Samsung Galaxy Y

Bu konuyu okuyanlar

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar samsung galaxy y almayı düşünüyorum ama ekran çözünürlüğü 240x320 uygulamalarda kasarmı işlemcisi falan iyi 800 mhz ekran çözünürlüğünün düşük olması uygulamalarda ne gibi sorunlar çıkartır ? Yardım edin lütfen

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
O zaman ideos X5 al , 800mhz işlemcisi , android 2,3,5 yükseltilebilir. Şuan f/p olarak en iyi telefon gösterilmekte.

ek olarak arkadaş kullanıyor , gerçekten muhteşem telefon Flash desteği bile var , ben almadım , X6yi bekliyorum 1-2 aya gelir Türkiyeye

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
malesef kredi kartı kullanmıyoruz turkcell kampanyasıyla almayı düşünüyorum tarifeye ek.

@madmex dediği gibi X5 olabilir. Ya da T 20 al. Onun da kampanyası var. Ayda 19.90. Geçenlerde kurcaladım T20 yi. Beklediğimden iyi çıktı. Bakmanı tavsiye ederim.

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O zaman ideos X5 al , 800mhz işlemcisi , android 2,3,5 yükseltilebilir. Şuan f/p olarak en iyi telefon gösterilmekte.

ek olarak arkadaş kullanıyor , gerçekten muhteşem telefon Flash desteği bile var , ben almadım , X6yi bekliyorum 1-2 aya gelir Türkiyeye

bütçe yetersiz kalıyor 500 tl falan bütçe var ben telefon önerisi istemiyorum ekran çözünürlüğünün düşük olması (240x320) uygulamalarda sorun çıkartırmı kasma sorunu bunu öğrenmek istiyorum

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
bütçe yetersiz kalıyor 500 tl falan bütçe var ben telefon önerisi istemiyorum ekran çözünürlüğünün düşük olması (240x320) uygulamalarda sorun çıkartırmı kasma sorunu bunu öğrenmek istiyorum

Kasmaz ancak 256K renk ve 240x320 düşük.. Görüntüden kaybedersin...

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İdeos 5 zaten kampanyasız 560 TL civarı şuan ama ben TCELL den alıcam diyorsan 36TL ye geliyor ayda , Galaksi Y 5800 gibi kalır yanında , 1 defa cihaz alıcaksın bence iyi araştır derim. Son 4 aydır İdeosX5 i araştırıyorum bu fiyata daha iyisini görmedim.

--- Mesaj Güncellendi ---

Ama bütçe diyorsan T20 kesinlikle.

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] t20 nin internette yorumlarını okudum çok kötü diyorlar belli bir süre sonra kasıyormuş cihaz kendi kendine kapanıp açılıyormuş falan

sefakopan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] t20 nin internette yorumlarını okudum çok kötü diyorlar belli bir süre sonra kasıyormuş cihaz kendi kendine kapanıp açılıyormuş falan

Galaksi Y'ninde oku Bide :) , cihaz iyi değil zaten ama Samsung'a göre kat kat iyi.

tamam düşünücem teşekkürler..

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Okuduğun bilgiye göre şunamı inanıyorsun Tcellde tüm T20 kullananlarda Cihaz kapanıpmı açılıyormuş :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
:) neye güvenerek alıcam kullanan kişi yok yakınımda memnun mu değilmi diye

aramızda kalsın tcelli sevmem , Cihazlarını hiç azetmem , t20 almadım kullanmadım önermemde , Avea çalışanı olmama rağmen operatörlerden alınan cihazlarada karşıyım , ama bu yanlış T20 android bir cihazdır hepsinde sorun olduğunu sanmıyorm sıkma canını bence şimdiden güle güle kullan derim :)

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Samsung galaxy gio al daha iyi.

xxadali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende t20 alıcam şimdiye kadar baktıklarımın hepsi bütçemi aşıyor. internette bazı kulanıcılar çok güzel diyor bazılar ise yanına yaklaşma diyor anlamış deilim ama olsun alıcam en uygunu o geliyor şimdilik bana zaten ilk dokunmatik deneyimim olucak yaza dogru daha neleri gelicek bakalım şimdiden alışmak lazım boyle cep tel.lerine :D

bu arda @sefakopan sen ne aldın.http://forum.shiftdelete.net/member.php?u=160611

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
450-550 civari android telefon almayi düşünüyorsaniz zaman zaman kasmalari gözardi etmeniz gerekir bence turkcell t20 diş görünüş açisindan ideos tan daha güzel galaxy y ise bu iki modelden de geride bir cihaz gio alinabilir bunlardan hiçbirinin uygulamalarda kasacagini düşünmüyorum galaxy pro,ace,gio,mini ve turkcell t20 kullanma şansim oldu hiçbirinde kisa vadede sorun yaşamadim uzun vadeyi malesef kimse garanti edemez teknoloji biraz da şans işidir...

