Sınıf-Okul Değişikliği

Bu konuyu okuyanlar

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
11. sınıftayım. Bu sene bölümler değiştiği için başka sınıfa geçirdiler. Okulda 1 TM 2 MF 1 sözel ve 1 dil sınıfı var. Şöyle bir şey var. Fazladan sınıf açmak yasak olduğu için sözellerle sayısallar aynı sınıfta kalıyor. Bu da çok kötü çünkü öğleden sonra full sayısal ders görüyoruz. Bu da verimli olmuyor. Bunun dışında sınıfımdan da hiç memnun değilim. Arkadaş ortamı yok. Geçen sene sınıfım çok iyiydi. Psikolojim iyice bozuldu. Sınıfımı ya da okulu değiştirsem iyi mi olur kötü mü?

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
11. sınıftayım. Bu sene bölümler değiştiği için başka sınıfa geçirdiler. Okulda 1 TM 2 MF 1 sözel ve 1 dil sınıfı var. Şöyle bir şey var. Fazladan sınıf açmak yasak olduğu için sözellerle sayısallar aynı sınıfta kalıyor. Bu da çok kötü çünkü öğleden sonra full sayısal ders görüyoruz. Bu da verimli olmuyor. Bunun dışında sınıfımdan da hiç memnun değilim. Arkadaş ortamı yok. Geçen sene sınıfım çok iyiydi. Psikolojim iyice bozuldu. Sınıfımı ya da okulu değiştirsem iyi mi olur kötü mü?
3 kez okuldan atılmış biri olarak söylüyorum ki alışmak biraz zordur. ama tabiki kişiliğine göre değişir .ben hiç yabancılık çekmeden hemen ortamlara girebiliyordum ama sen öyle değilsen çok zorlanırsın. ama elinde sonunda alışırsın süresi sana bağlı ben olsam değiştirirdim :)

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
3 kez okuldan atılmış biri olarak söylüyorum ki alışmak biraz zordur. ama tabiki kişiliğine göre değişir .ben hiç yabancılık çekmeden hemen ortamlara girebiliyordum ama sen öyle değilsen çok zorlanırsın. ama elinde sonunda alışırsın süresi sana bağlı ben olsam değiştirirdim :)
Ben şimdiki okuluma bile geç alıştım. Kötü sınıfa düşmem buna neden oldu. O okulda tanıdıklarım var biraz o yüzden istiyordum aslında. Şimdiki durum da iyi değil.

EnesBP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle merhaba kardeşim sana tavsiye vereyim ama yine de en iyisini sen bilirsin.Kurulu olan bir şeyi yıkmak çok basittir,ama sıfırdan başlamak ise zaman alır.Umarım hakkına hayırlısı ne ise o olur.Nasip kısmet işleri bunlar.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Öncelikle merhaba kardeşim sana tavsiye vereyim ama yine de en iyisini sen bilirsin.Kurulu olan bir şeyi yıkmak çok basittir,ama sıfırdan başlamak ise zaman alır.Umarım hakkına hayırlısı ne ise o olur.Nasip kısmet işleri bunlar.
çok yardımcı olmuşsun adama

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben şimdiki okuluma bile geç alıştım. Kötü sınıfa düşmem buna neden oldu. O okulda tanıdıklarım var biraz o yüzden istiyordum aslında. Şimdiki durum da iyi değil.
üzgünüm katlanacaksın o zaman kimseyle takılma hedefine bak . yolun açık olsun

Son düzenleme:

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Amacın derslerle ilgili daha düzenli ve sağlıklı eğitim almak ise, gitmek istediğin okulun sistemini araştırıp, sana uygunsa gidebilirsin.
Sonuçta en büyük sıkıntın sözel sayısal karma olması, umarım en iyi kararı verirsin.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
TM de arkadaşlarım var ama sayısaldan eşit ağırlığa arkadaşlık için geçmek ne kadar doğrudur acaba? Ama Psikolojimden dolayı derslere de odaklanamıyorum. En azından bölüm değiştirip ders çalışabilirim diye düşünüyorum...

---- Mesajlar birleştirildi ----

1. dönem ortalamam 83.80 falandı. Sizce bölüm değiştirsem doğru yapmış olur muyum?

Son düzenleme:

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Sayısal sınıfta ortalaman yüksek gibi duruyor. Sayısal olup sınava hazırlanınca çok yüksek olmayan puanlara bile eşit ağırlığa göre daha güzel bölümler okunabiliyor, ben geçmeni önermem.