunacağımı zannetmiyorum ben…”
-”Allahım, çıldıracağım… Bir de cinsel hastalıklar haaa…..Kesin o zencidendir…”
-”Çok pis arkadasları vardı. Bilmem artik hangisinden kapmışımdır…” Güm diye bir ses duyulur. Adam kısa bir süre için kendinden geçmiştir; ancak hemen kendisini toparlayıp tekrar telefonu alır.
-”Hemen bu aksam dayını yolluyorum oraya. Seni alıp gelecek..”
-” Mahmutpasa Karakolu’ndayım… Gelirken kefalet icin de biraz para getirsin yanında…”
-”Karakol mu?…Bir de karakola mı düştün layyynnn? Ne yaptın?….”
-”Dün kafam çok bozuktu, çok içmişim. Araba kiralayıp dolaşmaya çıktım. O kafayla Arnavutköy’de kokorecci dükkanına girdim. Ama neyse ki kimse ölmedi. Dükkan sahibiyle kiralik araba firmasına biraz para vermek gerekir sanırım…” Adam artık iyice fenalaşmıştır. Hatta fenalaşmak ne kelime; adeta kahrolmuştur. Telefonda kısa bir sessizlik olur. Kız tekrar konuşmaya başlar:
-”Babacığım. Sakın üzülme. Bütün bunlar bir şakaydı. Ben sadece sınıfta kaldığımı söylemek için aramıştım…” Bunun üzerine adam sevinçle ve mutlulukla haykırır:
-”Canın sağ olsun be güzelim, boşveeerrr. Okul da neymiş? Hiç mühim değil, tatlı canın sağ olsun senin…

İster abart, ister yalan söyle ama uzak dur şu an bence :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
en fazla 2 tokat yersin. 2 saat sonra 3 aylık tatilinin keyfini sürmeye başlayacağından emin olabilirsin :D

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
en fazla 2 tokat yersin. 2 saat sonra 3 aylık tatilinin keyfini sürmeye başlayacağından emin olabilirsin :D

Sınıfta kaldığını öğrenen laf yerinde gerici babalar gelende bu okul okumaz gitsin çıraklık yapsın bakış açısı ile değerlendirir. 1 yıl sınıfta kalmayı hayat boyu baltaya sap olmaz gözüyle görürler.

MrDiablo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Babandan yiyeceğin 4 tokat, 2 tekme diğer tarafta çekeceğin acıdan daha iyidir.