Sandisk extreme ssd boot sorunu

Bu konuyu okuyanlar

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi geceler öncelikle. Bende bugün sandisk extreme 120gb aldım. Amacım ssd ye windowsu kurup mevcut harddiskimi de depo olarak kullanmak. Yanlız şöyle bir durum var. DVD den başlatıp windowsu SSDye kurabiliyorum. Fakat kurduktan sonra ilk olarak windows kurulumdan sonra açılıyor fakat yeniden başlattıktan sonra windowsu bir türlü ssd den başlatamıyorum. Anakart ayarlarından bütün sata modlarıyla boot sıralamalarıyla hepsini tek tek denedim. Mevcut harddiski söküp sadece ssd takılıyken açmaya çalıştım ama her seferinde boot ederken boot cihazı bulunamadı diyor. Anakart asus p8p67le 2 tane sata3 birde sata3 marvell var. 4 tanede sata2. AHCI ve ide ikisini de denedim. Sorun nedir sizce ?

:bored:

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözüldü arkadaşlar. Sadece ssd takılıyken dvdden kurulumu başlattım. Anakartım asus. Üzerinde marvell sata3 portu var ssdyi oraya taktım. kurulumu tamamladıktan sonra diğer hdd yi taktım ve biostan boot önceliğini ssd ye verdim. Sorun yok şimdilik ama AS SSD test yaptım okuma hızı 280mblarda geziyor. Hızlandırmanın yolu var mı ? Anakart intel vs driverlar kurulu.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Sadece ssd takılıyken dvdden kurulumu başlattım. Anakartım asus. Üzerinde marvell sata3 portu var ssdyi oraya taktım. kurulumu tamamladıktan sonra diğer hdd yi taktım ve biostan boot önceliğini ssd ye verdim. Sorun yok şimdilik ama AS SSD test yaptım okuma hızı 280mblarda geziyor. Hızlandırmanın yolu var mı ? Anakart intel vs driverlar kurulu.

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tebrikler hocam vallahi süper bir yazı dizisi olmuş :)

Sorunla karşılaştın, geçici olarak ve biraz eksikler olarak sorununu çözdün, 3. aşamada ise sorununu tam olarak çözüp bizlere kaynak olarak sundun.

Gerçekten tebrik ediyorum Teşekkürler :)

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aynen öyle oldu. Bazıları vardır benim gibi sorun çözülmeden o işi bırakmak zıkkım olur :D

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen öyle oldu. Bazıları vardır benim gibi sorun çözülmeden o işi bırakmak zıkkım olur :D

Aynen dediğiniz gibi.O işte efsane olana kadar çözmeden bırakamayız :) Sorun çözülünce ufak bi gülümsemeyle gelen coşku paha biçilemez :D

SSD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Marvell SATA kontrolcüleri ile SandForce firmasının SSD kontrolcüleri arasında bir uyuşmazlık olması sebebiyle böyle bir sorun meydana gelmektedir.