Sarı ünlem sorununa bir çare!

Bu konuyu okuyanlar

TypeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Allah rızası için Wi-fi'de sağ alt köşede sarı ünlem sorununa çözüm bulun. Çıldırmak üzeriyim. Ne yaptıysam ne ettiysem kurtulamadım. Çok sık sarı ünlem işareti geliyor ve internete giremiyorum. Bunun çözümü gerçekten yok galiba... Çünkü interneti altına üstüne getirdim hiç bir bilgi çözüme ulaştıramadı. Bulabilcek varsa çözümü helal olsun dicem.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
wifi ye pc yi yaklastırmak :D az cektigi için sarı oluyodur ...

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ya modemin arızalı ya da internet hattında problem var. Hangi interneti kullanıyorsan onun müşteri hizmetlerini ara. Derdini anlat.

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bilgisayarının wifi sürücüsünü güncel olduğundan emin ol. Başka bilgisayarda dene.

TypeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
wifi ye pc yi yaklastırmak :D az cektigi için sarı oluyodur ...

Ya modemin arızalı ya da internet hattında problem var. Hangi interneti kullanıyorsan onun müşteri hizmetlerini ara. Derdini anlat.

Bilgisayarının wifi sürücüsünü güncel olduğundan emin ol. Başka bilgisayarda dene.

Sarı ünlem işareti varken diğer bilgisayarlarda problem olmuyor... Denedim. Sadece benim bilgisayarımda problem oluyor. Ben internete giremezken diğer bilgisyaarda girebiliyorum ve sarı ünlem işareti olmuyor. Ben bunu ne yaptıysam çözemedim. Gerçektne ilk defa çözülmücek bir sorun buldum. Yok yani çözülmüyor ve çözemedim.. Her yolu denedim. Modemle alakalı olduğunu düşünmüyorum zaten komşudan çekiyorum. Modem bende değil Ama modemde sorun olduğunu düşünmüyorum benim bilgisyarda bir sorun var durduk yere ve son zamnalar çok sıklaştı hep sarı ünlem çıkıyor. Reset attıktan sonra gidiyor ... Sonra belli bir süre sonra yine oluyor ve iyicene çıldırmış durumdayım. Çözmünü bulabilecek arkadaşlar vardır diye düşüdüm en son shiftdeleteye yazdım artık.. :S

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Sarı ünlem işareti varken diğer bilgisayarlarda problem olmuyor... Denedim. Sadece benim bilgisayarımda problem oluyor. Ben internete giremezken diğer bilgisyaarda girebiliyorum ve sarı ünlem işareti olmuyor. Ben bunu ne yaptıysam çözemedim. Gerçektne ilk defa çözülmücek bir sorun buldum. Yok yani çözülmüyor ve çözemedim.. Her yolu denedim. Modemle alakalı olduğunu düşünmüyorum zaten komşudan çekiyorum. Modem bende değil Ama modemde sorun olduğunu düşünmüyorum benim bilgisyarda bir sorun var durduk yere ve son zamnalar çok sıklaştı hep sarı ünlem çıkıyor. Reset attıktan sonra gidiyor ... Sonra belli bir süre sonra yine oluyor ve iyicene çıldırmış durumdayım. Çözmünü bulabilecek arkadaşlar vardır diye düşüdüm en son shiftdeleteye yazdım artık.. :S

Arkadaşım şöyle ki senin bilgisayarın wifi cekim gucu dusuk sinyali yeterince guclu alamadıgı için kopuyo . Acces poitn alıp menzil genişletebilirsin ama arasıra ondada kopmaları goze alıcaksın . Zamanında cok yasadım o problemleri :D Yada komsuna soyle daha yakın bi yere koyabiliyosa modemi oraya koysun ;)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bağlantı kopuyor demiyor, internet alamıyorum diyor. Bağlantı kopunca ünlem çıkmaz..

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Bağlantı kopuyor demiyor, internet alamıyorum diyor. Bağlantı kopunca ünlem çıkmaz..

