ServisPoint malzeme bekliyor ne demek oluyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
İyi günler Anakartım da oluşan can sıkıcı bir sorundan dolayı servise gönderdim serviste ayın 18'inden beri malzeme bekliyor olarak gözüküyor acaba bu malzeme bekliyor MSI tarafından gönderilecek malzeme mi yoksa benden onarımı tamamlamak için ücret mi istiyorlar onun için mi malzeme bekliyor olarak gözüküyor.Anakart MSI B450M Gaming Plus bu arada şimdiden teşekkür ederim.

sss.PNG

Ekli dosyalar

• sss.PNG
    sss.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 539

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Adı üstünde malzeme işte kardeş ?

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Adı üstünde malzeme işte kardeş ?
Hocam malzeme bekleniyor yazmayınca kafama takıldı biraz :D(Biraz da cahillik) Bir de anakartta oluşan sorunun kullanıcı hatası mı ki öyle olduğunu biliyorum galiba yoksa ürünün kendinde mi olduğu hakkın da bilgi bulunmuyor fatura parça takıldıktan sonra mı çıkar ?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Ühüüüü işin servis Point'e düştüyse hayatının en kötü dakikaları başladı demek. Ekran Kartım bana arka plakası çıkık ulaştı. Bir MSı fanboyu olarak markayı kınıyorum. Servis rezalet ötesi. Çağrı merkezini ararsın "Alo Efendim ya?!?" diye telefon açarlar...

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ühüüüü işin servis Point'e düştüyse hayatının en kötü dakikaları başladı demek. Ekran Kartım bana arka plakası çıkık ulaştı. Bir MSı fanboyu olarak markayı kınıyorum. Servis rezalet ötesi. Çağrı merkezini ararsın "Alo Efendim ya?!?" diye telefon açarlar...
Tahmin edebiliyorum sizin de dediğiniz gibi zayıf olduğunu ilk kargo ile gönderim için müşteri hizmetlerini aradığım da anladım normal de müşteri hizmetleri benim sesimi alamaz ama ben onların sesini alamadım en az 10 defa tekrarlatmak zorun da kaldım :D

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Hocam malzeme bekleniyor yazmayınca kafama takıldı biraz :D(Biraz da cahillik) Bir de anakartta oluşan sorunun kullanıcı hatası mı ki öyle olduğunu biliyorum galiba yoksa ürünün kendinde mi olduğu hakkın da bilgi bulunmuyor fatura parça takıldıktan sonra mı çıkar ?

Ücretli olduğu zaman arayıp sormadan parça değişmezler onayını almaları lazım ücretsiz olduğu zaman direk hallediyorlar.

Nass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi günler Anakartım da oluşan can sıkıcı bir sorundan dolayı servise gönderdim serviste ayın 18'inden beri malzeme bekliyor olarak gözüküyor acaba bu malzeme bekliyor MSI tarafından gönderilecek malzeme mi yoksa benden onarımı tamamlamak için ücret mi istiyorlar onun için mi malzeme bekliyor olarak gözüküyor.Anakart MSI B450M Gaming Plus bu arada şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 56268
Süreç nasıl sonuçlandı ?

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Süreç nasıl sonuçlandı ?
1-2 gün daha bekledikten sonra servisi aradım bana ürünün iade olacağını ama fatura yerine servis irsaliyesi beklediklerini söylediler faturayı gönderdikten sonra 1 hafta içerisinde onaylanıp onay verileceği bilgisi verildi. 4 gün sonra mesaj geldi ürün değişimi veya para iadesi için satın aldığınız yere başvurun diye incehesapdan almıştım 4 gün falan da oradan gelmesini bekledim para iadesini toparlayacak olursam 1 ay civarı sürdü ne yazıkki.

Nass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1-2 gün daha bekledikten sonra servisi aradım bana ürünün iade olacağını ama fatura yerine servis irsaliyesi beklediklerini söylediler faturayı gönderdikten sonra 1 hafta içerisinde onaylanıp onay verileceği bilgisi verildi. 4 gün sonra mesaj geldi ürün değişimi veya para iadesi için satın aldığınız yere başvurun diye incehesapdan almıştım 4 gün falan da oradan gelmesini bekledim para iadesini toparlayacak olursam 1 ay civarı sürdü ne yazıkki.
Hocam 7 günlük 'Malzeme Bekliyor' yazısından sonra bugün 'Sevk Edildi' yazısı ile karşılaştım ve ürüne bakan teknisyen değişmiş. Ama anakart elime ulaşmış değil. Bu sevk edildi ne demek bilginiz var mı ?

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hocam 7 günlük 'Malzeme Bekliyor' yazısından sonra bugün 'Sevk Edildi' yazısı ile karşılaştım ve ürüne bakan teknisyen değişmiş. Ama anakart elime ulaşmış değil. Bu sevk edildi ne demek bilginiz var mı ?
Sevk edildi yazıyor ise ürün kargo için hazırlanıyordur veya verilmiştir diye düşünüyorum. En doğru bilgiyi arayarak öğrenebilirsin.

Nass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sevk edildi yazıyor ise ürün kargo için hazırlanıyordur veya verilmiştir diye düşünüyorum. En doğru bilgiyi arayarak öğrenebilirsin.
Anladım hocam. Sizde değişim ve iade olarak sormuşlardı. Sormadan yenisini mi göndericekler şimdi?

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hayır bende sevk ediliyor yazısı çıkmamıştı, şu anda bile malzeme bekleniyor olarak gözüküyor. :D Değişim veya iade için sizin telefonunuza mesaj geliyor hangisini istiyor iseniz satın aldığınız yer ile iletişime geçin diyor tabi bunların yanında eski anakartı gönderme durumları da var her neyse mesaj geldikten sonra siz tekrardan servisi arayın bana onay dilekçesini eposta yoluyla iletmelerini isteyin satın aldığınız yer bunu istiyor.Sonrasında hangisini istiyorsanız sizin bileceğiniz iş.