Samsungcular neden bu kadar iPhone a öfkeli ?

Bu konuyu okuyanlar

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Çok gereksiz bi konu millette ki derde bak ya :) adam 4 asgari ücret parasını x e vermiş sanane ? Veya adam 5 yıldır samsung note 4 kullanıyomuş sanane ? Biri hava atmak için x almış diğeri günlük yaşamında ihtiyacını karşılayabileceği için note 8 almış sanane arkadaş ? Siz arıza mısınız abi telefonla mı yediniz kafayı ya ? bırakın milletin oturduğu evi bindiği arabayı kullandığı telefonu siz kendi hayatınıza baksanıza ya ne kadar gereksiz işler .editör arkadaş çok güzel açıklamış zaten marka algısı denen bi gerçek var ve bunu başarabiliyosa birileri başaramamışlar kendine bakmalı biz neden bu fiyata satamıyoruzda adamlar satıyo diye.kimsede demez memlekette altının gramı kaç lira oldu yağın kilosu kaç lira oldu döviz kuru ne alemde varsa yoksa telefon?

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Çok gereksiz bi konu millette ki derde bak ya :) adam 4 asgari ücret parasını x e vermiş sanane ? Veya adam 5 yıldır samsung note 4 kullanıyomuş sanane ? Biri hava atmak için x almış diğeri günlük yaşamında ihtiyacını karşılayabileceği için note 8 almış sanane arkadaş ? Siz arıza mısınız abi telefonla mı yediniz kafayı ya ? bırakın milletin oturduğu evi bindiği arabayı kullandığı telefonu siz kendi hayatınıza baksanıza ya ne kadar gereksiz işler .editör arkadaş çok güzel açıklamış zaten marka algısı denen bi gerçek var ve bunu başarabiliyosa birileri başaramamışlar kendine bakmalı biz neden bu fiyata satamıyoruzda adamlar satıyo diye.kimsede demez memlekette altının gramı kaç lira oldu yağın kilosu kaç lira oldu döviz kuru ne alemde varsa yoksa telefon?

Tamamda arkadaş biz bunları sormicaksak bu forum neden var ?burda yks lys ile ilgili sorular sorcak olsaydık o tür bir forum olurdu .lütfen :)

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Ben touch 2 den ile akıllı telefon kullanmaya başladım halende HTC kullanırım iphone veya diğer markalara öfke duymam benim olumlu bir deneyimim olduğu için marka bağlılığım var :) Ama sorun yaşadığım da en iyi kalite en iyi fiyat ne ise onu düşünürüm.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
öfkelenilmesi gereken bir marka varsa o da huaweidir. Adını duydukça veya gördükçe biraz daha sinirleniyorum.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Adamlar serilerde işlemciyi kolay kolay yükseltmiyo. Tek mevzusu tasarım ve kamera ama onun da videosu kötü... tasarım da çalıntı :D p20 proda tasarım ayrı bi boyutta zaten çentikli ekrana home tuşu...
Bide başıma gelen bir olay var bu p20 lite ile ilgili, ne kadar huawei firmasıyla alakalıdır bilmem ama anlatmak isteidm burda da.
Geçen ay telefon aldım, ordaki bi adam gel p20 lite al iphone x tasarımı dedi ???

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
İlk kez size katılmıyorum hocam, gösteriş maksadıyla nerdeyse dört asgari ücretli maaşını bir cihaza vermeyi çok da masum bir durum gibi karşılayabilmem zor. Evet Mercedes bir markadır ama sahiden fiyatının ve algısının karşılığını ziyadesiyle karşılayan bir markadır, konforu ve sağlamlığı ile. Ama bir Iphone marka cihaz rakipleri karşısında fiyatı ölçüsünde aynı kalite, konfor veya sağlamlık ölçülerine kesinlikle sahip değil. Hatta birçok özellik olarak rakiplerinin daha önde olduğunu dahi söylemek mümkün.

Demem o ki kıymetli abim Apple algısı sair markaların algısıyla aynı kategoride görmek bana pek sağlıklı görünmüyor. İşin mantıki ve hatta manevi boyutu çok daha ayrı bir konu.
Ben de buna katılmıyorum. 200klık bir ev de konfor sağlayabilir 3milyon liralık bir ev de. Mercedeste sağlar ford da. Ama bu bir tercih meselesidir. İnsan sadece iPhone’un sessize alma tuşu için bile onu tercih edebilir. Ya da p.izi tarayıcısı arkada diye Samsung’u. Ve bu bir lükstür. Lükse de kimse gerekli veya gereksiz diyemez.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu konu yıllarca çok uzar. Ama size şöyle bişey söyliyim.
Çok yakında mesela şimdilerde Sony nin Türkiye den çekileceği söyleniyor. Sony nin tel bölümü sallantıda. Arkasından HTC ve LG gidecek. Sonrasında da Apple gidici gibi gözüküyor. Piysasayı Çin markaları ele geçirecek gibi duruyor. Bu bir ön görü.

