Samsung notebook bıos a gırmıyorr

Bu konuyu okuyanlar

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar samsung notebook um acılırken f2 bıos f4 foot menu oldugu yazıyor ama ben ne yaparsam yapayım bıos a gırmıyor wın10 u baslatıyor acılll yardımmm şimdiden teşekkürler

Reaksiyon puanı
16,118
10 açık iken kapat ile değil yeniden başlat ile dene.

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Fonksiyon tuşlarınız Fn tuşu ile beraber çalışıyor olabilir birde öyle deneyin Fn tuşu ile F2 tuşuna (Bios giriş tuşu olarak varsayıyorum) aynı anda tuşlayın, eğer yine olmazsa bilgisayarınızın modelini de yazarsanız yardımcı oluruz

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ıkınızın dedıgınıde denedım olmuyor pc samsung np300e5c daha once bıos uçumustu yenı bıos yukledıler duzeldı o gunden berı bıos a gırmek hıc lazım olmamıstı 2 gundır ugrasıyoum hıcbır sekılde gırmıyor guvenlı modda baslatıyorum ama yınede normal wındows baslıyor sorun ne anlayamadım

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Hocam ıkınızın dedıgınıde denedım olmuyor pc samsung np300e5c daha once bıos uçumustu yenı bıos yukledıler duzeldı o gunden berı bıos a gırmek hıc lazım olmamıstı 2 gundır ugrasıyoum hıcbır sekılde gırmıyor guvenlı modda baslatıyorum ama yınede normal wındows baslıyor sorun ne anlayamadım
Dışardan usb klavye takarak deneye bilirmisiniz

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deneriz denemesine de önümüzdeki 2 hafta içinde zor gözüküyor dediğiniz yinede cok tesekkurler deneyınce buraya yazıcam tekrar

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Deneriz denemesine de önümüzdeki 2 hafta içinde zor gözüküyor dediğiniz yinede cok tesekkurler deneyınce buraya yazıcam tekrar
Çünki eger ekranınızda windows açılmadan F2 bios setup yazıyorsa giriş yapa bilmesi gerekiyor bunun klavye dışında ikinci seçenegi bıos sıkıntılı olur ve ya bıos ayarları değiştirilmiştir bunu düzeltmek için de biosa gire bilmeniz gerekli daha önceler bios ayarlarına giriş yapa bilmişmiydiniz?

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartın bıosu uçumustu yenı bıos atılmadan once rahatlıkla gırıyordu o zmn wın 8.1 vardı ama sımdı yenı bıos atıldı wın10 var gırmıyor

cevognr33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Atmosferik kardeş, sendeki bios uefi tipinde olabilir. Öyleyse şunları yap:

1- Ayarlara gir oradan, güncelleştirme ve güvenlik ardından kurtarma denilen seçenek var. Oraya gel ve şimdi yeniden başlat de.
2-PC yeniden başlayacak ve karşına windows 10 başlatma seçenekleri gelecek. Oradan da gelişmiş seçeneklere gel ve ardından uefi bellenim ayarları ya da (uefi firmware settings) yazar ona tıkla.
3-Artık bios ayarları yapabilirsin. Eğer PC ye format atmak istersen ya da biosa tekrar girmek istiyorsan biostaki fast boot ve secure boot seçeneklerini iptal et. O zaman F2 tuşuyla direk biosa girersin. Umarım sorunun hallolur.

Reaksiyon puanı
16,118
bataryayı çıkart bekle belki bios resetlenir uefi ise yukardaki anlatım uyar.

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam uefı ye nasıl gırıcez bulamadım

Ekli dosyalar

• 1466631819152-210852768.jpg
    1466631819152-210852768.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 2,866

cevognr33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam uefı ye nasıl gırıcez bulamadım

Anlaşıldı, sendeki windows uefi destekli değil. Dediğim gibi eğer laptopun uefi biosluysa genelde samsung modellerinde uefili bios oluyor o yüzden tahmin ettim. Ya uefili bir windows yükleyeceksin(o da zaten format atamazsın, windows üzerinden yüklersin. Netten nasıl uefi windows hazırlanır ona da bakarsın), ya da laptopu kime yaptırdıysan onlara götür. Çünkü basit bir sorun değil bu anlattıkların.

