şarj süre farkları

Bu konuyu okuyanlar

mstf2705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
operatörler arası şarj konusu fark ediyormudur bununla alakalı bir çalışma yada duyumu olan var mı?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
??? operatör şebekeyle ilgilenmiyor mu? Şarj nereden çıktı:)

mstf2705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
??? operatör şebekeyle ilgilenmiyor mu? Şarj nereden çıktı:)
daha önceden böyle şarj konusunda çalışmaları ve iddaaları vardı sonuçta şebeke direk şarja etki eden bir durum,ondan sormuş olabilirim değil mi :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
daha önceden böyle şarj konusunda çalışmaları ve iddaaları vardı sonuçta şebeke direk şarja etki eden bir durum,ondan sormuş olabilirim değil mi :)
Operatör firmasına göre değil de şebeke seçimine göre şarj performansı etkilenebilir.
Örneğin 2G şebekeyi seçmek 4.5G (LTE)'ye göre daha az şarj tüketebilir.

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Kendi deneyimimi aktarayım. Daha önce Vodafone kullanırken (telefon iPhone 6S idi) şarj inanılmaz hızlı tükeniyordu ardından Turkcell e geçtim ve şarjım aktif kullanım olarak 1 saat civarında arttı. Şu an tekrar Vodafone kullanıyorum (telefon iPhone X) şarj süresi 1 günü çok rahat çıkarıyor ama mobil veriyi açıp birkaç dakika internette takılınca ki Vodafone interneti rezalet ötesi bir 3G bir 4G bir EDGE olup duruyor, arada internet gidiyor telefon hemen ısınmaya başlıyor ve şarjı hızla düşüyor. Tekrar Turkcell e geçiş için başvuru yaptım kısmetse yarın geçişim tamamlanacak. Kısacası bana göre şebekenin çekim gücü zayıfsa telefon bağlantı kurmak için ekstra çaba sarf ediyor ve bu da şarja yansıyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Ön görün doğru çünkü telefonun edge, 3G ve 4G arasında sürekli geçiş yaparak bir efor sarf ediyor. Sabit bir çizgide kaldığında telefon yorulmamış oluyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
3G ile 4.5G arasında büyük bir pil tüketimi söz konusudur.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
3g'nin mi? Instagram'da takılmaya yetiyor, bir tek video görünce kaydediyorsun, sonra internet gelince kaydedilenlerden yeniden izliyorsun videoyu. tek eksisi bu.
Forumda hiç yetmiyor. Mecburen 4.5 G kullanıyorum. Tabi cihazın modem yongasının etkisi de çok önemli.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Forumda hiç yetmiyor. Mecburen 4.5 G kullanıyorum. Tabi cihazın modem yongasının etkisi de çok önemli.
3g internetim olsa foruma girmem, zaten mobilde internete gerek duymam. evden çıkmıyorum ki! muahaha :)

mstf2705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kendi deneyimimi aktarayım. Daha önce Vodafone kullanırken (telefon iPhone 6S idi) şarj inanılmaz hızlı tükeniyordu ardından Turkcell e geçtim ve şarjım aktif kullanım olarak 1 saat civarında arttı. Şu an tekrar Vodafone kullanıyorum (telefon iPhone X) şarj süresi 1 günü çok rahat çıkarıyor ama mobil veriyi açıp birkaç dakika internette takılınca ki Vodafone interneti rezalet ötesi bir 3G bir 4G bir EDGE olup duruyor, arada internet gidiyor telefon hemen ısınmaya başlıyor ve şarjı hızla düşüyor. Tekrar Turkcell e geçiş için başvuru yaptım kısmetse yarın geçişim tamamlanacak. Kısacası bana göre şebekenin çekim gücü zayıfsa telefon bağlantı kurmak için ekstra çaba sarf ediyor ve bu da şarja yansıyor.
bilgi için teşekkür ederim bende bikaç kişiden senin dediğin şeyleri duydum burda sordum turkcellin şebeke çekimi telefonu yormadıgından daha az şarj tüketiyor sanırım kullanıcı deneyimleri bunu gösteriyor.teşekkür ederim verdiğin bilgi için[/QUOTE]

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
bilgi için teşekkür ederim bende bikaç kişiden senin dediğin şeyleri duydum burda sordum turkcellin şebeke çekimi telefonu yormadıgından daha az şarj tüketiyor sanırım kullanıcı deneyimleri bunu gösteriyor.teşekkür ederim verdiğin bilgi için
[/QUOTE]

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem sevindim.

keepsake

Asistan
Reaksiyon puanı
10
3.5g ile 4.5g cekim modlarina gore fark eder.