SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi internet tarayıcısını tercih ediyorsunuz?

• Google Chrome

Kullanılan: 140 55.6%
  • Opera

Kullanılan: 47 18.7%
  • Firefox

Kullanılan: 35 13.9%
  • Safari

Kullanılan: 9 3.6%
  • İnternet Explorer

Kullanılan: 3 1.2%
  • Microsoft Edge

Kullanılan: 10 4.0%
  • Avant Browser

Kullanılan: 0 0.0%
  • Maxthon

• Yandex Browser

Kullanılan: 9 3.6%
  • diğer (belirtiniz)

• Kullanılan toplam oy
    252

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Windows sürümü ve Chromium sürümü nedir?
Tarayıcının Linux ve MacOS gibi işletim sistemleri için de sürümü bulunuyor. Bu sebepten tarayıcıyı kullandığım işletim sistemini söyledim. :)
69.0.3458.0 (Geliştirici Derlemesi) (64 bit) Sürümü

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eklenti için teşekkürler. Ama benim demek istediğim sayfaya sağ tıkladığımızda "sayfayı çevir" özelliğinin hep hata vermesiydi. :)

Son düzenleme:
Windows'ta Chromium'u kullanırken sayfa çeviri özelliği çalışmıyor. Hep hata veriyor. Acaba nedeni nedir?
@Türkçesever
Windows'ta Chromium kullanan kullanıcıya şimdiye kadar rastlamadım. Yeni yapıyı indirip denemenizde yarar olabilir. Bir de nasıl bir hata?

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Eklenti için teşekkürler. Ama benim demek istediğim sayfaya sağ tıkladığımızda "sayfayı çevir" özelliğinin hep hata vermesiydi. :)
Evet, haklısın,
"bu sayfa çevrilemedi" diye hata veriyor.
Ama yukarıda dediğim gibi, Google Çeviri eklentisi ile her hangi sorun yaşamıyorsun, şimdi denedim. :)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Evet, haklısın,
"bu sayfa çevrilemedi" diye hata veriyor.
Ama yukarıda dediğim gibi, Google Çeviri eklentisi ile her hangi sorun yaşamıyorsun, şimdi denedim. :)

Hocam eklenti için çok teşekkür ederim. Ne zamandan beri böyle bir eklenti arıyordum. :)
Bu arada normalde Opera'da sayfayı çevirme özelliği yok. Ama paylaştığınız eklentiyi Opera'ya kurarak bu özelliği kullanabiliriz.

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Hocam eklenti için çok teşekkür ederim. Ne zamandan beri böyle bir eklenti arıyordum. :)
Bu arada normalde Opera'da sayfayı çevirme özelliği yok. Ama paylaştığınız eklentiyi Opera'ya kurarak bu özelliği kullanabiliriz.
Yani, pek tabi. :)
Google Translate eklentisi

Yukarıda karşılaştığımız "bu sayfa çevrilemedi " hatası genel bir şey ve şimdilik eklentisiz çözümü yok gibi duruyor, Google Developers forumlarına baktım.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Arkadaşlar Chromium'da eklenti bildirimlerini nasıl kapatabilirim. Windows'ta eklenti bildirimine sağ tıkladığımda bildirimi devre dışı bırak diyebiliyorum. Ama Linux'ta eklentinin bildirimine sağ tıkladığımda bildirim kapanmış oluyor.

Bu güne kadar hep CHROME üzerinden yol aldık, son zamanlarda bazı sorunlar yaşıyordum. Biraz mozilla denemek istedim. Şimdilik aramız iyi gidiyor bakalım.

Steamde birçok trade işim oluyor. En çok işime yarar eklentiye google chrome sahip olduğundan chrome kullanıyorum. Ancak bu eklentiler opera'da da olsa hiç düşünmeden operaya geçerdim :)

Tarayıcıyının tasarımını beğeniyorum. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşatmadı. Yandex'i zaten 5-6 saat forum ile birlikte kullanırım. İşlevsel buluyorum. Uzantı desteğide geniş. Bugüne kadar Mozilla'da kullandım, Chrome sersini, Opera'da dahil. hiçbiri Yandex kadar tatmin etmedi. Diğerlerinde hep sorun yaşadım. :)
Android'e Yandex Browser'ı kurdum. Şu anda iyi çalışıyor. Google Chrome'a göre bir sürü özellik eklemişler.
Linux sürümü beta ama Türkçe dil desteği var mı? Merak ettiğimden dolayı soruyorum.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Windows'ta Opera Developer'ı yükledim. Tam istediğim gibi olmuş. :)

Artık Opera Developer'da arama motorunu özelleştirebiliyor ve kaldırabiliyoruz. Ayrıca dahili reklam engelleyicisi de geliştirilmiş. Onun haricinde ayarlar sekmesi daha modern ve güzel bir görünüme sahip. :)

Artık Opera Developer'da arama motorunu özelleştirebiliyor ve kaldırabiliyoruz. Ayrıca dahili reklam engelleyicisi de geliştirilmiş. Onun haricinde ayarlar sekmesi daha modern ve güzel bir görünüme sahip. :)
Opera'nın normal sürümünden farkı ne?

Opera'nın normal sürümünden farkı ne?
Beta gibi düşün, yeni özellikleri var ve çok stabil değil.

Umut YAZGAN

Güvenlik&Linux
Yönetici
Moderatör
Opera'nın beta sürümü var ama @Halktan Biri'nin kullandığı sürüm herhâlde daha da kararsız olanı.
Geliştirici sürümü oluyor Developer, beta ve stabil sürümlere nazaran farklılık gösteriyor her açıdan. Deyim yerindeyse; çeşitli testlere, derin incelemeye, kurcalanmaya en müsait olanı.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Opera'nın beta sürümü var ama @Halktan Biri'nin kullandığı sürüm herhâlde daha da kararsız olanı.
Kararsız demeyelim de test sürümü diyelim. Yeni özellikler ilk olarak developer sürümünde test ediliyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Beta gibi düşün, yeni özellikleri var ve çok stabil değil.
Açıkçası stabil olmadığı düşüncesine katılmıyorum. Şu an için gayet kararlı çalışıyor. :)

Son düzenleme:

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
stat counter