Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Ülker Stadyumu'nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi çıkan olaylar nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edildi. Kafasına yabancı madde isabet eden ve 5 dikiş atılan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş hastaneye kaldırıldı

sondakika-20180305.jpg

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanşında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan mücadele çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.
Başlangıcından itibaren gergin geçen maçın ikinci yarısında sahaya atılan yabancı maddeler Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e isabet edince tecrübeli teknik adam yerde kaldı.
Daha sonra siyah beyazlı futbolcular ve hakem Mete Kalkavan soyunma odasına giderken Beşiktaşlı oyuncular ile Fenerbahçeli bazı futbolcular arasında koridorda da tartışma yaşandı.
Yaklaşık 20 dakikalık bekleyişin ardından çıkan kararda, hakem Mete Kalkavan maçın tatil edildiğini ilan etti.
Öte yandan kafasına 5 dikiş atılan Şenol Güneş hastaneye kaldırıldı.

PEPE’NİN HAREKETİNE KIRMIZI KART!
Mücadelenin 30. dakikasında Beşiktaş’ın tecrübeli savunma oyuncusu Pepe kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı. Fenerbahçe atağında Josef sol kanattan topla birlikte giderken Pepe, arkadan sert bir müdahalede bulundu ve doğrudan kırmızı kart görerek oyundan atıldı.
FABRI VE MEDEL TARTIŞTI
Karşılaşmanın 37. dakikasında Gary Medel’in riskli geri pasından sonra kaleci Fabri ile aralarında tartışma yaşandı. Medel, geri pasla Fabri’ye topu göndermek istedi ancak top Fabri’yi geçti ve kaleye yöneldi, sonrasında İspanyol kaleci koşup topu kontrol etti. Bu pozisyondan sonra Medel’le Fabri arasında tartışma yaşandı. Araya giren takım arkadaşları tansiyonu düşürdü.

SAHAYA YABANCI MADDE YAĞDI, OYUN DURDU
Maçın 41. dakikasında Quaresma’ya tribünlerden bir kez daha yabancı madde geldi ve Mete Kalkavan, kenara gelerek karşılaşmanın temsilcileriyle görüştü. Tribünlerden gelen yabancı maddelerin devam etmesinin ardından hakem Mete Kalkavan yardımcılarını yanına çağırdı. Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel taraftarlara sakin olma çağrısında bulunduktan sonra oyun kaldığı yerden devam etti. Kalan dakikalarda da gol sesi çıkmayınca mücadelenin ilk yarısı 0-0 beraberlikle sona erdi.
İKİNCİ YARI GERGİN BAŞLADI!
Mücadelenin ikinci yarısı da ilk yarıdaki gibi gergin başladı. Gary Medel ile Mathieu Valbuena arasında yaşanan tartışma hakem Mete Kalkavan’ın araya girmesiyle sona ererken iki futbolcu sözlü tartışmaya devam etti. Karşılaşmanın 50. dakikasında ise Anderson Talisca topsuz alanda yerde kalırken siyah beyazlı yedek kulübesi hakeme itirazlarda bulundu.

ŞENOL GÜNEŞ’E YABANCI MADDE, MAÇ DURDU
Derbinin 57. dakikasında bir taraftar ile tartışan Tolga'yı sakinleştirmeye gelen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kafasına tribünden atılan yabancı madde isabet etti. Acı içinde yerde kalan Şenol Güneş daha sonra ayağa kalktı. Sarı-lacivertli taraftarların tepkisinin devam etmesi tarafından karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan ve yardımcıları içeri girdi.
Siyah-beyazlı futbolcular ile teknik ekip de sahadan ayrıldı. Karşılaşmada 3 kez sahaya atılan yabancı maddelerden dolayı oyun durmuş ve 4. kez tekrarlanınca hakem Mete Kalkavan ve yardımcıları içeri girme kararı aldı.
Soyunma odasında yaklaşık 20 dakikalık bekleyişin ardından temsilcilerle görüşen hakem Mete Kalkavan derbinin tatil edilmesine karar verdi.
Öte yandan kafasına 5 dikiş atılan Şenol Güneş hastaneye kaldırıldı.

Son dakika… Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi tatil edildi

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Taraftar suretine bürünmüş holiganlar temizlenmedikçe, futboldan keyif almamız söz konusu olamaz.
Büyük geçmiş olsun Şenol Güneş'e, umarım ciddi bir durum yoktur.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Büyük Geçmiş Olsun.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Neyimiz kavgasız gürültüsüz ki futbolumuz olsun ne gerek var bu strese 90 dakika bitsin mutlu veya biraz üzgün olarak eve git, yenilsen dünyanın sonu değil ya ne zaman değişecek bu kafa yapımız.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
bu maç hükmen mağlubiyetle biter Fenerbahçe 3:0 yenildi geçmiş olsun cinayete teşebbüs olayı var...