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam gittiği kadar gıtsın ben içinden lazım olan programlarımı aldım harıcıye bu pc ıyıdı baya oynamıştım ıslemcı deıstı 8gb ram felan takıldı baya yukselmıstı ama zaten macbook dusunuyordum mana olur kısmetse ben pek oyun oynamam program gelıstırıyorum kod Yazıyorum sarj konusunda felan macbook onerıyorlar bakalım kısmetse nıyetlendım o işe çok teşekkür ederim saol u

cevognr33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rica ederiz. Umarım başarılı olursun uğraştıklarınla...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar samsung notebook um acılırken f2 bıos f4 foot menu oldugu yazıyor ama ben ne yaparsam yapayım bıos a gırmıyor wın10 u baslatıyor acılll yardımmm şimdiden teşekkürler
w10 kapalıyken yeniden başlat yaparken yap ...

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Bios uefi bile olsa eğer ilk açılış ekranında F2 Bios setup yazıyorsa bios ayarlarına girile bilmesi gerekiyor

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar çözümünü hala bulamadım yardım ederseniz sevinirim.... daha önceden sıkıntı çekmeden bios a girebiliyordum wın10 a format attım ve %66 da hata verdi kapandı bıdahada hiç açılmadı kendım yapamadım ve tamırcıye verdim sıkıntı anakart taymış bıos uçmuş anakarta yenı bıos yukledıler ve tekrar wın10 kurmuşlar bana geldi pc çalışıyor ama ben hiç bios a girmeyi denemedim takı bu güne kadar.... pc açılırken 1 2 sn de olsa f2 bıos f4 boot menü yazıyor ne yaparsam yapayım girmiyor(power+f2 denedim olmuyor)... neyse dedik gelişmiş başlangıçtam uefi bellenım ayarlarına girelim ama o ekranda uefi bellenim ayarları yok onun yerıne eskı surume don diyor acıll yardım edın nasıl çözebilirm bios ve boot menü cok lazımm teşekkürler...

atmosferik_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım hocam ama bu dediğinizi yapmam için bayrama kadar beklemem lazım

bıde sadece bataryayla olmuyor bıos pili anakartın arkasında daha once sokmuştum bios uçtuğunda anakartı da sökmek lazım

aydinxcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu haziran 2016 tarihli ama daha sonrada olsa okuyan arkadaşlara yardımcı olmak isterim.

Bu durumda Secure Boot ve UEFI açık Bios Windows Boot Manager ile başlangıç seçeneklerini gözardı ederek sistemi boot ediyor demektir.

Windows 10 Açılıyorsa şanslısınız. Sistemini açın Logon tamamlandıktan sonra Shift tuşuna basık tutarak yeniden başlatın yada Başlangıç kutucuğuna sıfırla yazın sisteminizi yeniden yüklemek istiyorsanız bu bilgisayarı sıfırla yönergelerini takip edin Bios UEFI ayarları için Gelişmiş başlığı altından UEFI Donanım ayarlarını seçin bilgisayar yeniden başlayacak ve Bios'a girecektir. Kolaygelsin

konnegeer21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.. Samsung Np300 var elimde.. Usbden format atmak istedim olmadı.. Usbyi görmüyor, gerekli ayarları yaptım biostan ama yine olmadı.. Bende usb boot harici bütün boot ayarlarını kilitledim, şimdi pc açılmıyor.. Samsung yazısı çıkıyor, f2 setup f4 recovery yazıyor ama basınca açılmıyor pc kapanıyor hemen.. Kiliti açmam lazım ama biosa giremiyorum.. Çözümü bilen var mı?..