"shMessenger" Java destekli mobil cihazlarda alternatif mesajlaşma uygulaması [Java]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Mobil cihazlar bilgisayara alternatif olabilecek kapasiteye ne kadar eriştiği tartışmaya açık bir konu olarak güncelliğini koruyadursun; her geçen artan mobil programlar tartışmaların alevine körük oluyor adeta.

Anlık mesajlaşma uygulamalarının özellikle ülkemizde ne kadar yoğun olarak kullanıldığı aşikar. Bu popülaritenin mobil cihazlara sıçramaması son derece şaşırtıcı bir durum olurdu ki zaten ülkemizdeki operatörler bile bu tür servisler için kampanyalar duyurdular kullanım alanının biraz daha artmasına güzel bir zemin hazırlamış oldular.

"shMessenger" da mobil cihazlar için geliştirilen bir anlık mesajlaşma uygulaması ve an itibariyle popüler tüm mobil cihazları destekliyor neredeyse.

Program tamamen ücretsiz olarak sunuluyor ancak sizden websayfalarına gidip kayıt olmalarını istiyorlar.
Kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kayıt işleminin tamamlanmasının ardından mobil cihazınıza uyumlu dosyayı cihazınıza gönderin ve kurulum işlemini tamamlayın.
9hq9er.jpg

Kurulum işleminde dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Uygulamayı kurarken jar ve jad dosyalarının her ikisini de cihazınıza gönderin. İki dosya da aynı klasördeyken jar dosyasına tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirin.

Programın son derece başarılı ve hızlı. Cihazı hiç yormuyor. Ayrıca cihazın desteklediği tüm bağlantı birimleriyle sorunsuz çalışabiliyor olması, smiley ve ikonlar, durum değiştirebilme, tema, alternatif sesler görüntü resmi gibi mobil cihazlarda kullanılan pek çok programda eksik olan özellikler itinayla seçilmiş.

28v4obq.jpg

Program her cihaz için ayrı ayrı destek sağlıyor olsa da hepsi java tabanlı çalışıyor. Bunu belirtmekte fayda var sanırım.

logoWinMobile.png
logoSymbian.png
logoJava.png

Buradaki linkten her sisteme uyumlu dosyayı bulabilirsiniz.
Kurulum adımlarını okumanız yararınıza olacaktır.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
indirdim bağlanmaya çalışıyorum :D
sağol yine güzel bir program ;)

bağlanmıyor, slickle oluyor ama bunda olmuyor :(

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Şu anda tekrar denedim çalışıyor. Anlık bir sorun olmuş olabilir.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
agile messenger, palringo, shMessenger denedim hiçbirinde bağlanamadım bende anlamadım valla ama slick güzel =)

ilk bağlanmada kişi listesine göre yüklü bi kb indiriyor (150 civarı bende) sonra akşama kadar açık dursa anca 10 kb gidiyor.

ilk liste açılışını daha aza getiren bi messenger programı bulabilirmiyim yoksa standartmıdır hepsinde?

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Üç aşağı beş yukarı aynıdır. İlk bağlantıda çok fazla veri çekiyor.
Eğer sık kullanırım diyorsan sınırsız msn paketleri yahut toptan paketler mevcut. İşini görebilir. Operatörüne danışabilirsin bu konuda.

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Nimbuzz Kullanıyorum Her açışta sadece 1 kontor gidiyor. Ayrıca türkçe dil desteği var!

Son mesajlar