Servis benden para istiyor (Yardım)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

nocturnal07

Üyecik
merhaba arkadaşlar.
18.09.2016 tarihinde türk telekomdan 2184 liraya 24 ay taksitle aldığım lg g4 telefonumda ghost screen sinyalizasyon ses kısma tuşu çalışmama sorunları vardı bundan 5 ay kadar önce masada yüzüstü duran tlefonuma bir su bardağının yarısı kadar su döküldü hemen kuruladım ve pirinçte beklettim piyasa fiyatının çok üstünde 2184 liraya aldığım için hem gözüm gibi bakıyordum hemde garantisinden yna sorun yaşatcağını düşünmüyordum neyseki telefonuma hiç birşey olmadı zaten içine kaçmamıştır bile su.

telefonu sorunları ile kullanmaya devam ettim taaki bundan 18 gün önce bootloop olana kadar.
cihaz sürekli baştan başlıypordu 1 2 gün yeniden başlamasına izin verdim. sonra cihazı 18.02.2017 tarihinde bursa iznik kaynarca bilgisayar türk telekom bayiine götürdüm onlarda Prosim elektriğe servis için göndermişler.

aradan 2 gün geçtikten sonra prosim benden 500 tl para talep etti açıklamada "sıvı teması ekran ve hopörlör sıvılı" yazıyordu bence bu kesinlikle yalan su yüzünden ekran bozulduğunu kim görmüs akılları sıra ghost screenli ekranı bana sen bozdun diye yenisini aldırcaklar 500 tlye ekran ve hopörlör mü olurmuş ? ki cihazı daha garantisinin 9uncu ayında (tr garantili) şuan halen cihaz prosimde arkadaşlar lütfen yardımcı olun bu gibi durumlarda neler yapmalıyımım tüketici hakem heyetine mi gitmeliyim 23 iş günü beklemelimiyim prosimle inatlaşmalımıyım cihazın daha sadece 800 tlye yakın bi faturasını ödedim faturayı ödemesem ne gibi sorunlarla karşılaşırım lütfen yardımcı olun.

Bepob

Profesör
Öncelikle en başta yanlışı hem g4 alarak hemde böyle bir meblağ olarak alman olmuş.Benim telefonuma htc m8 defalarca su döküldü yani bardakdan boşalırcasına değil tabi ama sizinkinden damla olarak fazlaca döküldü yağmurda ıslandı ve defalarca ıslanmasına rağmen sadece üst hoporlerde cızırtı vardı alttaki sağlamdı servise gönderdim 15 günde yapılıp verildi ücret te ödemedim.Eğer siz sıvı döküldü demeden böyle bir yargıya ulaşmışlarsa doğrudur çünkü kaynaklar doğruluyor.Fakat bu kadar çok fiyat verilmesinin sebebide ekran yüzündendir..Ekranda her hangi bir sıkıntı yoksa sadece hoporleri yaptırın bence

nocturnal07

Üyecik
dediğim gibi cihaza su döküleli 5 ay oluyor ben verirken ne hopörlor bozuktu ne ekran botloop olması bardağı taşırdı benim için yardımın için teşekkürler yinede.

nocturnal07

Üyecik
dediğim gibi cihaza su döküleli 5 ay oluyor ben verirken ne hopörlor bozuktu ne ekran botloop olması bardağı taşırdı benim için yardımın için teşekkürler yinede.

Lazzz

Rektör
Su döküleli 5 ay olmuş ama 5 ay önce yani su döküldüğü zaman cihazın içindeki devrelerde kalıtsal birşey bırakmış olabilir. Serviste bu ayrıntıyı görüp hemen kurnazlık yapıp para istemiş olabilir.

cngzkyz

Profesör
Öncelikle geçmiş olsun. Sakınan göze çöp batar. Bu her zaman böyledir. Hiçbir şey sağlığınızdan daha önemli değildir. Dünya malı dünyada kalır.

stat counter