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
10 kişi kalmış beşiktaş fenere beraberlik bile yetiyorken yapılan olay bambaşka birşey aynı beşiktaş 1-0 gs karşısında öndeykende yapılmıştı birşeyler dönüyor türk futbolunda geçmiş olsun şenol hoca fenerbahçeye en ağır ceza bu olayları yapanlarada 1 trilyon civarı para cezası kesilmesi gerekiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Büyük geçmiş olsun Şenol Güneş'e fb hükmen yenik sayılmalı ve en ağır cezayı almalı.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
yapan şahsı kadıköy civarına sokmamak gerek. ömürboyu maçlardan men kasıtlı adam yaralamaktan ceza vermek gerek.
gelelim diğer meseleye. bir sağlıkçı olarak atılan dikişin tamamen atmasyon ve hükmen galibiyet için alındığını savunuyorum.
kafayı dakikalarca inceledim. :) açık açık fake kardeşim. kesik şeklinde bir kafa, kanama bölgesel... bu kadar mı acizlik olur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yapan şahsı kadıköy civarına sokmamak gerek. ömürboyu maçlardan men kasıtlı adam yaralamaktan ceza vermek gerek.
gelelim diğer meseleye. bir sağlıkçı olarak atılan dikişin tamamen atmasyon ve hükmen galibiyet için alındığını savunuyorum.
kafayı dakikalarca inceledim. :) açık açık fake kardeşim. kesik şeklinde bir kafa, kanama bölgesel... bu kadar mı acizlik olur.
yara gerçek ve ölebilirdi fb en ağır cezayı almalı.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
BEŞİKTAŞ sizin gibi ucuz numaralar yapmaz...

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
La casa de Papel dizisinin tanıtım reklamına bağlamışlar kadıköy beşiktaş çarşı'ya vurgu yapılıyor diye RTE olaylara kumpas diyor kesin stadda Şenol güneşe fırlatan şahıs Feto'cü FB'nin içine fetocular sızmış kumpas 3 temmuz ruhu yeniden diriliyor Aziz başkanı Fetocular hedef aldı.
Fener yıllardır bu tür baskı oyunlarla peşimizde CİA var Fetocular var Galatasaray'ı hep yeniyoruz diye ortalıkta dolaşıp gezdikçe ve 4 yıldızı yıllardır alamayan şampiyonlar Liginin kapısını yıllardır görememesi akabinde skor taraftarı oldukça FB kulübü hep böyle yaralar alacaktır

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
:branşım gereği tespitin dibine vurmaktayım :D. "no comment"

küme düşürülmeli.
ligden men edilmeli böyle taraftarı olan her klubün ceza alması şart adam gibi oturup maçını izlesinler tezahürat etsin...

Noone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
20180420_160932.jpg
20180420_161050.jpg

Tatil filan edilmediydi bunlar. Yapılanları tabi onaylamıyorum. Sadece çifte standarti gösteriyorum. Volkana atılan maddeleri say say bitmez burada. Başka maçlarda da çok örnekleri var. Kafası yarılana bandaj yapıp tekrar salıyorlar sahaya normalde:)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
tarihi eser olmuş fotolar onlar geçerli değiller...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Sağlıkçı olarak olayı değerlendirmenize, mesleğiniz gereği saygı duyuyorum.
Olaya sebebiyet veren şahıs tespit edilmiş, göz altına alınmış ve üstelik şahsın tehdit ve çeşitli suçlardan sabıkası da varmış. bkz.
Şenol Güneş'in doktoru açıklama açıklamada bulunmuş; bkz.

Hangi görüntüleri değerlendirdiniz bilmiyorum diyelim ki fotoğraflar/görüntüler sahte, peki iç kanama olup olmadığı da görüntülerden anlaşılabiliyor mu? Bir sağlıkçı olarak nasıl değerlendirirsiniz?

Roberto Soldado'nun paylaşımını gördüm; bu ne duygusuzluktur arkadaş; renkler önemli değil; insan sağlığı bu kadar mı ucuz!

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ölseydi inanırdı...
Allah korudu Şenol Güneş hocayı yoksa cenaze namazı kılınmıştı...

