Samsungcular neden bu kadar iPhone a öfkeli ?

Bu konuyu okuyanlar

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Şöleki : sanki samsun topluluğu iphone u ve iphone satın almış kesimi ezme çabasına giriyo gibiler.tamam bence samsun cephesinden note8 olağanüstü bir başarı yakaladı keza s9+da fakat biz böyle ezmiyoruz takdir ediyoruz.yani sırf pahalı ve alınmiyo olmasımı dicem ama samsunda artık pahalı 5000 tlden telefonları var.veya milletin popularite bağdaşımlı modaya uymak için iphonea bu kadar sevgi beslemesinden mi rahatssız oluyorlar :/ benim düşüncelerim bunlar benim fikirlerim ama gördüğm şuki iphone alanlar sadece telefonu almakla kalıp samsun alanlar ise hem telefonu hemde samsun şirketinden hisse alıyo gibi bir izlenim oluyor.örgütlenmişlrr gibi .neyse kolay gelsin .

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Şöleki : sanki samsun topluluğu iphone u ve iphone satın almış kesimi ezme çabasına giriyo gibiler.tamam bence samsun cephesinden note8 olağanüstü bir başarı yakaladı keza s9+da fakat biz böyle ezmiyoruz takdir ediyoruz.yani sırf pahalı ve alınmiyo olmasımı dicem ama samsunda artık pahalı 5000 tlden telefonları var.veya milletin popularite bağdaşımlı modaya uymak için iphonea bu kadar sevgi beslemesinden mi rahatssız oluyorlar :/ benim düşüncelerim bunlar benim fikirlerim ama gördüğm şuki iphone alanlar sadece telefonu almakla kalıp samsun alanlar ise hem telefonu hemde samsun şirketinden hisse alıyo gibi bir izlenim oluyor.örgütlenmişlrr gibi .neyse kolay gelsin .
Cihaza koyulması gereken özelliklerin bir kısmı kısıtlanıyor. Maaliyetide ederinden çok yüksek fiyata satıldığından olabilir misal. Bu tür sebebler yüzünden İphone'u önerirken 2. plana atıyoruz. Çünkü o cihazdan daha üstün nitelikli rakipleri var. İphone ekosistemi içinde tavsiye edenlere en yeni modelini almasını özellikle rica ediyoruz ki yeniliklerden faydalansın diye. :)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone alınca dünyanın sahibiymiş gibi davranmanızdan ve hava atmak için şekilden şekile girmenizden sıkıldığımız için ben böyle düşünüyorum.Eskiden iphone kullanmak ayrıcalıktı şimdi herkes kredi çekip iphone alıyo ben bu sebeplerden dolayı soğuyorum.Işin teknik kısmına gelirsek samsung donanım tarafında coşturup iphonedan daha ucuza telefon satıyo note 8 'le s9 plus gibi.Hızlı şarj dediler 10.yıla özel x in kutusundan hızlı şarj adaptörü çıkmadı ekstra para vermen lazım appleın gözünü para bürümüş.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar sürekli bir şeyi kanıtlamanın mücadelesini veriyorlar.

Bunu yaparken de sürekli karşı tarafı suçlayarak yapıyorlar bunu.

Cahillikle, teknolojiden anlamamakla, hava yapma meraklısı olmakla, gösteriş meraklısı olmakla vs vs vs...

Samsung’un şu özelliği var bu özelliği var, şurası daha güzel burası daha gelişmiş kavgası yapıyorlar.

Örneğin, VW Passat CC, BMW 1 serisinden ya da Merceda A serisinden daha iyi bir araçtır.

Ama sonuca bakarsak BMW ve Mercedes’in toplum açısından algısı daha yüksektir.

VW ne kadar kaliteli ve lüks araçlar üretirse üretsin hiç bir zaman bir BMW, Mercedes, Audi sınıfında değerlendirilmeyecektir.

Samsung’cu arkadaşların kabullenemedikleri durum bu...

Samsung MÜKEMMEL cihazlar üretiyor olabilir.

Ancak Apple müşterilerine MARKA satar...

Kimseyi de bu konuda tercihlerinden dolayı yargılayamazsınız...

Senin kamerası iyi, işlemcisi rami yüksek bir cihaza ihtiyacın vardır.

Diğerinin ise marka algısı yüksek bir cihaza...

