SDN'den Genel Af !

Bu konuyu okuyanlar

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Olurda Bir gün Ban yersem monitöre Helal etmiyeeem diye bağırırrım kesin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
forumun birinden yediğim banların sayısını bilemiyorum gmail'in yükselişi benim sağyemde oldu...
her hesaba ayrı gmail onlar çöp oldu...

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
2 kere kalıcı ban yiyip hala buralarda yaşayan tek uyeyim heralde :D

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Kalıcı bandan nasıl kurtuldun how to survive? :D
Admin kıyağı[emoji14]Kolay ban yiyince bir o kadar kolay kalkıyor ban :)

Sanırım 2 değil 1 kere kalıcı 1 kerede haftalık ceza almıştım. Ama sonuçta kalıcı ban yiyip hiç bisey olmamış gibi devam edebilen tek uyeyim :D

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Admin kıyağı[emoji14]Kolay ban yiyince bir o kadar kolay kalkıyor ban :)

Sanırım 2 değil 1 kere kalıcı 1 kerede haftalık ceza almıştım. Ama sonuçta kalıcı ban yiyip hiç bisey olmamış gibi devam edebilen tek uyeyim :D
Ahahaha o değil de bu hesabın bir günün banın kalkacağını hiç düşünmemiştim :) Efso olduk iyice

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Gözünüz aydın, kavga küfür etmemeniz dileği ile hoşgeldiniz tekrardan.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ben hiç ban yemedim uyarılarla sıyırdım :D

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Banlı olduğum sürede foruma bir elin beş parmağı kadar uğradım. Forumda eski formumu yakalayabilir miyim o ayrı mesela

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Ben insanlar neden ban yer onuda anlamış değilim.o_O

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Hiç ceza, uyarı almayan ban yemeyen üyelere bir şey yok mu ?

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
acaba millet neden ban yer? adaletsizlik? babasını çayırında at koşturma?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ban yemez ban yedirten bir dangalak çıkar ortaya ileri geri konuşur, kendini tutanak cevabı yapıştırırsın moderator gelir hopp der ve uçuş biletini keser...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
O kadar yıldır forumlarda takılırım ve ban sisteminin ne denli sıkıntılar yarattığını sanırım en iyi ben analiz edebilirim. Açıkça diyebilirim ki kuralları aşırı katı olan forumlarda çoluk çocuktan başkası dolmuyor ve gerçekten bir süre sonra forumun kalitesi düşmeye başlıyor. Çünkü foruma gerçekten faydalı bilgi sunacak insanlar "Lanet olsun ya bunlarla uğraşacağım" diye düşünüp geçerken fazla tecrübesi olmayan ve kurallardan henüz bezmemiş olan insan tipleri de internette hevesli bir şekilde bilgi arayan genç dostlarımız. Bununla beraber forumun üzerindeki müdavim sayısının artması forumu cidden kontrol edilmesi zor bir seviyeye getirirken aynı zamanda forumun geleceğini kesinlik altına alır.

İki forumu kıyaslayalım. DH ile Technopat. DH'de kurallar oldukça hafif. Buna karşı DH troll yuvası olduğu gibi aynı zamanda konular altında gerçekten teknik detayların konuşulduğunu gördüm. Örneğin DH'de uzun süredir beklenen bir ekran kartının satışa sunulduğu şeklindeki haberlerin altındaki yorumları okursanız gpular hakkındaki bilgileriniz cidden genişler. Ancak Technopatta ise "Banla banla banla... Bu daha ban yemedi mi la? Banlayalım beybisi." kafasında çalıştıkları için forumda da takılacak, dolayısıyla tekniğini konuşturacak adam kalmıyor. (Bir hafta moderatörlük yaptım. Oradan biliyorum.) Sitedeki yöneticiler forumdaki bu ciddi eksiği kendi teknik bilgileriyle tamamlamaya çalışsa da forumları çok uzun ömürlü gibi durmuyor. Çünkü forumda bilgisini konuşturabilecek kimse takılmak istemiyor.

SDN bu iki forumun da tam ortasında bir mizaca sahip olduğu için gerçekten şanslı. Ne DH gibi ciddiyetsiz ne de Technopat gibi aşırı ban taraftarı. Forumun ışığı parlıyor ancak forumdan kovulan adamın yerine daha iyisi gelmiyor bu yüzden son zamanlarda da forum bayağı çaptan düşmüştü, bu genel af umarım kurtarır.

