Samsung R520

Bu konuyu okuyanlar

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
"Mta arkadaşım merhaba, Sana bir soru sormak istiyorum R520 laptop hakkında, ben bir yıl önce kadar Samsung R520 laptop aldım 02TR modeli, laptop mükemmel ötesi, çok memnunum, laptop sayesinde Samsung Fan'ı oldum, elektronik alet alıcaksam ilk Samsung'a bakıyorum. Sormak istediğim son zamanlarda bilgisayar oyun oynarken falan fazla ısıdan dolayı kapanmaya başladı. Isıya bakıyorum 70-80 civarı oluyor oyun esnasında. Sence bu sorun uzun vadede bilgisayara zarar verirmi? Serviste giderilebilecek bir sorun mu? Cevaplarsan çok sevinirim.İyigünler dilerim."
Arkadaşın sorusunu forumda cevaplıyorum ki herkesin bilgisi olsun diye ;

*Cihazın büyük ihtimal tozlanmadan dolayı fanın yavaş çalışmasından kapanıyordur.Bilgisayarına asla bi zarar veremez. Artık eski sistemlerdeki gibi aşırı ısınmadan parça yandı gibi şeyler olamaz. Zaten notepcin ısı değeri üst seviyeye ulaştığı zaman kendini korumak kapatıyor. Eğer garanti devam ediyorsa Servis Merkezlerinden birini yolla. Yetkili servis demiyorum "Servis Merkezi" diyorum , fanı değiştirip sana yollarlar. Garantin olduğu için kargo ücreti felan ödemezsin.

Not : Samsung marka her ürünün arızası için vaktim kaldıkça yardımcı olurum.

steinmetz

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hocam çok sağolasın, en yakın zamanda servise göndereyim.

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bendede R520 FS02TR var şu sıralar sadece hdd de sıcaklık artışı var diğerleri normal seviyede.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Buradan sunu ogrenmelisin.Aldigin urunun sekli semali degil uzun omurlu olusu isine yarar. Yani bosyere samsung fan i olmussun.Ozaman bir toshiba almis olsaydin bugun bu dediklerine gore toshiba ya tapiyor lurdun :)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Buradan sunu ogrenmelisin.Aldigin urunun sekli semali degil uzun omurlu olusu isine yarar. Yani bosyere samsung fan i olmussun.Ozaman bir toshiba almis olsaydin bugun bu dediklerine gore toshiba ya tapiyor lurdun :)

:D Soba almıyoruz kazuya, laptop alıyoruz. :D

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Yanlış düşünüyorsunuz bence. Paranın karşılığını almadıktan sonra bir anlamı yok bence almadan önce 3 ay araştırdım fiyat/performans da zariflikte hafiflikte pil ömründe samsung u geçen model bulamadım.

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Kusura bakma ama çok saçma. Fanı tozlanmayacak arızalanmayacak ne laptop var nede pc var. Samsung'un eski ürünlerinde fazla sorun var. Ama senin dediğin gibi saçma bir sebepten dolayı laptop kötülenmez. Şuanda fiyat / performans açısından Samsung markası birinci bence.Ve artık şekli güzel ürünlerde üretiyor.