Biliyoruz ama tamamen kopmuyo mesafeden dolayı ip alamıo olay bu . istedigi herseyi deneyebilir ne yapsa yapsın aynı sorun olucak . ÇEkimi güçlendirmek için uğrasması lasım . Çekmiosa anten tak gibi fikirler işe yarar ama format vs driver yazılımla cozulecek bisey deigl denemesi bedava ..

Son düzenleyen moderatör:

TypeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzaklıkla ilgisi yok bence. Farklı bir durum var. Arastırdıklarımdan esindiğim bilgiye göre DNS alamıyor vs. Diyorlar ama tüm uygulamaları yaptım hala çözüm bulamadım. Yok mu şu sorunu çözecek bir babayiğit. Türk formlarında birisnde rastlamadım vala çözümüne... Bulan olursa çok dua edecem vala ona :D

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Kullandığın sağlayıcı nedir ? Modem olarak ne kullanıyosun ? Pc modelin nedir ?

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Uzaklıkla ilgisi yok bence. Farklı bir durum var. Arastırdıklarımdan esindiğim bilgiye göre DNS alamıyor vs. Diyorlar ama tüm uygulamaları yaptım hala çözüm bulamadım. Yok mu şu sorunu çözecek bir babayiğit. Türk formlarında birisnde rastlamadım vala çözümüne... Bulan olursa çok dua edecem vala ona :D

KArdeşim benim Pc ni al komsunun evine git bakalım orda yapıcak mı ? Sonra da gel benden ozur dile ok ?

Metinxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ttnet kullaniyorsan bu aralar normal genelde sorun devam ediyor

TypeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
KArdeşim benim Pc ni al komsunun evine git bakalım orda yapıcak mı ? Sonra da gel benden ozur dile ok ?

Ne için özür dilemem gerekiyor? Bence forumda gezinme sen fikirde verme hiç kimseye. Sen olayı hala çözememişsin anlaşılan. Olay senin pc değil, olay benim pc ile internet arasında bir problem. Başka bilgisayarlarda olmuyor. Sadece bende oluyor. Zeki insan biz denemedik dimi bunu. Onuda denedim sen merak etme. Senin düşündüklerinden daha fazlasını denediğimden şüphem yok.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Aga bagli baska cihazlarla IP cakismasi olabilir. (Pc,laptop,tel,tablet)

Sabit IP vermeyi dene

192.168.1.1 (her modem de fakli olabilir tplink lerde cihazin altinda yazar)
255.255.255.
192.168.1.50 ( otomatik dhcp de ilk 10 dagitilir yuksek rakamla dene )

TypeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aga bagli baska cihazlarla IP cakismasi olabilir. (Pc,laptop,tel,tablet)

Sabit IP vermeyi dene

192.168.1.1 (her modem de fakli olabilir tplink lerde cihazin altinda yazar)
255.255.255.
192.168.1.50 ( otomatik dhcp de ilk 10 dagitilir yuksek rakamla dene )

Sabit ip ver deniyorda bunu nasıl nerden verecez? Ve hangi ip numaraısnı vercez Anlamıyorm ben pek. Bu sefer işin içine modem vs. giriyor.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Sabit ip ver deniyorda bunu nasıl nerden verecez? Ve hangi ip numaraısnı vercez Anlamıyorm ben pek. Bu sefer işin içine modem vs. giriyor.
Modemin şifresini biliyorsanız arayüze girin. DHCP Sunucu ayarlarından mac adresinizi belirtip sabit ip atayacaksınız. 192.168.1.100-192.168.1.199 (modem markasına göre farklılık gösterebilir). Kablosuz istemci listesinden kullanımda olan ip leri görebilirsiniz.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Tüm açık klasörleri ve programları kapat.
Dns ayarlarını otomatiğe al.
Sonra restart et pc yi.
Sonra çalıştıra cmd yaz enter de.
Açılan ekrana sırası ile
ipconfig -release yaz bu ip ni serbest bırakacak.
Sonra
ipconfig -renew yaz bu tekrar ip almanı sağlayacak.
Sonra
ipconfig -flushdns yaz bu da önbelegi temizleyecektir.
Sonra
Shutdown -r -t 0 yaz bilgisayarın yeniden başlayacaktır ve sorunun büyük olasılıkla düzelecektir. Düzelmezse yazın yardım etmeye çalışayım .

