SDN Anketi Sonuçlandı; Lider Belli Oldu

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
ShiftDelete.Net okuyucuları arasında yaptığımız web tarayıcısı anketi sonuçlandı. Açık ara farkla lider kim oldu dersiniz? İşte sonuçlar.

Ekim ayında başında, okurlarımızın web tarayıcısı alışkanlıklarını tespit etmek için başlattığımız "SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?" anketi sonuçlandı. 250'den fazla oyun kullanıldığı ankette birinci, %71,48 gibi baskın bir oranla Mozilla Firefox oldu. İkinci sırada, özellikle hız ve eklenti gerektirmeyen özellikleri konusundaki başarısıyla %21,09 oyla Opera yer alıyor.

Chrome İyi Başladı

Henüz yeni bir tarayıcı olan Google Chrome da her beş SDN okurundan birinin bilgisayarında aktif olarak bulunuyor. Internet Explorer kullanıcısı %16,41 orana sahipken, daha çok Mac sahiplerinin tercih ettiği Safari ise %4,30 oyla en arka sırada yer alıyor. Ankete katılarak, bilişim dünyasında girişken rol oynayan tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz.

:: Sonuçlardan memnun kaldınız mı?

Yazan : Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hiç memnun kalmadım ben ie6 taraftarıyım firefox sadece rapidshare ile flashgot ile işime yarıyor başka zamanlarda kullanmıyorum

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
memnun değilim operayı 1. sırada görmek istiyoruz :D

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
shiftdelete.nmet sıtesı teknolojı haberlerı verıyor ve bu sıtenın genel profılı bılgısayarla vee ınternetle daha cok ılgılı kısıler bu sıteyı takıp eden cogu kısı firefox3 cıkmadan haberı oluyor operannın enguncel suru hangısı bılcek kadar alternatıfler oldugunu bılıyor. bunun ıcın firefox bırıncı cıkması cok cok mantıklı. bu burj el arabda kalanların arabaları uzerınde arastırma yapıp sonuc mercedes cıkınca olurmu dunyada en cok toyota satılıyor demek gıbı. demekkı bu ısı bılen fırefox kullanıyor(isitsanalar kaydeyı bozmaz)

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Herkesin tercihleri kullanım yönüyle alakalı kuşkusuz.Birçok kullanıcı önemli avantajları nedeni ile Firefox dedi ben de dahil.

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ie7 yi heba etmemek lazım...

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Firefox bide kasmasa tam süper olacak

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Firefox.. Daima birinci olacaktır :D

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sonuçlar beni memnun etti. Aslında sadece ben kullasam firefox'u ya da herkes firefox kullansa benim için bir şey değişmez ama iyi olanın kullanılmasından yana olduğum için firefox taraftarıyım. Bilgisayarımda FF nadiren de olsa kasıyor ama kastığında aklıma "Firefox Ultimate Optimizer" yamasını getirtiyor. Böylelikle yamayı gidip çalıştırıyorum. :) Yama değil de bir nevi program. Google'dan arayıp bulabileceğiniz, FF'nin bellek kullanımını müthiş derecede azaltan bir programcık. Şu anda tam 16 adet eklenti etkin durumda, 4'ü ise pasif durumda.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ya arkadaşlar zaten soru saçma "anket sonucundan memnun kaldınız mı?"
Bazı arkadaşların yorumu daha saçma ben memnun kalmadım ie birinci olmalı, beriki opera olmalı ben de diyecem ki opera olmalı.
Eeeee kardeşim anket bu sdn yöneticileri seçmemiş ki...
:)

ozeldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tilki yine alt etti beklenen sonuç gayet memnuniyet verici...

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Profesyoneller Firefox der bencee;) hız bizim için önemlidir ardından opera gelir chrome daha toy bence firefox a iyii rakit olacak =)

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Eklentileri(Ad Block,Flashgot,Forecastfox,Webmail Notifier vs.) ve sekmeleri sayesinde Firefox.

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
google, google talkda yaptığını chrome da yapmazsa chrome yakın zamanda ie nin en büyük rakibi olur.. we umarım kazanır

chrome gelene kadar forever FİREFOX