Neden herkes S9+ kullanmıyor diye kendini paralamaya gerek yok...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Samsunluyum herhangi bir öfkemiz yok :p Konuya gelirsek bence Iphone model telefonların abartılmasından yakınıyorlar. Iphone'u bir telefon gibi değilde bir gösteriş simgesiymiş gibi kullanılmasındandır belkide.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bir cihazı gösteriş amacıyla, hava atmak amacıyla almak ve kullanmak ayıp mı?

Neden sürekli bu aşağılık bir suçmuş gibi bir tutum sergileniyor...

Üzerinde düşünülmesi gereken şudur.

5000 tl’lik iPhone gösteriş sağlarken aynı fiyatta diğer markalar neden gösteriş sağlamıyor?

Eğer gösteriş sağlıyorsa o zaman o markaları kullananlar da gösteriş yapmakla suçlanabilir.

Eğer aynı ücret karşılığında gösteriş sağlamıyorsa bu o markaların suçudur, Apple’ın ve Apple kullanıcılarının değil...

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29

Neden sürekli bu aşağılık bir suçmuş gibi bir tutum sergileniyor...

Üzerinde düşünülmesi gereken şudur.

5000 tl’lik iPhone gösteriş sağlarken aynı fiyatta diğer markalar neden gösteriş sağlamıyor?

Eğer gösteriş sağlıyorsa o zaman o markaları kullananlar da gösteriş yapmakla suçlanabilir.

Eğer aynı ücret karşılığında gösteriş sağlamıyorsa bu o markaların suçudur, Apple’ın ve Apple kullanıcılarının değil...
Arkadaş noktayı koymuş başka söze gerek yok sanırım

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Özleliklere göre pahalı.

Reaksiyon puanı
5,172
Murat Burç'un yarattığı algıdan dolayı özür dileriz:D

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Eskiden samsung fanıyken iphoneculara kariı gereksiz nefretimin sebebini şimdi o kadar para verip azıcık şey yapma imkanı ve daha düşük özelliklere neden kanıp alıyorlar... dı fakat şimdi alma sebebi olan bütün cihazları görünce bir markanın fanı olmamaya karar verdim. Ama mesela ps vs xboxta ölümüne ps'yi savunurum o ayrı bir konu :D

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Her markanın farklı çeşit ürünlerini almışımdır konu hakkında detaylı konuşup polemik yaratmak istemiyorum ama şunu kesinlikle söylemek isterim her marka her şeyi İYİ YA-PA-MAZ.

Firmalar ya beceremez fason yaptırır ya kendi yapar elini yüzüne bulaştırır

Ya da bir şey ile ön plana çıkarak abartarak reklam yapar ürün satar Apple da bunlardan birisi maalesef. Her ürünün belli bir ederi var o ederinin 2 katına satılınca insanlar tepki veriyor doğal haliyle.

Reaksiyon puanı
5,172
Reaksiyon puanı
5,172
Her markanın farklı çeşit ürünlerini almışımdır konu hakkında detaylı konuşup polemik yaratmak istemiyorum ama şunu kesinlikle söylemek isterim her marka her şeyi İYİ YA-PA-MAZ.

Firmalar ya beceremez fason yaptırır ya kendi yapar elini yüzüne bulaştırır

Ya da bir şey ile ön plana çıkarak abartarak reklam yapar ürün satar Apple da bunlardan birisi maalesef. Her ürünün belli bir ederi var o ederinin 2 katına satılınca insanlar tepki veriyor doğal haliyle.
Yanlış anlama ama adamlar aynı kalite malı ucuza üretiyorlarsa bu onların akıllılığı...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
YgNbNk.jpg

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

İlk kez size katılmıyorum hocam, gösteriş maksadıyla nerdeyse dört asgari ücretli maaşını bir cihaza vermeyi çok da masum bir durum gibi karşılayabilmem zor. Evet Mercedes bir markadır ama sahiden fiyatının ve algısının karşılığını ziyadesiyle karşılayan bir markadır, konforu ve sağlamlığı ile. Ama bir Iphone marka cihaz rakipleri karşısında fiyatı ölçüsünde aynı kalite, konfor veya sağlamlık ölçülerine kesinlikle sahip değil. Hatta birçok özellik olarak rakiplerinin daha önde olduğunu dahi söylemek mümkün.

