Samsung i9000 Galaxy S 8 Gb mi Samsung i8150 Galaxy W mi?

Bu konuyu okuyanlar

muski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar alabileceğim fiyat aralığında hem android işletim sistemli hemde özellikleri birbirine yakın iki cihaz çıktı karşıma.Hangisine karar vereceğimi bilemedim.Eğer bu cihazları kullanan ve bilen varsa artı ve eksileriyle bana tavsiyede bulunabilirler mi? İlgilenecek ve cevap verme nezaketi gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Cihazlar:
Samsung i9000 Galaxy S 8 Gb
Samsung i8150 Galaxy W

bayonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla bu 2 telefonda galaxy s in üstün olduğu nokta 4" super AMOLED ekran (Gorilla Glass)

Fakat galaxy s de kamerada flash yok, işlemci daha düşük

Emin olmamakla birlikte galaxy w hd video kaydı yapamıyor s yapıyor

Yeni çıkan bir model olması dolayısıyla üstün donanım özellikleri, flashının olması ve en az 150 TL fiyat farkı sebebiyle ben ekran kalitesinden taviz verip w alırdım

muski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyla ilgilenip de cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Daha fazla yardımcı olunacağını bekliyordum.Ama tercihim zannedersem Galaxy W i8150 olacak.

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tercihin galaxy w dan yana olmalı 1.4 ghz işlemcisi 5 mp auto focuslu kamerası ve vga ön kamerası var ayrıca hd video çekemiyor demiş bir arkadaş yanlış bir bilgi olmuş 720p hd video çekimi yapabiliyor onun haricinde de şimdilik hatırladığım noktalar bunlar.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Galaxy W tercih edilmeli 1.4 Ghz Armv7 nin avantajı olur Galaxy S artık demode kaldı bence ve piyasadaki bi çok cihazda Qualcomm scorpion işlemci+adreno 205 gpu var uyumluluk açısından daha elverişli gözüküyor Tek çekirdekli modellerde Qualcomm işlemciler daha ağır basıyor ayrıca Samsung W Ekim 2011 çıkışlı ICS güncellemesi kesin gelecek gözüyle bakabiliriz resmi olarak buda artılardan biri olsa gerek.

Fotograf odaklı bi android cihaz olsaydı Xperia Neo derdim Exmor R mercekle gerçekten güzel işler başarıyor.

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben kesinlikle i9000 diyorum çünkü populer bi cihaz populer olmasının avantajları ne die sorarsan cihaz ile ilgili bir sorunun olduğunda android forumlarda binlerce cewp veya yardım edebilecek insan var hadi bunu geçtik eğer telefonu tam anlamıykla kullanacağım her yerini kurcalayacagım 2-3 günde bir rom değiştirceğm dersen yine i9000 onlarca custom rom halihazırda var(kendi cihazımda şuan ice cream sandwich hack port beta sürümü kullanıyorum (fakat bu resmi değil)) yani i9000 custom olarakta olsa stabil bir ics rom yayınlanmasına az kaldı tahminim 2-3 hafta .kaldı ki ekran olarakta i9000 çok daha ii işlemci olayınada gelince i9000 i root ve o.c işlemlerinden sonra 1.3 ghz de sorunsuzca kullanabilirsin fakat galaxy w bunlardan yoksun ve daha kalın bir telefon..
yine de sen bilirsin hangisi hoşuna gittiyse onu al :D:D:D

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Fiyat olarakta karşılaştır F/p olarak Glaksi S + 300TL daha pahalı

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
bilader hiç düşünme i9000 s al 1 yoldır kullanıyorum cok menunum açmıyacagı kaldırmayacagı program yok kafanı boş yere yorma i9000 s al