Sarj fullenince akım almaya devam eder mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar telefonu (J7 duo) gece sarja bıraksam öyle kalsa sabaha kadar sarj dolunca akımı keser mi yoksa almaya devam edip bataryayı şişirir mi?

tb2dlh

Asistan
Arkadaşlar telefonu (J7 duo) gece sarja bıraksam öyle kalsa sabaha kadar sarj dolunca akımı keser mi yoksa almaya devam edip bataryayı şişirir mi?
Merhaba,
Benim bildiğime göre akımı kesmiyor diye biliyorum ama,bir yandan da kesiyor olabilir gibi geliyor. Sabah bakınca beni bilgilendirirsen sevinirim %100 olunca kesmiş mi akımı.

ismini vermek...

Asistan
Yasaklı
şarj a devam eder zaten öyle olması lazım bazı antivirüs programlarında da ekstra şarj etmenin yararlı olduğu soyleniyor

Princeps

Güvenlik&Linux
Yönetici
Moderatör
Şarj fullendiğinde (%100 olduğunda) telefon gelen isteği kabul etmez zaten ihtiyacını karşılıyor. Fakat gereksiz şekilde prizde olduğu sürece, hem cihaza hem bataryaya zararı var.

Ben her gece şarja bırakıyorum, sm t280q cihazımı. Bir zararını görmedim batarya şişmiyor diye biliyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim bakma fırsatım olmadı fakat bugün bidaha sarja takıp sizi bilgilendiririm.Benimkide değişir batarya fakat yinede sorayım dedim.