Sekiz Şarkı Kaç Dolar Eder?

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Amerikan Müzik Yapımcıları Birliği RIAA, yakaladığını affetmiyor! Sonuçlanan davalardan bir tanesinde bir paylaşımcı sekiz tane şarkı için ne kadar ceza ödeyecek?

ABD'de yaşayan internet kullanıcısı bir bayan, Kazaa aracılığıyla yasadışı olarak indirdiği sekiz tane müzik parçası için mahkemelik oldu. Çoğu anlaşmayla biten adli vakalar arasında bulunan sekiz şarkılık bu dava, Denise Baker isimli paylaşımcı müzik sever için tuzlu sonuçlandı. Denise Baker, RIAA'nın hesabına yıllarca, ayda 110 dolar yatırarak tam 6050 dolar ceza ödeyecek.

150.000 Dolara Kadar Yolu Var!

RIAA'nın davalarında parça başı 150.000 dolarlık bir üst sınır olduğunu düşünürsek, anlaşma değil de mahkemeleşme yoluna gidenlere göre Bayan Baker'ın oldukça ucuz kurtardığını söyleyebiliriz. Siz yorulmayın diye hesapladık: Şarkı başına 756,25 dolar ödenecek!

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Garibim uzuldum şimdi...Ne yapsak acaba...

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
5 kuruş vermem. mahkemeye de gitmem. isterse bush gelsin... indiririm şarkımı onlardan ne. yayınlamasınlar şarkıları

biraz saçma oldu ama :S

Reaksiyon puanı
188
5 kuruş vermem. mahkemeye de gitmem. isterse bush gelsin... indiririm şarkımı onlardan ne. yayınlamasınlar şarkıları

biraz saçma oldu ama :S
iyi de paylaşımdan indiriyon. yayınlayan yok herkes suçlu o zaman... :D
bu arada paylaşımdan şarkı mı indirilir yaa. rapidshare varken :D

Seregwethrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçende televizyonda görmüştüm, serdar ortaçın korsan şarkıyla mücadele için mükemmel bir yöntemi varmış. Açıklaması şöyleydi "boş cdleri 2 ytl yapsalar, korsan müzik satıcılarının sattıkları cdler ile orjinal cdler kafa kafaya gelcek, korsan durur" :)

Dünyada korsanla mücadele işinde bitane akıllı adam yok. Ne Amerikada ne Türkiyede.

Korsan tabi ki kötü bişe ama ben o müzik üzerinden para da kazanmıyom. Mesela bir cafem olsa orada müzik çalsam veya barım olsa o zaman işte kesinlikle orjinal almalıyım. Ama evinde tek başına müzik dinleyen adam için bence çok fazla diretilmemeli.

Ayrıca müzik sanatçılarının paraya mı ihtiyacı var allah aşkına? Tüm dünyada herşeyin kaymağını onlar yiyor. Ben çoğu korsanla uğraşan kişiyi aç gözlü olarak tanımlıyorum. Müzik sanatçıları zaten konserlerde istemedikleri kadar para kazanıyorlar.

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ben youtube'dan araklıyom şarkılarımı xD

RadioHead

Asistan
Reaksiyon puanı
4
nasıl bi olay ya düşünsene; müzik indiriyosun aniden zil calınıyo kapıyı acısıyosun anam onee özel harekatcılar helıkopterler falan apar topar pc yi seni karakola ne büyük utanc gidip teslim olcam şimdi görüşürüz arkadaşlar:(