Bu konuyu okuyanlar

aydinteer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonun şarjı 1 gün yetiyormu ve beklemede pil eksiltiyormu diye sormucam samsung'ta normal bu durum. Telefonu alalı 6 ay oldu satma durumuna geldim. Kulllananlarında görüşlerini alabilirmiyim.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,164
Telefonun şarjı 1 gün yetiyormu ve beklemede pil eksiltiyormu diye sormucam samsung'ta normal bu durum. Telefonu alalı 6 ay oldu satma durumuna geldim. Kulllananlarında görüşlerini alabilirmiyim.

Çok rahat 1 günü çıkarıyor :)

matrix_92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Eylül ayında aldım. Batarya kapasitesine göre çok iyi iş çıkarıyor. Huawei tarafında çok kaliteli ve daha büyük kapasiteli batarya kullanıldığı için daha iyi sonuç verebilir. Ben çalışan bir insanım. Sabah 07.40'ta şarjdan çıkarıyorum. Akşam 7'den sonra neredeyse elimden düşmüyor ve buna rağmen saat 11'de yatağa geçtiğimde rahatlıkla %30 civarı şarj kalmış oluyor.

Şikayet edebileceğim tek tarafı orijinal kapaklı kılıfları çok pahalı :D

ozudogru52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Beklemede şarj gidiyor ancak bende gün sonunda % 30 - 40 gibi bir şarj kalıyor internetim hep açık sürekli olarak ingilizce öğrenme uygulamaları sosyal medya vs. kullanıyorum.

EgeSarak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba herkese.led view case kullanan varmı aramızda? Ben ürünü yeni aldım ama kapağı nasıl anlatayım hani yapışır şekilde kapanmiyor.e bu şekilde tlfonu düşursem koruyamaz.ve urun orjinal 300 küsür tl ödedim.boyle olması normal mi?resim eklemek istedim ama yapamadım galiba
Abla almakla hata yapmışsın bende aldım aynısından 500 tlye ve telefonum düşünce direk kırıldı telefon yere düşünce kapağı açılıyor ve ekran kırılıyor şanslıysan kırılmaz benim kırıldı bana 2000 tl zararı oldu

M.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar düşük ışıkta portre modundan şikayetciyim mate 10 pro bile daha net çekiyor dusuk isikta normal cekimde ustune yok ama portre modu bence kötü

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
arkadaşlar selamün aleyküm. s9+ la note 9 arasında kaldım. arada ki fiyat farkını note 9 a vermeye değer mi? kamera işlemci batarya vs?

matrix_92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar selamün aleyküm. s9+ la note 9 arasında kaldım. arada ki fiyat farkını note 9 a vermeye değer mi? kamera işlemci batarya vs?

Aynı özellikler, Note 9'da + olarak batarya kapasitesi, ekran kalemi ve bi tık daha büyük ekranı var. Bunlar aradığın şey değilse vermeye değmez bence.

fbtekstil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
kesınlıkle deger batarya olarak cok farkettırıyor kamera olarak cok fark yok ancak kalemı olsun daha buyuk ekranı olsun daha az ısınma gıbı ozellıkleı olsun deger

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Batarya 2 gune yakin gidiyor kameralar ayni donanimlar ayni ama note9 da sivi karbon sogutma var bu sogutma s9+ da ki sogutmanin 2 katindan fazlaydi sanirim tasarimsal olarak koseli s9+ yuvarlak hatlı şahsen ben olsam s10 cikciak 1 2 ay icersinde onu beklerim beklemicekseniz note9 alin islemci sogutması koseli tasarimi spen kalemi ve 4000 lik batarya si buyuk etkenler bence ayrica ekranlar zaten ikisininde en iyi ekranlar ama note9 bir tik daha onde ayrıca 128 gb

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle . s10 ne zaman çıkıyor tam olarak? s serisi şubat mart gibi çıkıyordu sanırım yanlış hatırlamıyorsam. şu an 7 plus kullanıyorum ama android e geçecem o yuzden s9+ plusla note 9 arasında kaldım. batarya ve ekran önemli benim için çok oyun oynarım (pubg) kalem önemli değil hiç kullanmam bile. aslında note 8 alıyım diyordum ama bi arkadaşım da var pubg ye felan geç giriyor. birde gece çekimlerini beğenmedin note 8in. 7 plus daha önce giriyor. almışken en guncel modeli alıyım diyorum 2-3 sene götursun. galiba tercihimi note 9 dan yana kullanacam. birde s9 + ın raminde 6 GB LPDDR4x yazıyor note 9 da sadece 6 gb yazıyor s9+ plusın rami daha mı iyi ikiside aynı mı.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle . s10 ne zaman çıkıyor tam olarak? s serisi şubat mart gibi çıkıyordu sanırım yanlış hatırlamıyorsam. şu an 7 plus kullanıyorum ama android e geçecem o yuzden s9+ plusla note 9 arasında kaldım. batarya ve ekran önemli benim için çok oyun oynarım (pubg) aslında note 8 alıyım diyordum ama bi arkadaşım da var pubg ye felan geç giriyor. 7 plus daha önce giriyor. almışken en guncel modeli alıyım diyorum 2-3 sene götursun. galiba tercihimi note 9 dan yana kullanacam. birde s9 + ın raminde 6 GB LPDDR4x yazıyor note 9 da sadece 6 gb yazıyor s9+ plusın rami daha mı iyi ikiside aynı mı.
İkiside donanım olarak birebir aynı cihazlar sadece ekran boyutu pil ve s pen gibi gözle görülür farklar var