Apple gidici derken yanlış anlaşılmasın. Koskoca şirketin batacağı anlamında değil. İphone modelleri sürekli kan kaybediyor.
Siz applle modelleri kan kaybediyor dediklerine bakmayın. Hiç 8 serisi ve x satış takamlarına baktınız mı? Hepsi neredeyse tekor düzeyde satıldı ama apple istiyor ki dünyadaki herkes her modelden 1’er tane alsın. İstediği düzey de haliyle tutmayınca apple düşmanları sanki bu model hiç satmamış gibi bir alfı yaratıyor. SDN yi de en eleştirdiğim konu bu. Apple la ilgili haberler hep yalan. Bir haber x satış rekoru kırdı, bir haber x appleı üzdü, bir haber ilk çeyrekte beklenmeyen satış, bir haberde apple x üretimini durduruyor. Bilmem anlata bildim mi?

Son düzenleme:

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
ıPhone'u marka sanan apple kullanıcısı arkadaşımı da unutmadım.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Samsung en büýük rakibi iphone.iphone alanlari kiskaniyoruz.bizim almaya paramiz yetmiyor yada o kadar para vermek istemiyoruz.bu yuzden camur atiyoruz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
iPhone'cular iPhone'u dünyanın açık ara en iyi telefon modeli ilan ettiği için.
Halbuki Apple'ın her sene çıkardığı 2-3 çöpten ibaret iPhone'lar.
6100 TL Türkiye'de ve yurt dışında 1000 dolar olan cihazı satıp zaten fahiş fiyatla sattığı maliyeti 10 dolar bile etmeyecek şarj aletini kutuya koymayıp 50 dolara sattığı için. Basit basit dönüştürücüleri 50-60 TL'ye sattığı için(hoş bunu samsungda yapıyor fakat her amiralinin içinde çıkıyor bunlar)
Çöpos işletim sisteminin sürekli güncelleme aldığını savunanların bunların hata düzeltme güncellemesi olduğunu ve bir hatayı düzeltip 5 tane hatayı getirdiğini söylemediği için. :D :D

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
iPhone'cular iPhone'u dünyanın açık ara en iyi telefon modeli ilan ettiği için.
Halbuki Apple'ın her sene çıkardığı 2-3 çöpten ibaret iPhone'lar.
6100 TL Türkiye'de ve yurt dışında 1000 dolar olan cihazı satıp zaten fahiş fiyatla sattığı maliyeti 10 dolar bile etmeyecek şarj aletini kutuya koymayıp 50 dolara sattığı için. Basit basit dönüştürücüleri 50-60 TL'ye sattığı için(hoş bunu samsungda yapıyor fakat her amiralinin içinde çıkıyor bunlar)
Çöpos işletim sisteminin sürekli güncelleme aldığını savunanların bunların hata düzeltme güncellemesi olduğunu ve bir hatayı düzeltip 5 tane hatayı getirdiğini söylemediği için. :D:D
İşte biz buna bağnazlık diyoruz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşte biz buna bağnazlık diyoruz.
Neymiş bağnazlık? Apple sitesinden alışveriş yapan birinin X'i tam anlamıyla hızlı şarj etmesi için 200-300 TL daha ödemesi gerekiyor. 6100 TL vermişim daha neden para veriyorum enayi miyim ben?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bu konuya söyleyecek bir şeyim yok. O benim de canımı sokan bir konu ve haklısınız. Ancak iphonelar çöp mü? İos “çöpos” mu? Yurt dışında 1000 dolar olan telefonun 6100tl ye satılması appleın suçu mu yoksa dolar/tr farkının fazla olması ve yüksek vergiler mi?
Aynı doları aynı vergiyi samsungta yiyor yurtdışında 920 dolardan satışa sunulan note 8 ülkemizde 5000 tlden satışa sunulmuştu iphone x 1000 dolar ülkemizde 6100 tl aradaki 80 doların karşılığı 1100 tl mi? hiç sanmıyorum s9 plusta aynı şekilde bu iki cihazda iphone x ten ucuz olmasına rağmen iphone x ten daha iyi telefonlar özellikle s9 plus açık ara önde al sana Apple Türkiyenin fiyat şişirmesi ve dolandırıcılığı.

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Hocam neresi basit binlerce lira verdiğin telefonun markasını da bil bi zahmet
bilmiyorum kardeşim varmı ? ama bilmemem başkasının gelipde aşağılama amacı ile laf söylemesini gerektirmez. işi gücü yok pusuda bekliyor ironi demek için.buda facede instagramda felan moda oldu he . iyi bi b*k öğrenmişler her geçene ironi .başka laf bulun be kardeşim sinirlendirdiniz ..

