Sınıf geçme

Bu konuyu okuyanlar

Veuneix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar selam ben 9. sınıf öğrencisiyim.Anadolu lisesine gidiyorum.İlk dönem matematikten fizikten ve coğrafyadan kaldım.Dönem sonu ortalamam 65'ti.Ama ben bu dönemde bu 3 dersten kalacağımı düşünüyorum..Yine dönem sonu ortalamasıyla geçersem sınıfta kalma veya sorunlu geçme gibi bir durum olur mu?

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Sorumlu derslerden kalmadıkça bir sıkıntı olmaz. Dil anlatım gibi. Ortalam barajın altında değilse.

Veuneix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sorumlu derslerden kalmadıkça bir sıkıntı olmaz. Dil anlatım gibi. Ortalam barajın altında değilse.
Bizde Türk Dili ve Edebiyatı olarak geçiyor.Dil anlatım yok sadece edebiyat var.Eğer edebiyattan kalmazsam sınıfı sorunsuz geçiyorum demek mi oluyor bu ?

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Anadolu liselerindeki sorumlu dersleri bilmiyorum. Sizin bilmeniz lazım değil mi ?

dr4nn0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ortalaman yeterli olursa geçersin zaten biliyorsundur. Hangi dersleri vermen gerektiğinide hocalara sorabilirsin en kötü ihtimal seneye belli olur ki benim öyle olmuştu :D

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Hatırladığım kadarıyla sadece dil anlatım dersi zorunluydu.(belki ingilizce de zorunlu olabilir) Bizim zamanımızda eğer ortalaman yetiyorsa 3 zayıfın olması bir şeyi değiştirmiyordu ve geçiyordun , büyük ihtimalle zorunlu dersi atlatıp ortalamayı yüksek tutarsan sorunsuz geçersin .