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle . s10 ne zaman çıkıyor tam olarak? s serisi şubat mart gibi çıkıyordu sanırım yanlış hatırlamıyorsam. şu an 7 plus kullanıyorum ama android e geçecem o yuzden s9+ plusla note 9 arasında kaldım. batarya ve ekran önemli benim için çok oyun oynarım (pubg) kalem önemli değil hiç kullanmam bile. aslında note 8 alıyım diyordum ama bi arkadaşım da var pubg ye felan geç giriyor. birde gece çekimlerini beğenmedin note 8in. 7 plus daha önce giriyor. almışken en guncel modeli alıyım diyorum 2-3 sene götursun. galiba tercihimi note 9 dan yana kullanacam. birde s9 + ın raminde 6 GB LPDDR4x yazıyor note 9 da sadece 6 gb yazıyor s9+ plusın rami daha mı iyi ikiside aynı mı.
Donanimlar tamamen ayni surekli oyun oynuyorsanız ozaman islemcisinde sıvı sogutma bulunan.ve 4000lik bataryasi olan note9 u alın s10 ocak subat gibi cikar parmak izi ekrana gomulu olmasina gerek yok 3d yuz taramaya gerek yok yapay zekaya gerek yok diyosaniz beklemeyin derim ama bunlar onemli diyosaniz bekleyin derim

matrix_92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şubat 2019'da çıkacak yeni telefonların o günkü kur bazında ve üstüne eklenecek vergilerle hangi fiyat aralığında geleceğini bilmiyoruz. Usulen yeni bir cihaz çıktığında eskisinin fiyatı düşer. Türk liramız o kadar çok değer kaybeder oldu ki düşecek telefonlar değerlenir oldu. Vade farkı dahil 4000 TL'ye TRKCELL'den alamadığım İphone 7+ sonrasında 6300 TL olmuştu mesela. Demek istediğim, bir telefon için 7000-8000 TL bütçen olmayacaksa çok bekleme. Yoksa şimdiki fiyatları da bulamayabilirsin.

Bir örnek daha; Bugünkü dolar kuru 5.28 TL ve İphone xs 64 GB modeli US fiyatı 999$ (5274 TL aşağı yukarı). Turkcell 9900 TL fiyat çekmiş. Arada vergi dahil 4000 TL civarı fark var.

4000 TL'ye çok rahat bir avrupa ülkesine seyahat eder doya doya gezer üstüne de telefonu dışarıdan alırsın. Bi tek 500 TL kayıt parası ödersin, o da çok koymaz. En azından her tarafından yabancı donanımı fışkıran sözde yerli ve milli markamız olan Vestel güzellemelerine maruz kalmazsın. ;)

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Yeni guvenlik guncellemesi yayinlandı bilginize

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181127-130752_Software update.jpg
    Screenshot_20181127-130752_Software update.jpg
    55.3 KB · Görüntüleme: 414

yunus5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dün aldım s9 plusı herşey güzel fakat şarjı gereğinden çabuk bitiyor sabah 11 de aldım şarjdan 6 saatte %46 şarjım kalmış 1 saat ekran süresi var

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Dün aldım s9 plusı herşey güzel fakat şarjı gereğinden çabuk bitiyor sabah 11 de aldım şarjdan 6 saatte %46 şarjım kalmış 1 saat ekran süresi var
Ekran sureniz kac saat ornegin bende full mobil veriyle max 5 saat wifi ile 6 saat ve uzeri ve bu gayet iyi bence

yunus5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekran sureniz kac saat ornegin bende full mobil veriyle max 5 saat wifi ile 6 saat ve uzeri ve bu gayet iyi bence
En fazla 3 saat ekran süresi alıyorum oyun oynamıyorum zati telefonda çok çabuk gidiyor bundan önce s7 kullanıyodum daha iyi gidiyordu belki bu daha yeni olduğu için bataryanın alışmasımo gerekiyo acaba

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 56736

Son düzenleme:

