Şarj bittiği için açılmayan Nexus 4 telefon için çözüm..

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dün başıma gelen bir olay ve sonrasında bulduğum çözümle ilgili bir şey paylaşmak istiyorum arkadaşlar...

Cihazın şarjı bitti ve ardından kapandı. Sonrasında şarja takmama rağmen şarj olmadığını, bildirim ledinin yanmadığını ve de açılmadığını gördüm. Uzun süre şarjda tuttum ancak herhangi hareketlenme olmadı. Brick olduğunu düşünerek yedek telefon olayına girişecekken küçük bir araştırma yaptım. Benzer durumdaki diğer marka ve modellerde geçerli mi bilmiyorum ancak Nexus 4 için çözüm tam olarak şu:

Ses kısma + Power tuşuna aynı anda 15 sn süre ile basıyoruz. 15 sn sonrasında, tuşlar basılı haldeyken şarj cihazını takıyoruz.. Önce bildirim ledi yanıyor ve sonrasında şarj olmaya başlıyor telefon. İşlem bu kadar.. Diğer cihazlarda da işe yarar umarım...

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Yedek telefon da nexus 5 miydi abi :D bu arada samsung telefonlarda da mi ayni sekilde ki

Yok :D Emektar Galaxy Gio :) Nexus'tan Gio'ya geçince resmen at-eşek olayı oldu yalnız. Diğer telefonlara olup olmadığını bilmiyorum ancak denemekten zarar gelmez. Gerçi Ses kısma + Power kombinasyonu Samsung cihazlarda da var. Bana olur gibi geliyor. Denemek lazım.

Ace 2 ve Note 10.1 kullanıyorum böyle bir şey olmadı. Ama şarj tamamen bitip kapandıysa bir süre kapalı halde şarj olunca açılıyorlar.

Pil %0 yani tamamen bitiyor bu da telefonun açılmamasına ve RLOD yani Red Light Of Death sorununa sebep oluyor çözümü de arkadaşın dediği gibi. Telefonun şarjını %5 ten aşağı düşürmemenizi tavsiye ederim yoksa bataryanın ömrü azalıyor ve telefon hiç açılmamaya başlıyor.

Sadece nexsus için değil tüm telefonlar için böyle. Tam kapanmadan bataryayı doldurmalıyız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten çalışıyo acayip mutluyum telefon yurtdışında telefon bozulması ölümmüş resmen soğuk terler aktı

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
cheleby Nexus 7