Demem o ki kıymetli abim Apple algısı sair markaların algısıyla aynı kategoride görmek bana pek sağlıklı görünmüyor. İşin mantıki ve hatta manevi boyutu çok daha ayrı bir konu.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Samsunluyum herhangi bir öfkemiz yok :p Konuya gelirsek bence Iphone model telefonların abartılmasından yakınıyorlar. Iphone'u bir telefon gibi değilde bir gösteriş simgesiymiş gibi kullanılmasındandır belkide.
2.Dediğine katılıyorum. :p Önceden Samsung alanlar fakir Apple alanlar zengin (Gösteriş yapanlar) böyle bi zihniyet çıktığından beri Samsung Apple'a düşman olmaya devam eder.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu konu yıllarca çok uzar. Ama size şöyle bişey söyliyim.
Çok yakında mesela şimdilerde Sony nin Türkiye den çekileceği söyleniyor. Sony nin tel bölümü sallantıda. Arkasından HTC ve LG gidecek. Sonrasında da Apple gidici gibi gözüküyor. Piysasayı Çin markaları ele geçirecek gibi duruyor. Bu bir ön görü.

Apple gidici derken yanlış anlaşılmasın. Koskoca şirketin batacağı anlamında değil. İphone modelleri sürekli kan kaybediyor.

Reaksiyon puanı
5,172
Bu konu yıllarca çok uzar. Ama size şöyle bişey söyliyim.
Çok yakında mesela şimdilerde Sony nin Türkiye den çekileceği söyleniyor. Sony nin tel bölümü sallantıda. Arkasından HTC ve LG gidecek. Sonrasında da Apple gidici gibi gözüküyor. Piysasayı Çin markaları ele geçirecek gibi duruyor. Bu bir ön görü.

Apple gidici derken yanlış anlaşılmasın. Koskoca şirketin batacağı anlamında değil. İphone modelleri sürekli kan kaybediyor.
Apple kolay kolay gitmez. Onu sadece tablet sektörü bilen ayakta tutar.

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Apple ın eskisi kadar olmadığı tartışılabilir .belkide steve jobsun gidişinin yeni yeni etkileridir bunlar . Ama bence gereğinden çok gömüyorsunuz telefonu gibime geliyor.yukardaki arkadaşında apple çekilcek sözünü doğru bulmamakla beraber çekingen yaklaşıyorum.Hayırlısı olsun..

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
İşiniz gücünüz yok mu ? Telefon sevmek , sahip çıkmak nedir ya :))

Reaksiyon puanı
5,172
Apple ın eskisi kadar olmadığı tartışılabilir .belkide steve jobsun gidişinin yeni yeni etkileridir bunlar . Ama bence gereğinden çok gömüyorsunuz telefonu gibime geliyor.yukardaki arkadaşında apple çekilcek sözünü doğru bulmamakla beraber çekingen yaklaşıyorum.Hayırlısı olsun..
Bence apple jobsun son döneminde düşüşe geçmişti.S3 S3 mini S4 son derece dandik cihazlar olmasına ramen yok sattılar.İphone İ6 dan sonra coştu.tabi bu benim goruşüm.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bence apple jobsun son döneminde düşüşe geçmişti.S3 S3 mini S4 son derece dandik cihazlar olmasına ramen yok sattılar.İphone İ6 dan sonra coştu.tabi bu benim goruşüm.
Annem s3 mini kullanıyor taş gibi cihaz. Annem telefon değiştirince bana kalıcak çok güzel rom planlarım var.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Bir tek mi görüyorum sosyal medya vb yerlerde Samsung mu kasar, iphone kalite moruq, 3 yıl s3 mini kullandım sonra iphone 6 plus a geçtim moruq süper hızlı diyenleri

Djone54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bir tek mi görüyorum sosyal medya vb yerlerde Samsung mu kasar, iphone kalite moruq, 3 yıl s3 mini kullandım sonra iphone 6 plus a geçtim moruq süper hızlı diyenleri
Telefondaki arma ata binmiş gibi hissettiriyor olabilir ama eşeğe biniyor haberi yok.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Telefondaki arma ata binmiş gibi hissettiriyor olabilir ama eşeğe biniyor haberi yok.
Bu donanımın da o kadar lafını ediyorsunuz.
Siz yapın o kadar uyumlu yazılımı sonra laf atarsınız...
1, 2 gb ramle bile bu kadar iş başarıyor..