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
bilmiyorum kardeşim varmı ? ama bilmemem başkasının gelipde aşağılama amacı ile laf söylemesini gerektirmez. işi gücü yok pusuda bekliyor ironi demek için.buda facede instagramda felan moda oldu he . iyi bi b*k öğrenmişler her geçene ironi .başka laf bulun be kardeşim sinirlendirdiniz ..
Sen iphone x kullanıyodun sanırım o yüzden bu kadar öfkelendin sen hava olsun diyemi x kullanıyosun yoksa ihtiyaç olduğu içinmi x kullanıyosun yanlış değilsem geçenlerde note 8 e geçmeye çalışıyodun noldu iphone hevesi bittimi?

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Sen iphone x kullanıyodun sanırım o yüzden bu kadar öfkelendin sen hava olsun diyemi x kullanıyosun yoksa ihtiyaç olduğu içinmi x kullanıyosun yanlış değilsem geçenlerde note 8 e geçmeye çalışıyodun noldu iphone hevesi bittimi?
Ben note 8 e geçmeye çalışmadım geçmeye çalışsam bana note 8 bulun derdim .nerenden dinledin? Evet hava olsun diye kullanıyorum itirazın mı var ?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben note 8 e geçmeye çalışmadım geçmeye çalışsam bana note 8 bulun derdim .nerenden dinledin? Evet hava olsun diye kullanıyorum itirazın mı var ?
Yok ne itirazım olacak geçen kafede biri gözüme x i tutup duruyodu aklı sıra hava atacak bende çaktım gözüne note 8 i havasını aldım artık apple mapple umrumda değil bana hava atana bende hava atarım bi telefon sizdemi var???

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yok ne itirazım olacak geçen kafede biri gözüme x i tutup duruyodu aklı sıra hava atacak bende çaktım gözüne note 8 i havasını aldım artık apple mapple umrumda değil bana hava atana bende hava atarım bi telefon sizdemi var???
Siz nasıl bir cemaatsiniz ?
Kafede birbirini tanımayan insanlar birbirlerine telefon gösterip hava atıyorsunuz ?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kafede birbirini tanımayan insanlar birbirlerine telefon gösterip hava atıyorsunuz ?
Bana yapılanın aynısını bende yaparım sen x im var diye hava atarsan bende note 8 im var diye hava atarım durduk yere kimseye aa bak benim note 8 im var demedim dememde????????☺?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İsteyen bana hava atsın gram umrumda olmaz :D

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Aynı doları aynı vergiyi samsungta yiyor yurtdışında 920 dolardan satışa sunulan note 8 ülkemizde 5000 tlden satışa sunulmuştu iphone x 1000 dolar ülkemizde 6100 tl aradaki 80 doların karşılığı 1100 tl mi? hiç sanmıyorum s9 plusta aynı şekilde bu iki cihazda iphone x ten ucuz olmasına rağmen iphone x ten daha iyi telefonlar özellikle s9 plus açık ara önde al sana Apple Türkiyenin fiyat şişirmesi ve dolandırıcılığı.
İşte burada sallıyorsun. Resmen ya bilgisizsin ya da bilerek yalan söylüyorsun. Ve bence sadece diyaframı açılıp kapanıyor diye s9 iyi falan değil. Açık ara hiç değil.

D64D7919-21F7-45E1-A6D8-4948B1DBCC51.png

Aşağılık kompleksi dostum. Yapacak bir şey yok. Psikolojik bir durum

İsteyen bana hava atsın gram umrumda olmaz :D
Ya bu hava atılacak bir şey mi hem. Ne insanlar var kaç yıllık telefonlarını kullanıyorlar.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İşte burada sallıyorsun. Resmen ya bilgisizsin ya da bilerek yalan söylüyorsun. Ve bence sadece diyaframı açılıp kapanıyor diye s9 iyi falan değil. Açık ara hiç değil.

Ekli dosyayı görüntüle 44569
Bence sen bilgisizsin note 8 in amerika çıkış fiyatı 920 dolar iphone x in 1000 dolar iyi bi araştırma yap bakalım note 8 kaç dolardan piyasaya giriş yapmış.Sadece diyafram değişkenliği değil ekran batarya kamara video fotoğraf işlevsellik gibi konularda s9 plus aaaçıık ara önde hem s9 plusın kutusundan bedavaya çıkan hızlı şarj kablosunu bedavaya kullanabiliyosun apple gibi soygun yapmıyo adamlar.

Ekli dosyayı görüntüle 44570

Ekli dosyayı görüntüle 44569

---- Mesajlar birleştirildi ----[/QEkli dosyayı görüntüle 44570UOTE]

Ekli dosyayı görüntüle 44571

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Beyzabetül sanırım ironi yapmış, sen de yemişsin yeğenim. :)
biraz ironi biraz ciddi
kendim note 8 kullanıyorum.ıphone x bana göre aşırı pahalı olduğu için almak istemedim.daha doğrusu o kadar para vermeye gerek duymadım.şuan note 8 e nıye bu kadar para verdim diyorum.yani birşey alırken iyisi olsun diyip gaza gelıyorsun :D

bazıları da sadece adı var diye ıphone alıyor :)