Şarjdayken film izlemek

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

PC-Lover

Üyecik
çalıştığım yerde pek fazla iş olmuyor bende haliyle film izliyorum ama şarjım çok dayanmıyor eğer telefonum şarjdayken film izlersem telefonun bataryası olumsuz yönde etkilenir mi

Not:film izlerken TV+ kullanıyorum

tb2dlh

Doçent
çalıştığım yerde pek fazla iş olmuyor bende haliyle film izliyorum ama şarjım çok dayanmıyor eğer telefonum şarjdayken film izlersem telefonun bataryası olumsuz yönde etkilenir mi

Merhaba,
Dostum hiçbirşey olmaz.
Batarya orijinalse tabi...

Yan etkiler görürsün.
Pil ömrü azalır.
Aşırı ısına bilir telefon

O kadar

Death Mark

Guru
Onursal Üye

Zararını telefonun aşırı ısınması, şarjın çabuk dolmaması ve şarjın hızlı bitmesi olarak gözlemlersiniz. Bunun yerine powerbank kullanabilirsiniz.

ÆSir

Profesör
Çok büyük zarar verir çünkü hem bir uygulama çalışıyor, hem saniye başı milyon kare hareket ediyor hemde sürekli online veri indiriyorsun. Bu gerek wi-fi gerek mobil ağ olsun. Aynı zamanda birde akım giriyor sürekli. Yoğun bir sirkülasyon. O yüzden tavsiye edilmez pek. Orijinal batarya dahi olsa ömrü azalır.

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Lityum iyon piller zaten çabuk aşınan bir yapısı var. Zorlandığında patlama riski bile var.

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Merhaba,
Dostum hiçbirşey olmaz.
Batarya orijinalse tabi...

Yan etkiler görürsün.
Pil ömrü azalır.
Aşırı ısına bilir telefon

O kadar
Durumun tamamen orijinal bataryayla alakası yok. Aynı yöntemde oyun oynansa batarya zarar görür.

benim tablet ve telefon o şekil çalışıyor sorun yok TV+ şarjı vampir gibi emiyor spotify da öyle...
Screenshot_2018-10-03-16-07-55.png
SC20180111-180347.png

Zexus

Üyecik
asla deneme, tecrübem var sarjdayken oynarken fazla ömrü hemende kısaldı.

stat counter