Silinmeyen 0 byte dosya

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

tmpuser

Profesör

Klasik Yöntemleri Söylemeyin denedim hepsini (Unlocker
güvenli kip vs vs)

Dosya silinmiyor ben bu dosyayı ubuntuda yapmıştım yani not defterini açıp kaydetmiştim kaydedilmemiş belge diye kaydoldu.

ubuntu yu sildim

fakat şimdi silinmiyor sıfır byte olduğu için aslında böyle bir dosya yok diye silinemiyor. ama fiziki olarak gözüküyor

ne yapmalıyım ?

bazen bu tip dosyalar scan disk veya defrag yaparak kayboluyor. istersen onları bir dene. dosyanın bağları yok olduğu için scan disk veya defrag işlemi sorununu çözebilir.

eğer hala silinmiyorsa usb'den çalışan bir linux dağıtımı ile pc'yi açıp oradan silmeyi deneyebilirsin...

tmpuser

Profesör
O iki yöntemide denedim ama sonuç yine başarısısz
tek çözüm biçimlendirme yapmak kalıyor ama onuda yapamam

peki dosya içine veri yazıp sonra silmeyi denedin mi. herhangi bir text editör veya hex editor ile bir kurcala istersen...

tmpuser

Profesör
peki dosya içine veri yazıp sonra silmeyi denedin mi. herhangi bir text editör veya hex editor ile bir kurcala istersen...

dosya uzantısız bi dosya o yüzden hiç bi şeyle açılmıyor ve hi. bi şey yapmama izin vermiyor

ismini değiştiremiyorum -gizli salt okunur bu özelliklerlede oynamama izin vermiyor

çünkü dediğim gibi 0 byte

Unlocker 1.8.7 bu proğramı kur işini görecektir.. Link veremiyorum..

tmpuser

Profesör
Unlocker 1.8.7 bu proğramı kur işini görecektir.. Link veremiyorum..

Unlocker ın mantığı dosya ile ilişkili o anda çalışan uygulamaları sonlandırarak silme sağlıyor

ama bu dosyayı unlocker da silemiyor

çünkü dosya nın yolu adresi boyutu yok

peki komut isteminden şu komutları bir dener misin?

attrib -r -h -s -a dosyaadı (bu komut dosya özniteliklerini değiştirir)

ren dosyaadı yenibirdosyadı.txt (dosyanın adını yenibirdosyadı.txt dosyasına çevirir böylece notepad ile açılabilecek konuma gelir)

erase dosyaadı (dosyayı kalıntısız biçimde siler. normal del komutundan farklıdır)

şimdilik bu kadar yardımcı olabileceğim kusura bakma acil bir yere çıkmam lazım ama gelince tekrar konuyu takip edeceğim...

Neotiger

Profesör
Şekli Biçimi Yokmuş Demek... Kurtulamıyorsan Biri O Bilgisayardaki Silinmeyen Dosyayı En Ucra Köşeye Koysun... Sende Rahat Et...

sivaspor

Profesör
Bu sorun dosya sahipliginden kaynaklaniyor malesef.
Sag tiklayip dosya sahipligini ve tum yetkileri aldiktan sonra dene olmaz ise;
Acilabilir CD/DVD'ler ile cok kolay silebilirsin yada FileShredder gibi yazilimlari dene.

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \

tmpuser

Profesör
Şekli Biçimi Yokmuş Demek... Kurtulamıyorsan Biri O Bilgisayardaki Silinmeyen Dosyayı En Ucra Köşeye Koysun... Sende Rahat Et...

Valla taşınmıyor

bende düşündüm senin düşündüğünü Gizli yapayımda gözüm görmesin dedim ama onada izin vermiyor

kaynak diskten okuyamıyor mesajı çıkıyor

tmpuser

Profesör

Neotiger

Profesör
Valla taşınmıyor

bende düşündüm senin düşündüğünü Gizli yapayımda gözüm görmesin dedim ama onada izin vermiyor

kaynak diskten okuyamıyor mesajı çıkıyor
hiç karşılaşmadım böyle şeyle... Ne Bileyim Aklıma O Geldi...:w00t: Virüste Olabilir...

tmpuser

Profesör
hiç karşılaşmadım böyle şeyle... Ne Bileyim Aklıma O Geldi...:w00t: Virüste Olabilir...

virüs değil kendim kaydetmiştim

ben önceden bi kere daha karşılaştım (benden kaynaklanmıyodu ama o zaman) c deydi o dosya ve formatı basınca kurtulmuştum ama bu sefer D sürücüsünde

Ters tıkla notepad ile aç de içerisine birşeyler yaz kaydet. Silmeyi dene.

CCleaner kur sistemini tarat. Regediti falanda tarat.

Eraser kur ona sildirmeyi dene.

Download Eraser from SourceForge.net

Eraser'a tüm boş alanı silmesini söyle. Kullanırken dikkat et silerse birşeyleri geri getiremezsin.

Kutay

Asistan
Bu sorun daha önce benimde başıma geldi ben sorunu diski denetleterek çözdüm dosyanın bulunduğu diske sağ tıkla özellikler de araçlar kısmında diski denetle diye bir seçenek var burada dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt seçeneğini seçip başlat de makineyi yeniden başlat yeniden başlatınca tarama yapılacak tarama bittikten sonra dosya otomatik olarak kaybolur eğer kaybolmazsada normal olarak silebilirsiniz

tmpuser

Profesör
Bu sorun dosya sahipliginden kaynaklaniyor malesef.
Sag tiklayip dosya sahipligini ve tum yetkileri aldiktan sonra dene olmaz ise;
Acilabilir CD/DVD'ler ile cok kolay silebilirsin yada FileShredder gibi yazilimlari dene.

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \
BU dediğin yöntemde aklıma geldi ve onuda denedim ama bundan kaynaklanmıyor

shredder i filan önermişsin ama bu dosya siliciler bu dosyayı silemiyor çünkü kaynak diskten okuyamıyor mesajı veriyor

çünkü dosyanıjn boyutu yok 0 byte

Bu sorun daha önce benimde başıma geldi ben sorunu diski denetleterek çözdüm dosyanın bulunduğu diske sağ tıkla özellikler de araçlar kısmında diski denetle diye bir seçenek var burada dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt seçeneğini seçip başlat de makineyi yeniden başlat yeniden başlatınca tarama yapılacak tarama bittikten sonra dosya otomatik olarak kaybolur eğer kaybolmazsada normal olarak silebilirsiniz
Valla demin yaptım disk denetlemesi ama baktım silinmemiş kendim sildireyim dedim silinmedi yine