Samsung Note 9 - S9+ - p20 Pro

Bu konuyu okuyanlar

musatopcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fiyatına bakmazsızın hangisini almalıyım, neden?

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Elbette note 9’u almak daha mantıklı olur.

P20p’nun daha kötü performansı ve batarya ömrü var ama pro modda iyiysen kamerasıyla sihir yaparsın. İyi değilsen hiç bulaşma derim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Note 9 > S9+ > P20 Pro.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Note 9 tabi ki. S9+'ı da koymanın nedeni sanırım Note 9 ile aralarında ki fiyat farkına değer mi diye düşünüyor olman. Bence aradaki farka değer. Öncelikle, eski Note ve S serilerine bakınca genelde aynı yılda çıkan Note serileri daha stabil ve daha performanslı oluyor S serilerine göre. S serileri yılın ilk yarısında, Note serisi ise 2. yarısında çıktığı için ve aynı işlemcileri de kullandıkları için, S serisinde karşılaşılan problem ve geri dönüşleri Note serisinde halledip, öyle piyasaya sürüyorlar. Kamera ve performans anlamında hemen hemen aynı olsalar da, 1 tık da olsa Note serisi daha iyi oluyor. S-pen olması da cabası.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,363
Galaxy Note 9'un kendine özgü bir çok oyuncağı var. Kamera yeteneklerine baktığımızda Video'da eşsiz bir OIS performansı sunduğunu her karşılaştırmada gözlemleyebiliyoruz. Fotoğraflarda ise oldukça başarılı. Genel oyun performansında ise bir sorunu yok ama biraz ağır başlı bir biçimde çalıştığını söylemeden etmeyelim. Bunların dışında çok iyi bir pil deneyimi sunuyor ve 3.5mm jak girişi sd kart desteğide halada var.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
p20 pronun note9 dan kötü pil performans var diyen arkadaş sen kullandın mı bu telefonarı.ikisininde 4000 mah pili var.p20 pro kullanıyorum note9 kullanan arkadaşımda var aralarında en fazla 10 15 dk oynar durumlara göre belki.hani pil değerleri farklı olsa bunu söyle eyvallahta 4 er 000 olan iki pile sahip cihazı o konuda kıyaslayabilmekte mantık dışı biraz keza ikisininde pil kullanımı gayet senkronize.s9+ p20 prodan biraz daha ince ve estetik ben p20 pro aldım memnunum ama s9+ ve note9 da alabilirsin hiç biri üzmez

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
p20 pronun note9 dan kötü pil performans var diyen arkadaş sen kullandın mı bu telefonarı.ikisininde 4000 mah pili var.p20 pro kullanıyorum note9 kullanan arkadaşımda var aralarında en fazla 10 15 dk oynar durumlara göre belki.hani pil değerleri farklı olsa bunu söyle eyvallahta 4 er 000 olan iki pile sahip cihazı o konuda kıyaslayabilmekte mantık dışı biraz keza ikisininde pil kullanımı gayet senkronize.s9+ p20 prodan biraz daha ince ve estetik ben p20 pro aldım memnunum ama s9+ ve note9 da alabilirsin hiç biri üzmez

İstersen daha fazla kanıt bırakabilirim. İkisinde 4000mah pili var demekle olmuyor kardeş. Zaten sen de söylemişsin aralarında 10-15dk var diye. Sadece 10-15 gibi fark olması,note 9’un p20 prodan daha iyi batarya ömrü olduğunu değiştirmiyor.

Reaksiyon puanı
10,324
Yine aynı şeyi yazıcam, Hadi Mate 20 pro ile mukayese etsen biraz anlarım da P20 pro ile mukayese etmen Note9 için yapılmış büyük bir hakarettir be yeğenim. Fiyat farkı konusunda bilgim pek yok ama birilerinin senin akıl ve mantığından kuşku duymasını istemiyorsan N9'u böyle bir mukayeseye tabi tutmasan daha güzel olur. :)

musatopcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim gm 5 plusum var şuan 15 dk da %50 bitiyor ben iyi anlarım o dakikaları :D

Reaksiyon puanı
4,330

Samsung Galaxy Note 9 almanızı tavsiye ederim neden,
Yonga setinden bahsedecek olursak eğer Samsung Exynos 9 Series 9810 ile geliyor.
Ekran Çözünürlüğü 1440x2960 (QHD+) Pixel, Cpu Frekansı 2.7 GHz, Piksel yoğunluğu 516 PPI, Ekran Teknolojisi Super AMOLED.
Şarj tarafına bakacak olursak Kablosuz hızlı şarj destekliyor, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama özelliği de mevcut ve Değiştirilebilir diyafram özelliği olduğunu da unutmamak lazım.
2160p (Ultra HD) 4K 30 & 60 fps çekimler yapabiliyor, ve ayrıca Dijital görüntü sabitleyici (EIS) ve Optik Görüntü Sabitleme (OIS) ve ikinci arka kamera da da Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliği mevcut daha başarılı çekimler yapabilirsiniz.
Ve ayrıca 3.5mm olması çok güzel dönüştürücü taşıma derdiniz yok. Ve oyun oynamak daha zevkli video izlemekte öyle.
Hafiza kartı ile cihazın hafızasını arttırma şansınız da var ayrıca, Fotoğraf ve Video konusunda rakiplerinden daha başarılı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim :)

Son düzenleme: