Samsung S10 İlk İzlenim

Bu konuyu okuyanlar

Serkan Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleyküm
Arkadaşlar Samsung S10 Hakkında Kısaca İlk İzlenimlerinizi Öğrenebilirmiyim

Son düzenleyen moderatör:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aleykümselam.
Güzel cihaz olmuş, işlemci, kamera ve videoda ciddi grliştirmeler var. 8nm olması ve 4× geliştirilmiş yapay zeka tabanlı+ dinamik hdr amoled vede 3500mah bataryası ile batarya yönünden sıkıntı çektirmez. Kamera ve videoda harika eklentiler var video hdr ve ortam ışığını videoda ayarlama, gelişmiş editleme, instagram modu, snapchat vs yaygın ağlarla uyumluluk vs şunu diyebiliriz daha optimize bir cihaz beklediğimden bayağı uygun geldi nerdeyse 100/50 diyelim beklentim fazlaydı + 800tl'lik kulaklık ilk alımlarda hediye samsung türkiye'ye tek kıyak yapan şirket diğerleri globalde bariz farkla uygun oluyor. Ayrıca s10 serisinde yeni oyun motoruda var. Ben şahsen beğendim ama alabilirseniz s10+ öneririm o daha bir harika cihaz olmuş.

Serkan Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 nm dediniz ama iphone ve huawei son çıkardığı cihazlar yanılmıyorsam 7 nm üretilmişti.
s10 8nm üretilmesi dezavantaj sayılmaz mı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bizim ülkemizde bu fiyatlar çok yüksek doğru fakat mate 20 pro 7.500
xs max 13.000
Oppo nun son cihazı 4.999 lira olduğu bir yerde s10 7.500 olması insanları neden rahatsız ederki

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
O bir nm'ye çok takma bir dünya etken var yukarda saydıklarımın üstüne dahada yazılır. Bataryası bence ortalama kullanımda 1.5/2 gün rahat görür düz s10'un yani aklınıza o konuda bir şey takılmasın derim çünkü bu sefer hem verimlilik, hem güç, hemde optimizasyon olarak ciddi bir ilerleme yaptı samsung ki iphone'dan sonra en iyi yazılım samsungta benim görüşüm. Fiyatlarıda çok uygun ve harika cihazlar. :)

Menselyo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O bir nm'ye çok takma bir dünya etken var yukarda saydıklarımın üstüne dahada yazılır. Bataryası bence ortalama kullanımda 1.5/2 gün rahat görür düz s10'un yani aklınıza o konuda bir şey takılmasın derim çünkü bu sefer hem verimlilik, hem güç, hemde optimizasyon olarak ciddi bir ilerleme yaptı samsung ki iphone'dan sonra en iyi yazılım samsungta benim görüşüm. Fiyatlarıda çok uygun ve harika cihazlar. :)
S10 e mi yoksa s 10 mu 1000 tl fark için ekran parmak izi kamera 2 k ekran 300 mah pil +2gb ram yada düz s10 mu s 10 plus mı 700 mah ve kamera için değer mi Bence ilki değer ama ikincisi değmez gibi geliyor 100 tl ye

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10 e mi yoksa s 10 mu 1000 tl fark için ekran parmak izi kamera 2 k ekran 300 mah pil +2gb ram yada düz s10 mu s 10 plus mı 700 mah ve kamera için değer mi Bence ilki değer ama ikincisi değmez gibi geliyor 100 tl ye

Bencede ikinci için değer ilki için değmez ;)neden dersen parmak izi ekranda değilde yanda olmuş o bir artı s10e için ayrıca daha oturaklı bir sistem. Ekran zaten genelde tercih full hd oluyor alan adam direk full hd çekiyor ama film izlerken filan lazım olabilir 2k o ayrı. 300mah zaten 2k ve büyük ekran muhabbetine kaynar, 2gb ram ise kısa ve orta vadede gerekli değil ama uzun vadede şüpheli.
Gelelim değer dediğime 700 mah çok iyi bir değer 1000 mah.'a yakın hem uzun batarya hemde daha uzun pil ömrü açısından doldur boşalt süresi artıyor. Birde bu gün ön kamera daha çok önemseniyor adamlar s10+'da özellikle ön kamerayı koyup cihazı tam doldurmuşlar ki bence bu bilinçli bir seçim samsung açısından çünkü s10e de ki iki arka yeterli ama s10'da 2 arka 2 ön olsa plus'ı keserdi bence.

Menselyo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bencede ikinci için değer ilki için değmez ;)neden dersen parmak izi ekranda değilde yanda olmuş o bir artı s10e için ayrıca daha oturaklı bir sistem. Ekran zaten genelde tercih full hd oluyor alan adam direk full hd çekiyor ama film izlerken filan lazım olabilir 2k o ayrı. 300mah zaten 2k ve büyük ekran muhabbetine kaynar, 2gb ram ise kısa ve orta vadede gerekli değil ama uzun vadede şüpheli.
Gelelim değer dediğime 700 mah çok iyi bir değer 1000 mah.'a yakın hem uzun batarya hemde daha uzun pil ömrü açısından doldur boşalt süresi artıyor. Birde bu gün ön kamera daha çok önemseniyor adamlar s10+'da özellikle ön kamerayı koyup cihazı tam doldurmuşlar ki bence bu bilinçli bir seçim samsung açısından çünkü s10e de ki iki arka yeterli ama s10'da 2 arka 2 ön olsa plus'ı keserdi bence.
Ön kamera benim içim önemli değil hatta hiç kaldırsam bile olur yani birde oyunlarda ve filmlerde 2 k avantajı çok iyi ve her zaman film izler oyun oynar video izlerim görüntü kalitesi her zaman önemlidir benim için hayatımda hiç 2 k ekran kullanmadım hatta full hd plus bile sadece hd ekran kullandım ama 2 k ekranın efsane bir deneyimi olduğunu biliyorum Gönül ister s10 plus ama yani şimdi 6500 de çok bana göre . Kısacası streo olan pili iyi giden 2 k ekrana sahip ön kamerası kötü olabilir bir telefon arıyorum hız benim için önemli