SDN Monster Notebook Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
oynanmayan oyun diyorlar 1 yıl sonra cyberpunk çıksa paralarınız çöp .

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çok teşekkür ederim. Peki öneriniz var mı 1 TB HDD için, Monster Abra a5 v15.1 modeli. 2,5 inç yazıyor. Seegate barracuda mı iyidir ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seagate*
Seagate iyi evet, bende ondan aldım. 7200rpm alırsanız daha iyi olur.

Reaksiyon puanı
5
Abra a5 15.1 kullanıyorum 16gb Ram vei5 9300h ile birlikte. Beklentilerimin çok üstünde bir laptop. Klavyesi, soğutma performansı, ve oyun içi fps değerleri çok tatmin edici. Ama tabi ki de laptop kullanıyorsanız altına yerden yüksek olsun diye soğutucu kullanmak daha iyi olur. (ısındığından değil). Bilgisayarları güzel ve de müşteri desteği, ilgilenişleri insanı memnun ediyor. İyi forumlar...

themorgan

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Arkadaşlar ram frekans ayarına biostan nasıl bakabilirim2667 mhz destekliyor ama sonuna kadar kullanıyormu bilmiyorum

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Ben bu ürünü almayı düşünüyorum. Bir de yanına Hdmi kablo alacağım. TV'da da Hdmi desteği var. TV'yi monitör olarak kullanabilir miyim?

Film için biraz ekran küçük gibi de sizce de öyle mi?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben bu ürünü almayı düşünüyorum. Bir de yanına Hdmi kablo alacağım. TV'da da Hdmi desteği var. TV'yi monitör olarak kullanabilir miyim?

Film için biraz ekran küçük gibi de sizce de öyle mi?
Kullanabilirsiniz tabii ki. Büyüklük, küçüklük tartışılır. Laptoplar standart ekran boyutunda hemen hemen hepsi aynı biliyorsunuz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba ben de seneye aranıza katılmak istiyorum Reklamcılık bölümü öğrencisiyim bana Monster Abra A5 önerir misiniz ?
Hiç Monster kullanmadım tavsiye eder misiniz ?
Kullanma amacım: Photoshop İllustrator gibi programlar için bir de oyun için çok pahalı bir şey istemiyorum aranızda Monster Abra A5 kullanan varsa kullanıcı yorumlarını belirtirse çok sevinirim

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Merhaba ben de seneye aranıza katılmak istiyorum Reklamcılık bölümü öğrencisiyim bana Monster Abra A5 önerir misiniz ?
Hiç Monster kullanmadım tavsiye eder misiniz ?
Kullanma amacım: Photoshop İllustrator gibi programlar için bir de oyun için çok pahalı bir şey istemiyorum aranızda Monster Abra A5 kullanan varsa kullanıcı yorumlarını belirtirse çok sevinirim
Merhaba kardeşim. Bende RTS bölümü öğrencisiyim. Kullandığın programları az buçuk tahmin edebiliyorum, bende yeni aldım laptopu ama şimdiye kadar beni üzmedi. Deneme amaçlı programlarda işlemlerde yaptım, gayet iyi. Sormak istediğin soruları sorabilirsin.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba kardeşim. Bende RTS bölümü öğrencisiyim. Kullandığın programları az buçuk tahmin edebiliyorum, bende yeni aldım laptopu ama şimdiye kadar beni üzmedi. Deneme amaçlı programlarda işlemlerde yaptım, gayet iyi. Sormak istediğin soruları sorabilirsin.
Alalı ne kadar oldu ?
Performansı nasıl özellikle oyun performansını çok merak ediyorum ?
Şarj süresi nasıl yani şarj aleti olmadan kaç saat kullanım süresi alıyorsun ?
abra a5 modelini bana şiddetle öneriyor musun ?
abimin cevresindekiler monster aldığına pişman olmu bende ister istemez tereddütte kaldım normalde ben msi ge73 raider modelini istiyordum ama fiyatı bana çok tuzlu bölümümde son sınıftan abim de abra a5 modelini almak istedi ben de merak ettim baktım forumda da monster kulübünü görünce kafamdaki soru işaretlerini gidermek istedim

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Alalı ne kadar oldu ?
Performansı nasıl özellikle oyun performansını çok merak ediyorum ?
Şarj süresi nasıl yani şarj aleti olmadan kaç saat kullanım süresi alıyorsun ?
abra a5 modelini bana şiddetle öneriyor musun ?
abimin cevresindekiler monster aldığına pişman olmu bende ister istemez tereddütte kaldım normalde ben msi ge73 raider modelini istiyordum ama fiyatı bana çok tuzlu bölümümde son sınıftan abim de abra a5 modelini almak istedi ben de merak ettim baktım forumda da monster kulübünü görünce kafamdaki soru işaretlerini gidermek istedim