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
En fazla 3 saat ekran süresi alıyorum oyun oynamıyorum zati telefonda çok çabuk gidiyor bundan önce s7 kullanıyodum daha iyi gidiyordu belki bu daha yeni olduğu için bataryanın alışmasımo gerekiyo acaba

Ekli dosyayı görüntüle 56736
Yok ilk aldiginizda da fazla gidiyor zaten alismasindan kaynakli degil sarjinizi fulleyip sonra %5 seviyelerine dustugu zaman bataryanin ekran resmini bizimle paylasirmisiniz belki daha iyi yardimci olabiliriz

yunus5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yok ilk aldiginizda da fazla gidiyor zaten alismasindan kaynakli degil sarjinizi fulleyip sonra %5 seviyelerine dustugu zaman bataryanin ekran resmini bizimle paylasirmisiniz belki daha iyi yardimci olabiliriz
Tamam ustam

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181129-164804_Settings.jpg
    Screenshot_20181129-164804_Settings.jpg
    35.4 KB · Görüntüleme: 342

yunus5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeş sonuç bu parlaklık orta seviyelerde sürekli birde gitiyorum pil kullanımına tahmini kaç saat batarya ömrü kaldığı yazmıyor telefonu aldığımdan bu yana aynı kullanım bilgileri öğreniliyor diyoe bekliyor yazmıyor kaç saat daha kullanılacağı

Kardeş sonuç bu parlaklık orta seviyelerde sürekli birde gitiyorum pil kullanımına tahmini kaç saat batarya ömrü kaldığı yazmıyor telefonu aldığımdan bu yana aynı kullanım bilgileri öğreniliyor diyoe bekliyor yazmıyor kaç saat daha kullanılacağı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181129-234525_Settings.jpg
    Screenshot_20181129-234525_Settings.jpg
    36.8 KB · Görüntüleme: 426
Son düzenleme:

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Hoc

HocAm bende 1.5 ay onceye kadar ekran wifide 6 saat mobilde 5 saat fln aliyodum son 1 aydir ekran snn gibi 3 -4 saat arasina dusmusdu gecen pazar gunu yedekledm telefonu full wipe yaptim simdi duzeldi tekrardan 5 gundur eskisi gibi oldu wipeden sonra isterseniz sizde oyle yapin yedeklerinizi alip bi wipe yapin bakin eger duzelmezse yeni almissiniz zaten cihazi servise verip degisim talep edersiniz

yunus5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hoc

HocAm bende 1.5 ay onceye kadar ekran wifide 6 saat mobilde 5 saat fln aliyodum son 1 aydir ekran snn gibi 3 -4 saat arasina dusmusdu gecen pazar gunu yedekledm telefonu full wipe yaptim simdi duzeldi tekrardan 5 gundur eskisi gibi oldu wipeden sonra isterseniz sizde oyle yapin yedeklerinizi alip bi wipe yapin bakin eger duzelmezse yeni almissiniz zaten cihazi servise verip degisim talep edersiniz
Hocam hard reset mi yapıyım fabrika ayarımı döniyim

Doğukan Toprak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arada pek bir fark olmayacak. Merak etme Türkiye fiyatı kısa zaman içinde 4000TL'yi bulur. İthalatçı,distribütör garantili falan filan.
Bi soru sorabilir miyim s9+ kamerası ile ilgili görünce evet veya hayır diye yazar mısın?

Kamera uygulamasına girince kamerandan kısık da olsa bir ses geliyor mu bir de karşıdan ışık alınca kamera da yansıma oluyor sanırım dışardan yansımayı göremiyorsun ama telefon ekranına bakınca yeşilimsi bir şey var hareket ettirirsen yer değiştiriyor falan siz de öyle bir şey var mı?

Kamera uygulamasına girince kamerandan kısık da olsa bir ses geliyor mu bir de karşıdan ışık alınca kamera da yansıma oluyor sanırım dışardan yansımayı göremiyorsun ama telefon ekranına bakınca yeşilimsi bir şey var hareket ettirirsen yer değiştiriyor falan siz de öyle bir şey var mı?

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Bi soru sorabilir miyim s9+ kamerası ile ilgili görünce evet veya hayır diye yazar mısın?

Demosuz orijinal halinide gördüm kurcaladım?

Doğukan Toprak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Demosuz orijinal halinide gördüm kurcaladım?
Nasıl yani anlayamadım demo ne alaka

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300

Nasıl yani anlayamadım demo ne alaka

Şuan bende s9 plus yok fakat arada bir satın almış kullanıcıların telefonlarına baktım.
Teknosa gibi mağazalardaki çoğu s9 serisi demo.

RivaBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
S9+ ın bataryaları çok mu kötü çoğu kişi 3-4 saatlik ekran süresi atıyor Almayı düşünüyordum ama emin olamıyorum bu batarya konusunda