Samsung Tablet root işlemi?

Bu konuyu okuyanlar

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Selamlar

Samsung tablette fabrika ayarlarına geri döndürmeyi, yazılım yüklemeyi engelleyen bir uygulama var. Anladığım kadarıyla bu yazılımı kaldıramıyoruz. Root atma işlemi ile bu yazılımıda silmiş olur muyum? Eğer oluyorsa bu işlemi yaparken ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim. İnternette anlatılan klasik root yapma işlemi yeterli olur mu

Cihaz 5-6 sene önce çalışılan kurumdan verilen cihaz, yeğene verecektim ama oyun vb. yüklenmiyor. Samsung 10.1, yani garanti durumu falan bozulmuş önemli değil., zaten atıl halde durmakta

Dragon Lore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Root değil de cyanogenmod denen birşey var araştırırsan belki yardımcı olabilir

Reaksiyon puanı
5,171
Selamlar

Samsung tablette fabrika ayarlarına geri döndürmeyi, yazılım yüklemeyi engelleyen bir uygulama var. Anladığım kadarıyla bu yazılımı kaldıramıyoruz. Root atma işlemi ile bu yazılımıda silmiş olur muyum? Eğer oluyorsa bu işlemi yaparken ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim. İnternette anlatılan klasik root yapma işlemi yeterli olur mu

Cihaz 5-6 sene önce çalışılan kurumdan verilen cihaz, yeğene verecektim ama oyun vb. yüklenmiyor. Samsung 10.1, yani garanti durumu falan bozulmuş önemli değil., zaten atıl halde durmakta
Öyle bir şey yok reseti yanlış yapıyorsunuzdur

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Malesef böyle bir şey var. Nasıl yapmam gerekiyor eğer tarif ederseniz denemek isterim belkide dediğiniz gibi yanlış bir işlem yapıyorumdur.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Root değil de cyanogenmod denen birşey var araştırırsan belki yardımcı olabilir
Kesin sonuç alabileceğim bir işlem midir? Yoksa sıkıntı yaratacak tarafları varmı?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
Malesef böyle bir şey var. Nasıl yapmam gerekiyor eğer tarif ederseniz denemek isterim belkide dediğiniz gibi yanlış bir işlem yapıyorumdur.

Kesin sonuç alabileceğim bir işlem midir? Yoksa sıkıntı yaratacak tarafları varmı?
Öncelikle siz nasıl yaptığınızı ve hangi aşamada sıkıntı yaşadığınızı anlatırsanız benim yardımcı olmam daha kolay olur.

Bu arada cyanogenmod şirketi kapandı ki kapanmasada samsung tabletlerin herhangi bir rom desteği yok.

Dragon Lore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

bildiğim kadarıyla google play dahil herşeyi siliyor sonra siz istediğiniz şeyleri tekrardan yükleyebiliyorsunuz isterseniz bir araştırın

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Fabrika ayalarına döndürme aktif değil tablet üzerinde. Reset attığımda zaten aynı program durduğu yerde duruyor, Diğer açılış ekranında da seçim yapmaya izin vermiyor. Siz nasıl yapılacağınız tarif edin bende ona göre yapıp söyleyelim size

Reaksiyon puanı
5,171
Fabrika ayalarına döndürme aktif değil tablet üzerinde. Reset attığımda zaten aynı program durduğu yerde duruyor, Diğer açılış ekranında da seçim yapmaya izin vermiyor. Siz nasıl yapılacağınız tarif edin bende ona göre yapıp söyleyelim size
Hiç kusura bakma google a 3 kelime yazıpta aratmaya üşenen insana benim anlatacağım bir şey yok...

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Hiç kusura bakma google a 3 kelime yazıpta aratmaya üşenen insana benim anlatacağım bir şey yok...
Senin okuma kapasiten var mı? Arkadaşım işleme izin vermiyor diyorum anlamıyor musun? Biliyorsan farklı bir şey anlat bilelim onu uygulayalım diyorum hala boş boş muhabbet yapıyorsun. Google'a arama yaparak yapacak isem burada hiç konu açmayalım o zaman bu mantıkla.

ysnplt

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Kingroot programını kullanabilirsin.cihazı rootlu gibi gösteriyor.ama rootsuz oluyor.ve basit bir işlem gerektiriyor

Reaksiyon puanı
5,171
Senin okuma kapasiten var mı? Arkadaşım işleme izin vermiyor diyorum anlamıyor musun? Biliyorsan farklı bir şey anlat bilelim onu uygulayalım diyorum hala boş boş muhabbet yapıyorsun. Google'a arama yaparak yapacak isem burada hiç konu açmayalım o zaman bu mantıkla.
Nasıl izin verilemiyor. Recovery partition'ına hiçbir program uygulama dokunamaz. Adımları yanlış yapıyorsun diyorum. Yaptığın adımları anlat yardımcı olalım diyorum. Sen takmışın kafana bir doğruyu burunun dikine gidiyorsun.

Bu arada senin rootluk bir durumun yok ama illa root yapacağım diyorsan al konu bana ait...

https://forum.shiftdelete.net/threads/samsung-icin-root-rehberi.563794/