Şarjdayken kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

Uncas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özellikler şunlar :

Intel Core i7 7700HQ
Ram 8 GB DDR4
Ekran Kartı 2 GB
NVIDIA GTX 1050

Piyasada ki oyunları açar mı ve asıl merak ettiğim şarjdayken kullansam,oyun oynasam sıkıntı çıkarır mı ilerde?Mesela pili şuan 2 saat kadar gidiyor.Şarjdayken oyun falan oynasam veya solidworks auto cad gibi programlar kullansam ilerde bu sürenin kısalması gibi bir durum olur mu?Tavsiyeleriniz nedir

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Özellikler şunlar :

Intel Core i7 7700HQ
Ram 8 GB DDR4
Ekran Kartı 2 GB
NVIDIA GTX 1050

Piyasada ki oyunları açar mı ve asıl merak ettiğim şarjdayken kullansam,oyun oynasam sıkıntı çıkarır mı ilerde?Mesela pili şuan 2 saat kadar gidiyor.Şarjdayken oyun falan oynasam veya solidworks auto cad gibi programlar kullansam ilerde bu sürenin kısalması gibi bir durum olur mu?Tavsiyeleriniz nedir
çıkarmaz

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Evet, medium ayarlarda 1080p'de akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır. Pili çıkarıp, fişe takılı bir halde kullanabilirsiniz. Bataryanın zarar görmesini ve cihazın aşırı ısınmasını engellersiniz...

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Laptobun pilini çıkartın öyle kullanın yoksa şarjda kullanırken laptop aşırı ısınabilir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet, medium ayarlarda 1080p'de akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır. Pili çıkarıp, fişe takılı bir halde kullanabilirsiniz. Bataryanın zarar görmesini ve cihazın aşırı ısınmasını engellersiniz...

İyi Forumlar...
Laptobun pilini çıkartın öyle kullanın yoksa şarjda kullanırken laptop aşırı ısınabilir
Pil çıkmıyorsa ne yapacağiz?? Onu da söylesenize beyler :D

Konu sahibi arkadaş
Benim laptopumda şöyle bir olay var batarya dolduğunda prize geçiyor. Programından baktığımda şarj olmuyor
Fişe takılı diyor
Bir de öncelikli AC kullanımı var onu da seçebilirsiniz.
Zaten oyun oynarken fişe takılı oynanan lazım çünkü bilgisayar pilde tam gücünü veremez diye biliyorum.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

Konu sahibi arkadaş
Benim laptopumda şöyle bir olay var batarya dolduğunda prize geçiyor. Programından baktığımda şarj olmuyor
Fişe takılı diyor
Zaten oyun oynarken fişe takılı oynanan lazım çünkü bilgisayar pilde tam gücünü veremez diye biliyorum.
Güzel ayrıntı. :D Denetim Masasından Performans moduna alabilir...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300

Konu sahibi arkadaş
Fişe takılı diyor

o pili çıkarılamayan laptoplar genellikle son modeldir o modellerinde öyle tam kapasite güç kullanımı sıkıntısı olacağını sanmıyorum Şarj olurken kullanılmamalı şarj doluyken pili kullanmama olasılığı var kablo ile prizdeyken her model için aynı şeyi söylemem

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Murat Burç haklı.Yeni dizüstü bilgisayarlarda pili çıkarmaya gerek yok.Pil dolduktan sonra batarya korumaya geçer.%97 (markaya göre değişir ben Lenovo kullanıyorum) seviyelerinde pil dolumu durdurulur.Benim gibi çoğunlukla evde kullanıyorsan şarjda iken performanslı,dışarı çıktığında ise dengeli modda kullanabilirsin.Sürekli modmu değiştireceğim dersen hayır kendi modunu oluşturup pilde ve şarjda nasıl kullanman gerektiğini ayarlayabilirsin.İyi forumlar :)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
baktığınız model monster sanırım. düşündüğüm bir modeldi ancak, daha uygun bir cihaz temin ettim. :)

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Aynen bataryayı çıkartın şarjda oynayacak iseniz yoksa o bilgisayar fişe takmadan açılmaz.