cleage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm açık klasörleri ve programları kapat.
Dns ayarlarını otomatiğe al.
Sonra restart et pc yi.
Sonra çalıştıra cmd yaz enter de.
Açılan ekrana sırası ile
ipconfig -release yaz bu ip ni serbest bırakacak.
Sonra
ipconfig -renew yaz bu tekrar ip almanı sağlayacak.
Sonra
ipconfig -flushdns yaz bu da önbelegi temizleyecektir.
Sonra
Shutdown -r -t 0 yaz bilgisayarın yeniden başlayacaktır ve sorunun büyük olasılıkla düzelecektir. Düzelmezse yazın yardım etmeye çalışayım .

beni sinir hastası olmaktan kurtardığın için teşekkür etmeye geldim. çok savol valla inş istediklerin her şeyler olur

Cafcafcaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi ben dediklerini yaptım fakat yine olmadı ilk önce sarı ünlem çıkıyordu şimdi hiç ağ bulunamadı diyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musun

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
abi ben dediklerini yaptım fakat yine olmadı ilk önce sarı ünlem çıkıyordu şimdi hiç ağ bulunamadı diyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musun
Bu problemin sebebi modemle wifi cihazı arasındaki bağlantının kopmasıdır. Kopunca da kendiliğinden düzelmiyor. Peki neden kopar ? ya modemle arandaki mesafe uzak olabilir, arada sinyali etkileyecek elektronik veya metal cinsi malzemler olabilir (buzdolabı, tv vs) ya da wifi alıcının kalitesi iyi değildir veya menzili yetmiyor olabilir. Bu sebepler aradaki iletişim kopar ve kendini yenilemediği için bu problem olur. Çözüm olarak, acces pointle menzil genişletilebilir ama garantisi yoktur pek iyi bir çözüm değildir. Harici kalitesiz bir wifi alıcısı varsa özellikle kablolu cinsten bu değiştirilebilir antenli yeni bir wifi alıcısı kullanılabilir ve modemle mesafeyi kısaltmanın yollarına bakılabilir. (Örn: üst kattan alıyorsan oturma odasına değil daha yakınsa mutfağa taktırabilirsin modemi)

Cafcafcaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiçbir ağ gözükmüyor kendi evimde Wi-Fi telefonlarda çekiyor gayet iyi bir şekilde ama PC de hiçbir ağ görüntülemiyor

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Wi-Fi alıcı nedir tamir edilebilir mi peki
Hiç ağ görünmüyorsa bilgisayarın Laptop ise wifi alıcısı dahilidir içindedir değiştir onu servis. Ama senin problemin driverlarını silmiş olabilirsin gibi geldi bana. Ağ ve aylaşım merkezinde bak bakalım sorun gider e tıkla. Çarpının üzerine tıkla ne diyecek ona bakalım. Bilgisayarla birlikte driver cd si verilmişse anakart driverlarını tekrar yukle insallah sorunun çözülür.

Cafcafcaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım driver meselesi onu nasıl yükleyebilirim bilgisayarım eski çünkü CDsi yok lütfen yardımcı olursanız çok iyi olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç ağ görünmüyorsa bilgisayarın Laptop ise wifi alıcısı dahilidir içindedir değiştir onu servis. Ama senin problemin driverlarını silmiş olabilirsin gibi geldi bana. Ağ ve aylaşım merkezinde bak bakalım sorun gider e tıkla. Çarpının üzerine tıkla ne diyecek ona bakalım. Bilgisayarla birlikte driver cd si verilmişse anakart driverlarını tekrar yukle insallah sorunun çözülür.
Sanırım driver meselesi onu nasıl yükleyebilirim bilgisayarım eski çünkü CDsi yok lütfen yardımcı olursanız çok iyi olacak