- Alalı 1 aya yakın bir süre oldu. 20 gün falan.
- Hiç fişe takılı olmadan uzun süre kullanmadım. Yani full doldurup bataryayı boşaltacak kadar bir deneyimim olmadı ama elektrik kesintisinde uzunca kullandım pildeyken. Çok rahat 3-4 saat civarı pili gider. Bu normal internette takılma, müzik dinleme vs aktivitelerim için geçerli. Zaten sadece pilde oyun falan oynayacağını sanmıyorum seninde, biliyorsun fps kaybı oluyor.
- Abra A5 tek bir model değil, kendi arasında ayrılıyor. Ben A5 16.1 kullanıyorum. 8 gb ram eklettim ve 1tb hdd taktım. Yani internette görünenden farklı olarak benim laptopum özelleştirdiğim için 8 değil,16 gb ram ve 1tb hdd ye sahip.
- Kendi bilgisayarımı ve performansını yorumlarsam ben memnun kaldım. GTA 5'i bitirdim ve COD oynadım bu süre içinde bolca. Grafikleri neredeyse en yüksek ayara almama rağmen beni üzmedi, ben memnunum şu an için. Kısa vadede de çok yeni oyunlar çıkmadıkça üzüleceğimi sanmıyorum. Bu biraz sizin bir laptoptan ne beklediğinize de bağlı tabii.
Programlar konusuna gelirsek bölümden dolayı photoshop, after effect, premiere pro vb programları kullanmam gerekiyor. Deneme amaçlı bir kaç çalışma yaptım dediğim gibi ve memnun kaldım. Zaten işlemciler 9.nesil bu modellerde, son sürüm. Siz de ekstra 8 gb ram ekletirseniz daha memnun kalırsınız.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
- Alalı 1 aya yakın bir süre oldu. 20 gün falan.
- Hiç fişe takılı olmadan uzun süre kullanmadım. Yani full doldurup bataryayı boşaltacak kadar bir deneyimim olmadı ama elektrik kesintisinde uzunca kullandım pildeyken. Çok rahat 3-4 saat civarı pili gider. Bu normal internette takılma, müzik dinleme vs aktivitelerim için geçerli. Zaten sadece pilde oyun falan oynayacağını sanmıyorum seninde, biliyorsun fps kaybı oluyor.
- Abra A5 tek bir model değil, kendi arasında ayrılıyor. Ben A5 16.1 kullanıyorum. 8 gb ram eklettim ve 1tb hdd taktım. Yani internette görünenden farklı olarak benim laptopum özelleştirdiğim için 8 değil,16 gb ram ve 1tb hdd ye sahip.
- Kendi bilgisayarımı ve performansını yorumlarsam ben memnun kaldım. GTA 5'i bitirdim ve COD oynadım bu süre içinde bolca. Grafikleri neredeyse en yüksek ayara almama rağmen beni üzmedi, ben memnunum şu an için. Kısa vadede de çok yeni oyunlar çıkmadıkça üzüleceğimi sanmıyorum. Bu biraz sizin bir laptoptan ne beklediğinize de bağlı tabii.
Programlar konusuna gelirsek bölümden dolayı photoshop, after effect, premiere pro vb programları kullanmam gerekiyor. Deneme amaçlı bir kaç çalışma yaptım dediğim gibi ve memnun kaldım. Zaten işlemciler 9.nesil bu modellerde, son sürüm. Siz de ekstra 8 gb ram ekletirseniz daha memnun kalırsınız.
Benim beklentim donmasın kasmasın beni uzun bir süre götürsün istiyorum ve tabiki donanımı da çok önemli özellikle de işlemcisi i7 olmalı
ben daha çok film/dizi izleyen biriyim oyunu da arada bir oynarım çok fazla para vermek istemiyorum yani 12-13 bin gibi rakamlar vermek istemiyorum
bir sorum daha var ısınma problemi ile hiç karşılaştınız mı ?
görseldeki laptop benim işimi görür mü ?
74855

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Benim beklentim donmasın kasmasın beni uzun bir süre götürsün istiyorum ve tabiki donanımı da çok önemli özellikle de işlemcisi i7 olmalı
ben daha çok film/dizi izleyen biriyim oyunu da arada bir oynarım çok fazla para vermek istemiyorum yani 12-13 bin gibi rakamlar vermek istemiyorum
bir sorum daha var ısınma problemi ile hiç karşılaştınız mı ?
görseldeki laptop benim işimi görür mü ?

