(Samsung TV) Ekranın ortasında parlak alan oluştu. (Çözümü? Maliyeti ve Süresi Hk.)

Bu konuyu okuyanlar

tuuruls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar,

Samsung markalı bir LED televizyonum var ve tam ortasında bir parlak alan mevcut. Bunu son birkaç aydır fark ediyorum öncesinde de olmuş olabilir hatta ışık yansıması vb. diyip odaklanmamış olabilirim.

Bunun çözümü nedir?
Evde teknik servis verilir mi bunlara acaba?
Basit bir şeyse, kendimiz ne kadar sürede yapabiliriz?
Veya maliyeti ne tutar?

Teşekkürler.

Fotoğraf için:
nlo4dB.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
samsung led ekranlı tv ve monitörler için çok ama çok şikayet var, kimisinde çizgiler çıkıyor, kimisinde yanık lekeleri gibi lekeler oluşuyor kimisinde de devre veya fleksler aşırı ısınma sebebiyle hatalar verdiyormuş... Samsung led alanlar incelediğim kadarıyla diğer forumlarda ortklaşa şöyle diyolar:

SAMSUNG LED EKRAN/PANELLİ TV ALMAYIN, ALDIRMAYIN...

Genelde ilginç olan bu tür hataların çoğunun garantinin bitmine yakın veya garanti bittikten sonra olması imiş... Servis ilgisizmiş ve çok para istiyormuş. Şahsen ben sırf bu yüzden Samsung led tv almaktan vazgeçtim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Vestelin de samsung imiş, vestel led almaktan da korkar olduk :D Arızalar garanti bitti mi olunca yapacak bi şey kalmıyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Vestelin de samsung imiş, vestel led almaktan da korkar olduk :D Arızalar garanti bitti mi olunca yapacak bi şey kalmıyor.
satıcıyla iyi arkadaş olunca garantiyi halledebilir şahsen satıcı olsam öyle yapardım o tvyi geri dönüşüme sokmaları gerek çünkü...