SDN ekibine eğer bir tavsiye vermem gerekirse banhammera hemen sarılmamalarıdır. Temel sağlam fakat "Abi adam dinime küfretti benimde sinirimi bozuldu sonra ban yedim" tarzı şeyler düzende bozulmalar olduğunu gösterir. Mesela bende son seferde haksız banlanmıştım, sürekli küfürleri sansürlü bir biçimde yazıyordum ve kimse bir şey demiyordu fakat bir anda uyarı muyarı almadan banhammerı yemiştim direkt. (Edit: Birine dalaşma anlamında değil tabii ki, ağız alışkanlığı küfürleri bunlar.) Belki haklılardı, kaç yıl önceki olay için "Cık cık şunlara bak" diye sitem edecek de değilim ama en azından işi biraz daha alttan almaya çalışabilirlerdi belki.

Tabii sedenedekilere ne yapacaklarını söylemek haddime düşmez ama bunlar benim teorilerimdir. İster alırlar ister gülüp geçerler.

Son düzenleme:

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
O kadar yıldır forumlarda takılırım ve ban sisteminin ne denli sıkıntılar yarattığını sanırım en iyi ben analiz edebilirim. Açıkça diyebilirim ki kuralları aşırı katı olan forumlarda çoluk çocuktan başkası dolmuyor ve gerçekten bir süre sonra forumun kalitesi düşmeye başlıyor. Çünkü foruma gerçekten faydalı bilgi sunacak insanlar "Lanet olsun ya bunlarla uğraşacağım" diye düşünüp geçerken fazla tecrübesi olmayan ve kurallardan henüz bezmemiş olan insan tipleri de internette hevesli bir şekilde bilgi arayan genç dostlarımız. Bununla beraber forumun üzerindeki müdavim sayısının artması forumu cidden kontrol edilmesi zor bir seviyeye getirirken aynı zamanda forumun geleceğini kesinlik altına alır.

İki forumu kıyaslayalım. DH ile Technopat. DH'de kurallar oldukça hafif. Buna karşı DH troll yuvası olduğu gibi aynı zamanda konular altında gerçekten teknik detayların konuşulduğunu gördüm. Örneğin DH'de uzun süredir beklenen bir ekran kartının satışa sunulduğu şeklindeki haberlerin altındaki yorumları okursanız gpular hakkındaki bilgileriniz cidden genişler. Ancak Technopatta ise "Banla banla banla... Bu daha ban yemedi mi la? Banlayalım beybisi." kafasında çalıştıkları için forumda da takılacak, dolayısıyla tekniğini konuşturacak adam kalmıyor. (Bir hafta moderatörlük yaptım. Oradan biliyorum.) Sitedeki yöneticiler forumdaki bu ciddi eksiği kendi teknik bilgileriyle tamamlamaya çalışsa da forumları çok uzun ömürlü gibi durmuyor. Çünkü forumda bilgisini konuşturabilecek kimse takılmak istemiyor.

SDN bu iki forumun da tam ortasında bir mizaca sahip olduğu için gerçekten şanslı. Ne DH gibi ciddiyetsiz ne de Technopat gibi aşırı ban taraftarı. Forumun ışığı parlıyor ancak forumdan kovulan adamın yerine daha iyisi gelmiyor bu yüzden son zamanlarda da forum bayağı çaptan düşmüştü, bu genel af umarım kurtarır.

SDN ekibine eğer bir tavsiye vermem gerekirse banhammera hemen sarılmamalarıdır. Temel sağlam fakat "Abi adam dinime küfretti benimde sinirimi bozuldu sonra ban yedim" tarzı şeyler düzende bozulmalar olduğunu gösterir. Mesela bende son seferde haksız banlanmıştım, sürekli küfürleri sansürlü bir biçimde yazıyordum ve kimse bir şey demiyordu fakat bir anda uyarı muyarı almadan banhammerı yemiştim direkt. Belki haklılardı, kaç yıl önceki olay için "Cık cık şunlara bak" diye sitem edecek de değilim ama en azından işi biraz daha alttan almaya çalışabilirlerdi belki.

Tabii sedenedekilere ne yapacaklarını söylemek haddime düşmez ama bunlar benim teorilerimdir. İster alırlar ister gülüp geçerler.
bir parantez açayım. gidip dine söven adamın orada yazdıklarına müdahale etmiyorsan, hatta , karşı çıkan adam bunu da bilerek yaptığını düşünüyor ve ateist olduğunu da düşünüp yanlı bir şekilde hareket edildiğini düşünüyorsa, o zaman o da söver, belki sansürsüz olarak.

malesef, bazı hassas konularda, banlamadan önce, pek adil davranılmadığını biliyorum. ha, bundan sonra nasıl olur bilemem...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
din'e küfredene hukuki işlem yapılmalı suç işliyor çünkü...