Evet işinizi görür. Isınma problemi yok, ısınması gerektiği kadar ısınıyor diyelim. Performansı etkilemiyor ve el yakmıyor. Attığınız bilgisayar gayet iyi ama ben o bütçelere çıkabilseydim ekran kartı daha iyi olan bu modeli tercih ederdim. İşlemcisi i5 ama bence 1050 ile 1650 arasındaki farka değer. Daha iyi fps verir.

hasan2471

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese merhaba bende abra a5 v15. 2 düşünüyorum ama lenovo l340 ile arasında kaldım sizce l340 almalı mıyım 7000tlye yoksa 1000 daha çıkıp tulpar almak daha mı mantıklı

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Evet işinizi görür. Isınma problemi yok, ısınması gerektiği kadar ısınıyor diyelim. Performansı etkilemiyor ve el yakmıyor. Attığınız bilgisayar gayet iyi ama ben o bütçelere çıkabilseydim ekran kartı daha iyi olan bu modeli tercih ederdim. İşlemcisi i5 ama bence 1050 ile 1650 arasındaki farka değer. Daha iyi fps verir.
i7 olması daha avantajlı olur

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Öyleyse her yönden sizi tatmin edecek şu cihaz sizin için iyi bir seçim olur.
6200 tl bence gayet yeterli bir fiyat daha da üzerine çıkmaya gerek yok hocam bir de Tulpar serisine baktım onun fiyatları bana çok tuzlu geldi

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
SDN Monster Notebook Kullanıcıları Klübü'ne hoş geldiniz!
Bu konu altında SDN Forum kullanıcılarından Monster Notebook kullananlar toplanıyor.

Başlayalım o zaman.

Ben Tupar T5 V19.1 kullanıyorum. 1 gün önce satın aldım. İlk izlenimim olarak;
-Cihazın tasarımı sade ve güzel.
-Performansı çok iyi.
-Ekran kalitesi çok iyi, IPS olması çok hoş.
-Oyuncu Laptopları genelde ısınır, ağır yükte İşlemci için en fazla 85, GPU için 80 derece seviyesini gördüm. Sabit kullanımda soğutucu faydalı olabilir.
-Klavyesi hoşuma gitti.
-3 USB-A noktası bir adette USB-C noktası var. Keşke bir adet daha USB-A olsaymış.

Marka gerçekten satış aşamasında çok ilgili. Ürünü mğazadan teslim aldım. 20-25 dakika içinde hazırladılar. Zorluk çıkarmadılar. Servisi konusunda çok olumlu yorumlar var. Benim gözümde Garanti konusunda bir Monster, iki Dell. Umarım değişmez :).

İyi Forumlar dilerim :).
Ekli dosyayı görüntüle 72969
Ekli dosyayı görüntüle 72970
Ekli dosyayı görüntüle 72971
Ekli dosyayı görüntüle 72972

Kafamda netleştirdim ve bunu almayı düşünüyorum. Haftaya İstanbul'a gideceğim. Büyük ihtimalle Tulpar T5 V19.1 alacağım. Son bir iki video izleyeyim dedim. CS:GO'da FPS'in 95-99 arası olması şaşırttı. Ne diyorsunuz bu değerlere? Siz böyle değerler görüyor musunuz? Yoksa ürünü karalamaya mi çalışıyorlar? Bir de TouchPad ses geldiği söylenmiş doğru mu?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Kafamda netleştirdim ve bunu almayı düşünüyorum. Haftaya İstanbul'a gideceğim. Büyük ihtimalle Tulpar T5 V19.1 alacağım. Son bir iki video izleyeyim dedim. CS:GO'da FPS'in 95-99 arası olması şaşırttı. Ne diyorsunuz bu değerlere? Siz böyle değerler görüyor musunuz? Yoksa ürünü karalamaya mi çalışıyorlar? Bir de TouchPad ses geldiği söylenmiş doğru mu?
Cihazın performansı olağan üstü çok memnunum. Ekran Kartı çok serin çalışıyor ama şu lanet olası 9750H çok ısınıyor. Monster'a özel bir sorun değil bu. GTA 5'e giriyorum 92-95 arasında geziyor. Macun yenileyip iyi bir soğutucu alacağım. Bilgisayar kendini kapatmadığı sürece sorun olmaz ama çok ta sağlıklı bir durum değil yani.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Cihazın performansı olağan üstü çok memnunum. Ekran Kartı çok serin çalışıyor ama şu lanet olası 9750H çok ısınıyor. Monster'a özel bir sorun değil bu. GTA 5'e giriyorum 92-95 arasında geziyor. Macun yenileyip iyi bir soğutucu alacağım. Bilgisayar kendini kapatmadığı sürece sorun olmaz ama çok ta sağlıklı bir durum değil yani.

Sana zahmet bana güzel bir soğutucu seçer misin? Veya sen ne alacaksın? Aynısından ben de alayım.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Sana zahmet bana güzel bir soğutucu seçer misin? Veya sen ne alacaksın? Aynısından ben de alayım.
INCA'nın 6 fanlı birtane var. Termal Macun sipariş ettim Maker Nano. İşe yaramaz ise alırım soğutucu.