Samsung SM-T560 Android Güncellemesi (?)

Bu konuyu okuyanlar

Gokrtl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Kızıma geçen hafta başlıkta ismini yazdığım tableti sıfır olarak aldım. Kızım, benim veya annesinin telefonlarımızda oynadığı oyunları tabletine yükleyemediğini söyleyince biraz kurcaladım. Gördüm ki benim telefonumun Android Sürümü 7.0, Hanımın telefonu 8.1, Kızıma yeni aldığım tabletin ise 4.4.4
İstediğim bir uygulamayı Google Play de bulamayınca direk yayıncının web sitesine girip yükle butonuna bastım ve malum olan uyarı geldi "Sizin Android Sürümünüzle Uyumlu Değil"
Peki benim sıfır olarak aldığım bu ürünün bu günki standartlara uygun halde olması gerekmiyor mu? İade mi etmeliyim? Servise Göndersem güncellenir mi? Zira manuel olarak 4.4.4'ün üzerine çıkmıyor.
Hiç bir sonuca ulaşamamam durumun da daha güncel bir sürümü kendim yüklesem olumlu sonuç alır mıyım? (Windows, Linux, Android yükleme gibi konularda tecrübem var. )

serdar2715

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yeni aldıysanız iade edin bence, bende samsung t350 var o bir tane güncelleme aldı şuan android 7 de. Güncellemeleri kontrol edin tabletin olmadı garantiye yollayın.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Merhaba,
Kızıma geçen hafta başlıkta ismini yazdığım tableti sıfır olarak aldım. Kızım, benim veya annesinin telefonlarımızda oynadığı oyunları tabletine yükleyemediğini söyleyince biraz kurcaladım. Gördüm ki benim telefonumun Android Sürümü 7.0, Hanımın telefonu 8.1, Kızıma yeni aldığım tabletin ise 4.4.4
İstediğim bir uygulamayı Google Play de bulamayınca direk yayıncının web sitesine girip yükle butonuna bastım ve malum olan uyarı geldi "Sizin Android Sürümünüzle Uyumlu Değil"
Peki benim sıfır olarak aldığım bu ürünün bu günki standartlara uygun halde olması gerekmiyor mu? İade mi etmeliyim? Servise Göndersem güncellenir mi? Zira manuel olarak 4.4.4'ün üzerine çıkmıyor.
Hiç bir sonuca ulaşamamam durumun da daha güncel bir sürümü kendim yüklesem olumlu sonuç alır mıyım? (Windows, Linux, Android yükleme gibi konularda tecrübem var. )
Tablet eski olduğu için güncelleme almıyor 4.4.4 de kalmış (2015 in tableti).

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Sizin ürün yeni alıp almadığınız önemli değil, çıkış tarihi önemli. Sizinki şeye benziyor "kapalı kutu bir iphone 5 aldım ios 12 gelmedi ?"
Ayrıca linux veya windows android kadar kullanışlı değil, pişman olursunuz.

Gokrtl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin ürün yeni alıp almadığınız önemli değil, çıkış tarihi önemli. Sizinki şeye benziyor "kapalı kutu bir iphone 5 aldım ios 12 gelmedi ?"
Ayrıca linux veya windows android kadar kullanışlı değil, pişman olursunuz.
Evet o kadar çok ayrıntı var ki takip edilmesi gereken insan birini atlayabiliyor. Aslın da alırken işlemci, ram, kapasite, pil vs derken birçok şeyi inceledim ama işte çıkış tarihi veya android sürümü ile ilgili bilgi edinmek o an aklıma gelmedi.
Diğer bir konu tablete linux veya windows yüklemek gibi bir niyetim yok. Sadece 4.4.4 olan android sürümünü 7 veya 8 gibi bir sürüme manuel olarak yükseltmek istiyorum. Acaba tablet kullanımına olumsuz bir etkisi olur mu diye merak ediyorum sadece.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
8 gb depolama max. android 5.0 destekler ve samsung türkiye'deki tab e (sm-t560/562) modellerini 4.4.4 sürümünde bıraktı...

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369

Böyle bir şey buldum...
Root (cihazın yazılımı dışında bir yazılım yüklemek), cihazın garantisini devre dışı bırakacaktır, bu yüzden size önermem ve bu işlerden anlayan biri değilseniz kendiniz bulaşmayın, root atacağım derken tabletin yazılımını çökertebilir (tabletin brick olmasına sebep olabilirsiniz). Bir bilgisayarcıya vb. yollayın ya da bu işlerden anlıyorsanız dikkatli bir şekilde kendiniz de yapabilirsiniz ki çok dikkatli ve sabırlı olmanız gerekmekte, en ufak bir yanlışta tablet soft ya da hard brick olabilir ve bu şekilde geri dönüşü olmayacak bir hatadan dolayı tablet kullanılamaz hale gelebilir.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
T550 vardı bende android 7.0'dı sürümü. Eğer manuel olarak güncelleme yapamadıysanız ya servise götürün ya da iade edin

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Bende T230 var o da 4.4.2 sürümlü ve bu yüzden pek memnun değilim.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Bir ürün alırken herşeyden evvel tarihine bakarım.Çünkü güncel olan güncelleme ve yazılım sürümü olmadıktan sonra markanın bir önemi yok.Siz bu cihazı değiştiremezsiniz.Gittiğiniz anda aldığınız cihazın 2015 model olduğunu ve bunu bilerek aldığınızı söyleyerek değişim talebinizi reddedeceklerdir.