Son düzenleme:

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
@neet troll o şahısı muhatap almayın zaten ne olduğu ortada...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
aziz uncle'ın dizlerine sıksınlar limon suyu...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Anlamadığım fenerlilerin hepsi savunma modunda birşey yapmadılarsa neden hepsi savunama moduna girdi var var bir sıkıntıları

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Sağlıkçı olarak olayı değerlendirmenize, mesleğiniz gereği saygı duyuyorum.
Olaya sebebiyet veren şahıs tespit edilmiş, göz altına alınmış ve üstelik şahsın tehdit ve çeşitli suçlardan sabıkası da varmış. bkz.
Şenol Güneş'in doktoru açıklama açıklamada bulunmuş; bkz.

Hangi görüntüleri değerlendirdiniz bilmiyorum diyelim ki fotoğraflar/görüntüler sahte, peki iç kanama olup olmadığı da görüntülerden anlaşılabiliyor mu? Bir sağlıkçı olarak nasıl değerlendirirsiniz?

Roberto Soldado'nun paylaşımını gördüm; bu ne duygusuzluktur arkadaş; renkler önemli değil; insan sağlığı bu kadar mı ucuz!

tabi ki de görüntü ve şahsa bakılarak iç kanama teşhisi yapılamaz.
görüntü sahte derken hocam, kesiğin ki kesik olduğunu düşünüyorum maalesef kesinlikle taraf tutmak olayı ile bakmayın (öyle de bakmamışsınız sevindim.) ben sadece Ş. Güneş'in paylaşılan fotoğrafını inceleyerek bu kanıya vardım. video görüntülerine bakarak. :)

ancak olayın tamamen büyütüldüğünü düşünüyorum. tabi ki yapan holigan hakkındaki düşüncelerimi burada ağır olacağı için paylaşamıyorum.
ek not olarak 1998 Trabzonspor Fenerbahçe müsabakasında maçı terk eden Fenerbahçe hükmen mağlup sayılmış. enteresan bir maç.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Öyle şey mi olur hocam kulüp kapanmalı yahu :D
bana kalsa kepenk indiririm. Aziz Yıldırım gidene kadar. :)

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
tabi ki de görüntü ve şahsa bakılarak iç kanama teşhisi yapılamaz.
görüntü sahte derken hocam, kesiğin ki kesik olduğunu düşünüyorum maalesef kesinlikle taraf tutmak olayı ile bakmayın (öyle de bakmamışsınız sevindim.) ben sadece Ş. Güneş'in paylaşılan fotoğrafını inceleyerek bu kanıya vardım. video görüntülerine bakarak. :)
Yukarıda yazdığım gibi, tabi ki, bu gibi olaylarda renk gözetmemek, fanatik olmamak lazım.
Çünkü; buradaki yanlışlıkları, hataları savunmanın bir anlamı yok;
gün gelir savundukları yanlışlıklar, hatalar başlarına gelir bu yanlışa düşenlerin.

Görüntüler, fotoğraflar aldatıcı olabilir; bu bağlamda emin olmadığımız bir olayda kesin yargıda bulunmak doğru olmaz.
Allah korusun, bir iç kanama geçiriyor da olabilirdi adam, çünkü devam eden pozisyonda sendeliyor, tekrar düşüyor.

ek not olarak 1998 Trabzonspor Fenerbahçe müsabakasında maçı terk eden Fenerbahçe hükmen mağlup sayılmış. enteresan bir maç.
Evet;
Kupa organizasyonu, olaylar ve o anki ikili skor avantajları açısından 1998'deki Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması ile benzerlikler gösteriyor;

Niktekim;
11.02.98'deki maçta Otto Baric takımını sahadan çekiyor. bkz.

A1WA97.png

Dünkü maç ise, hakem tarafından tatil ediliyor, ki Şenol Güneş zaten ambulansla hastaneye kaldırılıyor. bkz.

dOmn1Z.png

Bu açıdan doğrudan Fenerbahçe lehine sonuçlanacak bir karar çıkacağına ihtimal vermiyorum.
Ayrıca, iki takımda PFDK'ya sevkedilmiş durumda.

Ortada bariz bir güvenlik zafiyeti var;
tribün olayları, Tolga Zengin'in tribünle olan atışması, Şenol Güneş'in yaralanması, soyunma odalarına giden koridorda yaşanan arbede, özel güvenlik güçleri ile Beşiktaş personelinin birbirine girmesi ve akabinde Tolga Zengin'in güvenlik görevlisine yumruk atmaya çalışması vs. bir derbi maçına hiç yakışmıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Konu ile alakası yok ama 98'deki karşılaşmayı araştırırken;
15.02.1998'de yani olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçından dört gün sonra Aziz Yıldırım, Vefa Küçük'ü 1 oy farkla geçerek Fenerbahçe Kulübünde başkanlığa geliyor. Enteresan.

5Db8ZM.png

bkz.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
madur olan Beşiktaş suçlu çıkartma derdindeler...