xxadali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
450-550 civari android telefon almayi düşünüyorsaniz zaman zaman kasmalari gözardi etmeniz gerekir bence turkcell t20 diş görünüş açisindan ideos tan daha güzel galaxy y ise bu iki modelden de geride bir cihaz gio alinabilir bunlardan hiçbirinin uygulamalarda kasacagini düşünmüyorum galaxy pro,ace,gio,mini ve turkcell t20 kullanma şansim oldu hiçbirinde kisa vadede sorun yaşamadim uzun vadeyi malesef kimse garanti edemez teknoloji biraz da şans işidir...
zaten uygulamaları 1-2 ay kulanılır sonra fazla dikkate almasın bence. benim icin arada facebook girmek ve bazende internete 2-3 sitey bakıp cıkma bu benim icin yerli gibime geliyor t20.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
zaten uygulamaları 1-2 ay kulanılır sonra fazla dikkate almasın bence. benim icin arada facebook girmek ve bazende internete 2-3 sitey bakıp cıkma bu benim icin yerli gibime geliyor t20.

ayni fikirdeyim indirip indirip siliyor insan gereksiz uygulama dolu işe yarayan bi kaçi kaliyo onlara da kirk yilda bir bakiyorsun facebook ve internet sitelerinde hiçbir sorun çikacagini sanmam ben avea internet paketi ile 3g siz olarak kullaniyorum galaxy pro ile çok rahat t20 de ayni şeyleri karşilayacaktir alin da hayirli olsun diyelim :) :)

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
10 gün önce peşin paraya T20 aldım.Açıkçası inanılmaz hayal kırıklığına uğradım..Telefon ekran boyutu itibariyle güzel ama ekran çözünürlüğü desen berbat derecede..Sesini hiç beğenmedim.Ekran dokunmatiği de samsung kadar başarılı değil bence..İşlemcisi 600 mhz yavaş kalıyor menü geçişlerinde donup kalıyor..Ve telefonda inanılmaz gereksiz türkcell uygulaması var ve neredeyse tüm uygulama hafızasını kaplıyolar..150 mb uygulama alanı var bunun 100 mb i türkcelle ait zaten...Ram desen ne kadar tam bilemiyorum internette 256 yazıyor ama kullanıcının kullanımına açık olan 170 mb lık bir kısım var bu da yetersiz kalıyor..Ayrıca angry birds oynarken bile 7-8 bölüm geçince kasmalar başlıyor..Ayrıca galeride 10 resim varsa galeriye girerken inanılmaz donuyor.Resimleri yüklemesi epey zaman alıyor..Çift parmakla yakınlaştırması inanılmaz berbat..Hele kamerası 5 yazıyor ama 5 megapiksele sonsuzdan bile yaklaşmıyor..git 2 mp başka bir telefon al çok daha iyi çeker..Birkaç gün öncede türkcell 2.3.5 e güncelledi telefonu güncellemeyide yaptım şarjı inanılmaz az gidiyor..

Bunlar dışında telefona orjinal x5 romu yükledim telefonda epey bir hız ve performans artışı gördüm.Ayrıca türkcell romunda 5 megapixel yazan kamera orjinal romda girince 3 mp yazıyor..Ayrıca türkcell romda radyo kullanımı yasak fakat x5 romda radyoyu çok güzel bir şekilde kullanabiliyorsunuz..Ayrıca x5 romunda uygulama alanının yaklaşık 20 mb i kullanılıyor geriye yaklaşık 130-140 mb uygulama alanı size kalıyor ve bir sürü gereksiz türkcell uygulamalarından kurtulmuş oluyorsunuz ve telefona biraz da olsa hareketlilik geliyor..

Ha birde telefonun wifisinde epey sorun var..( bu sadece benin telefonda mı bilmiyorum ama internette araştırınca epey fazla kullanıcının bu sorunla karşılaştığını gördüm .) wifisi çok kötü çekiyor kablosuz modemlere bağlanmakta inanılmaz derecede güçlük çekiyor..Bağlanınca da çok az çekiyor..Modemin 50 cm dibindeyim full çekmiyor böyle şey mi olur ???

Başka sormak istediğiniz bişey varsa da sorun cevaplıyım bu telefonla ilgili..

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
(Başlığa bakarak yorum yapıyorum) - Galaxy Y yerine Gio veya P503 almak daha mantıklı oluri tavsiyem bu yöndedir.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
galaxy y samsung'un çıkartmış olduğu en gereksiz saçma sapan cihazlardan bir tanesi. işlemcisi yüksek ama ekran çözünürlüğü ve ram berbat derecede düşük. galaxy gio ile fit arasında kalmış gibi saçma birşey. tasarımı da direk iphone klonu. kontratlı alma şansı olmasa beş kuruş verilmez bence. t20'de iyidir ama onun da çözünürlüğü kağıt üzerinde belirtildiği kadar iyi değil. kamera performansı da başarısız. kontrat haricinde alabilecek durumun varsa dell aero ve optimus one'a göz atmanı tavsiye ederim. yok peşin para alamam illa ki kontrat olsun dersen huawei ideos x5'e bakabilirsin turkcell'den. gerçi o da kontratla fazla pahalıya geliyor ama galaxy y'ye göre kat kat değer.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
turkcell t20 huawei nin malı zaten ideos x5 in bir alt modeli olarak düşünmek gerek zaten aralarında da 100tl civarı fark var